Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.09.2018, 22:44   #201
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cezarus Zobacz post
Ziarko ....nie lubię jak ktoś dla podparcia swoich racji próbuje wciskać ludziom kit . Ślady na drugim zdjęciu zrobiła firma poszukująca ropy naftowej: https://limanowa.in/index.php/aktual...samochody/5198
a czy ma znaczenie kto? Myśliz że oni pytają o zgodę właściciela? Wieczny ambarans jest z nimi a sprzet mają terenowy. Idzie o te zachowania, zeby rozdzielić turystyę od sportowca co takie ślady zostawia, nie mając poszanowania do własności. I usprawiedliwia się jak dziecko, że skoro sprzęt pracujący dla własciciela może niszczyć to on też kiedy chce.....
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.09.2018, 22:56   #202
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Jest u mnie za wsią taki ładny odremontowany betonowy mostek na malutkiej leniwie toczącej się rzeczce. Z suką na spacery tam chadzamy.
Nie można kładem pojechać po mostku, trzeba rozp...dolić brzeg, żeby nic tam już nie urosło przez następne lata.

MNIE to denerwuje... a tych co normalnie chodzą tam na spacery a w garażu co najwyżej prócz auta mają kosiarkę

m


attachment.jpg
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 27.09.2018 o 23:17 Powód: Poprawiłem fotkę.
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2018, 01:33   #203
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,048
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 15 min 17 s
Domyślnie

Jazda po tych naszych zagajnikach na motocyklach enduro wyglada tak że ostatnio musialem swoich śladów szukać na drodze leśnej,nawet mimo już leżących liści które się stroszą,także bajki o niszczeniu przyrody do biblioteki oddać.

Czesto gęsto w różne miejsca trafiam i widzę...

Pierwszym i najgorszym dewastatorem lasu jest firma o nazwie LP czyli Lasy Państwowe.

Wchodzą do lasu a jak wychodzą zostaje pole na którym uprawia się drzewa...

Wszystkie te zagajniki są z drzewostanem zasadzonym ileś lat temu po wycince. wszystko to zapałki,a sam teren ma tyle dróg porobionych przez LP jakby ktoś siatkę nałożył...

Wystarczy się w Bieszczady wybrać,nawet w BPN się drzewa wycina i jezdzi LKT..Sam naocznie widziałem i znam drwali którzy to robią..

Lasów z prawdziwego zdarzenia jest u nas jak na lekarstwo,a jak są te prawdziwe to już dawno objęte Parkiem.

Zastanawia mnie to że Na teren parku pieszo mozna iśc po wytyczonych szlakach,a ciągnik lub LKT może sobie czasem droge skrócić.

BTW jak mnie kiedyś leśniczy złapie to mu powiem wprost że w zagajnikach mandatów nie przyjmuje,jak mnie złapie w prawdziym lesie to zapłace i jeszcze drugie tyle dorzucę.

Ukraińskie połoniny i lasy zą rozjeżdzane tyle lat i jeszcze ich nikt nie zniszczyl..

Dyskusja o jezdzie w zagajnikach proponuje zmianę tytułu
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2018, 17:01   #204
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

ino loć jak w niemczech

Jest potężna różnica, gdy ktoś używa ternu w ramach gospodarki którą prowadzi a co innego gdy ktoś potem mu "rekreacyjnie" jeździ. - jeśli ktoś tego nie widzi, to dureń. Mieć pretensje do LP, że jedżdą ciężkim sprzętem po terenie którym gospodarują to jak mieć pretensje do garbatego że ma dzieci proste. LP, może i zryje sobie teren ale raz na 80 lat. A Kowalscy jak sobie upodobają jakiś teren to zniszczą to, co LP właśnie odbudowały po ostatniej zrywce.

Druga sprawa to zapis ustawowy. Zakaz jest zakaz i nic tego nie zmieni. A że presja na poruszanie się po "lesie" jest duża, to startować do sejmu. Może się uda wprowadzić taką zmianę. I wtedy obserwować czy nie wylano dziecką z kąpielą. Bo JA chciałem pojeździć po lesie a tu co kawałek Janusz z Grażyną swoim Tico stoją..... to nie tak miało być. Przecież my chcieli sami tu być jak wczesniej...
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2018, 17:15   #205
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Drugi akapit mi się podoba Ziarko
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2018, 17:40   #206
motif
Banned


Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 538
Motocykl: xt660z, ktm 500exc, nc750x
motif jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 19 godz 22 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
Druga sprawa to zapis ustawowy. Zakaz jest zakaz i nic tego nie zmieni.
bzdura, jak to nic tego nie zmieni. Zmieni drugi nakaz czy zakaz czego wcześniej zakazano. Wystarczy żeby jakiemuś posłowi zachciało sie jeździc po lesie na motocyklu to wprowadzi ustawę odpowiednią. Tak samo jak zniesiono chwilowo według czyjegoś widzimisie zakaz wycinki drzew powyżej pewnego obwodu. Deweloperzy dali w łape komu trza i setki tysiecy pięknych drzew poszło pod piłę, takich skur@y@#$$w nikt jakoś nie goni..
motif jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2018, 19:36   #207
Dymkaaa
 
