Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 23.06.2017, 16:45   #1
jagna
 
jagna's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Z.Góra
Posty: 1,783
Motocykl: BMW F700GS, DR 350
jagna jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 17 godz 3 min 21 s
Domyślnie Biuro w mieszkaniu - zgłoszenie

Tyle tu mądrych urzędniczych i prawniczych głów, że może pomożecie

Mam mieszkanie , w którym urządzam biuro.
Chcę odliczać czynsz itp, ale księgowa twierdzi, że muszę to zgłosić w UM, żebym dostała wyższe podatki.

Szukam i wyszło mi, że muszę dokonać "zawiadomienia o zamiarze zmiany sposobu użytkowania".

No ok, rozumiem, ale serio mam dołączać do tego:

1.opis i rysunek określający usytuowanie obiektu budowlanego w stosunku do granic nieruchomości i innych obiektów budowlanych istniejących lub budowanych na tej i sąsiednich nieruchomościach z oznaczeniem
części obiektu budowlanego, w której zamierza się dokonać zmiany sposobu użytkowania,
2. zwięzły opis techniczny, określający rodzaj i charakterystykę obiektu budowlanego oraz jego konstrukcję, wraz z danymi techniczno-użytkowymi, w tym wielkościami i rozkładem obciążeń, a w razie potrzeby, również
danymi technologicznymi,
3. rysunki niezbędne do określenia charakterystyki techniczno-użytkowej adaptacji obiektu lub jego części,
4. oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane wg obowiązującego wzoru,
5.zaświadczenie o zgodności zamierzonego sposobu użytkowania obiektu budowlanego z ustaleniami obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego albo ostateczną decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu terenu w przypadku braku
obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
5. ekspertyza techniczna, wykonana przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w odpowiedniej specjalności,
6. pozwolenia, uzgodnienia lub opinie wymagane odrębnymi przepisami w zależności od potrzeb,

Rozwaliła mnie ta ekspertyza - czego ona ma dotyczyć Stanu technicznego? Czy mieszkanie się nadaje?

Ten spis to jakaś paranoja...
Da się to jakoś uprościć/ominąć? Czy mam zmarnować miesiąc życia na kompletowanie tych bzdur?
wychodzi, że prościej było wynająć od kogoś biuro...

Sama działalność jest zarejestrowana gdzie indziej i nie chcę tego zmieniać.
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą
jagna jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wirtualne biuro w Warszawie Patiomkin Inne tematy 2 26.05.2016 11:59


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.