Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.02.2024, 08:54   #1
rdrv33


Zarejestrowany: Feb 2024
Miasto: Krk
Posty: 42
Motocykl: SD13 (CRF1100) 2023/2024
rdrv33 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 14 godz 31 min 34 s
Domyślnie Jak dbasz tak masz, no właśnie jak?

Cześć, dotyczas upalałem raczej po szosie, ew jakiś lekki szuter, a skoro zostałem posiadaczem Afriki i chciałbym więcej podziałać w terenie to zastanawiam się jak dbać o to moto, żeby pojeździć jak najdłużej - nie mam tu na myśli polerowania, żeby się świeciła jak wiadomo co wiadomo komu, ale żeby nie zgnoić i cieszyć się jak najdłużej.

Temat wrzucam w dział NAT (bo może macie jakieś wskazówki specyficzne dla NAT), natomiast w sumie dotyczy generalnie motocyjli ADV.

Pomijając standardowe interwały serwisowe - to jak dbacie o moto? A może nie ma tu różnic względem motocykla używanego głównie na szosie? Proszę o wyrozumiałość
rdrv33 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2024, 10:29   #2
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 6 godz 49 min 46 s
Domyślnie

Plastiki się będą rysować. Albo się z tym pogodzisz albo pooklejaj foliami. U mnie porysował się zbiornik od ortez i jazdy na stojąco. Zainwestowałam w gumowe nakładki przyklejane na zbiornik, dedykowane do NAT. Warto zainwestować w metalowe handbary, jakieś podstawowe gmole i płytę pod silnik. Szybciej będą się kończyć uszczelniacze przedniego zawieszenia. Warto je czyścić na koniec dnia i nie zostawiać zaschniętego błota. Łożyska w kołach też szybciej się będą kończyć po jeździe przez mokre. Po prostu zmieniasz jak trzeba i kontrolujesz. Ja pakuję w środek łożyska do pełna smaru, może trochę wydłuży żywot, na pewnie nie zaszkodzi. Simeringi oczywiście za każdym razem nowe przy zmianie łożysk.
Filtry powietrza oczywiście nie wg interwałów Hondy tylko dużo częściej. Myślę że max 10 tyś km, na pewno nie 24.
Ja u siebie podniosłem przedni błotnik o kilka cm na blaszkach. Nie zaklei tak łatwo błotem.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2024, 10:35   #3
CzarnyEZG
 
CzarnyEZG's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 2,515
Motocykl: RD04
CzarnyEZG jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 15 godz 48 min 24 s
Domyślnie

Na początek zweryfikuj co jest w serwisówce do NAT, bo ze względu na czasy może być mocno okrojona w stosunku do serwisówek dla starych adwenczurów.

Zobacz też interwały serwisowe, bo tutaj też mogą być wydłużone przez producenta ze szkodą dla długowieczności.

A co ponad to?
Po każdym większym wyjeździe inspekcja moto i reagowanie na bieżąco.
Jak go dokładnie i regularnie będziesz oglądał to zaczniesz wyłapywać co się degraduje (poluźnienie szprychy/obtarcie na ramie, które trzeba zabezpieczyć, pękający uchwyt do czegoś itd)

Ja w AT jak jeździłem więcej w ofiku, to dokładałem co roku inspekcję wszystkich wtyczek elektrycznych, oraz łożysk (koła, kiwaczka, wahacz, główka) ale taką, żeby zajrzeć do środka a nie zobaczyć czy są i czy luzów nie mają.
__________________
www.kolejnydzienmija.pl

2014: Żatki Bolek na promie kosmicznym
2015: Veni Vidi Wypici
2016: Muflon na latającym gobelinie
2017: Garbaty Jednorożec
2018: Czarny Jaszczomp
2019: Rodzina 50ccm plus
2020: Żółwik Tuptuś
2021: Chiński Syndrom
2022: Nie lubię zapierdalać
2023: Statek bezpieczny jest w porcie,
ale nie od tego są statki
2024: Uwaga bo ja fruwam
CzarnyEZG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kilka ciekawostek z Kuby z której właśnie wróciliśmy z Szaloną kdf Trochę dalej 18 13.03.2022 22:05


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.