Dymkaaa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 541
Motocykl: XR650R & XR400 & WR300
Dymkaaa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 20 godz 38 s
Domyślnie

Oto jak wyglada ten watek. Z gory przepraszam za brak PL znakow.
Hipokrytow na forum nie brakuje, a chyba przybywa.
Otoz, nagle powstalo pragnienie spokoju i ciszy..
Rozumiem ze w mlodosci tez byliscie kur*a oaza spokoju? czy jakby ktos dal wam crossowke zamiast wski to byscie pyrkali sobie? Pewnie byscie ujezdzali te crossy jak sasza grej...
A na zwrocenie uwagi polecial by fakos, co nie zmienia faktu ze kultura wzrosla.
Zapomnial wol jak cieleciem byl.
Skoro crossy sieja takie dewastacje to polecam grupe np. I love single track...
Tam mozna zobaczyc slad ktory zostaje, jest odwzorowaniem geometrii terenu, a nie jakies kur*a powydzierane doly jak po LP. Jedynie w przypadku piachu, cross troche przerzuca.. To moze byc dziwne ale nie widze ludzi chodzacych po piachu. Baaa najglosniejszymi przeciwnikami sa zazwyczaj Ci co do lasu nie chodza.
Chcesz lasu to wejdz w glab, a nie laz po drogach traktujac jakis Ty to kochajacy przyrode.
Aaa i jeszcze sprawa torow? To gdzie one sa? A moze ludziom tez zabronic chodzenia do lasu i wyznaczyc tylko okreslone miejsca jak w przypadku torow co? Sami siebie zagrodzicie niedlugo kratami. Jeden drugiemu wolnosc zabierze.
Rezerwaty sa i tam zakaz jazdy. mozna wytyczyc 3 trasy w gorach zagrodzic, mysle ze swiat przezyje.
Kolejny przyklad wedkarstwo. Zabroncie wedkowac bo to ranienie ryb, dwa moze ona umrzec gdy sie zle zatnie a trzy przeciez tak jak w przypadku crossow jest odlamek pojebow klusownikow... ale nie bo wedkarstwo bylo od dawna, a wedke tez ktos wymyslil tak jak i silnik to sie nazywa postep.
To jest zwyczajne swinstwo, ograniczac komus czyjes hobby i zalatuje jakimis starymi konserwatystami.
A no i jeszcze zwierzeta tak sie boja, ze same przylaza pod domy, ogrodki zblizaja sie coraz bardziej, chyba chca kur*a poprosic o pomoc w zawieszaniu linek...

Chyba sie po prostu przyzwyczaily, tak jak i czlowiek znosi halas miasta itp.

A co do jezdzenia kolo domu czyjegos? moze to tak ze od wielu lat tam byla droga i Ty postawiles tam dom i nagle tego halasu niedaleko Ciebie ma nie byc? Tylko kto teraz ta wolnosc ograniczyl i naruszyl? Ty jeden czy 20 innych ktorzy byli tam wczesniej. Po prostu podejsc i porozmawiac, bo z nerwowym podejsciem nic nie ugrasz.

Nie wiem ale ja nie zamierzam byc zdzierany przez linki, nabijany na widly, jezdzic po gwozdziach bo jakis ulamek ludzi uprawiajacych to hobby jest pierdolnietych.
Tak samo i zapewne inni ludzie nie zamierzaja rezygnowac ze swoich hobby.
A mysliwi? Smiech na sali.. chlanie i strzelanie dla zabawy tak to wyglada.
Wyciagnijcie jeszcze rekompensate za lasy od przeciwnikow z drugiej wojny swiatowej..
Lubie nazwe tematu "czyli jak ominac ekozjeb*w".
Pozdrawiam i czekam na hejty
Dymkaaa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2018, 22:18   #208
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,324
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 30 min 59 s
Domyślnie

Kużwa. Jakby można było wpłacić np 5 stówek za moto i dajmy na to tysiaka za 4x4 za półroczny abonament na jeżdżenie po wyznaczonych drogach leśnych to bym zapłacił i miał z banki te ciuciubabki. LP nie miałby lepiej jakby to było monitorowane z umową i pewną kasą od tych co poznali regulamin i sie zarejestrowali?

consigliero okolice dolinki Kluczwody? oO
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2018, 06:21   #209
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 15 godz 47 min 19 s
Domyślnie

http://beskidzka24.pl/skandal-na-szy...ie-na-turyste/

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2018, 10:52   #210
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

No cóż... komentarze wiele mówią.

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jazda w terenie Ziarko Inne tematy 6 23.09.2013 22:07
Prawo a jazda po lesie. Elwood Kwestie różne, ale podróżne. 109 17.05.2013 10:41
Zrobiono zdjęcie tablic rejestracyjnych podczas jazdy po lesie. Nonek_ Inne tematy 27 03.04.2012 11:37
Motorkowa zielen czyli w lesie i w trawie.. puszek Polska 6 20.03.2012 00:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.