Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.03.2021, 10:50   #11
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Dawno temu /choć wciąż z tego korzystam/ używałem do planowania tras GoogleEarth /teraz jest GE Pro - dalej free/. Potem nieodżałowanego GPSies.
Teraz znowu GE Pro - tam używając narzędzia ŚCIEŻKA możesz sobie tyczyć trasy jakiekolwiek chcesz i którędy chcesz. Jedyna wada tego rozwiązania jest taka, że wypluwa plik w formacie .kml ale to łatwo się konwertuje na .gpx konwerterami online lub stacjonarnym np. GPSBabel.

Uważam, że to pracochłonny sposób, ale jeśli włączysz sobie w GE zdjęcia okolicy można trafić naprawdę na wspaniałe okoliczności nieopisane nigdzie i jechać właśnie tamtędy.
Powiem tylko że spieszmy się korzystać póki jest za frajer....

Oczywiście - tyczenie trasy w ten sposób nie zwolni Cię od myślenia o legalności przejazdu. To odwieczny problem szwędaczki bezdrożami.
Na koniec - jeśli zaznaczysz tą opcję ścieżka dokładnie policzy Ci ile km ma odcinek. Dokładność odwzorowania jest do 5m w realu zależy jak dokładnie naklikasz - używam starego 60Csx.

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2021, 23:07   #12
radek-69


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Hecznarowice
Posty: 4
Motocykl: RD07
radek-69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 godz 38 min 9 s
Domyślnie wyjazd

Cytat:
Napisał zamela Zobacz post
Witam
w lipcu 2021 roku planuję objechać naszą krainę dookoła trzymając się konturu czyli jazda drogami niższej kategorii na zasadzie kulania się a nie zapier....
prędkości jakie preferuję to 70-90 na luzie bez spiny żeby dużo zobaczyć i czerpać radość z samej podróży do tego noclegi głównie wolnościowo czyli tam gdzie się zachce spać (namiot w naturalnym środowisku bez pól namiotowych itp ) co do kwestii żywienia to kto co lubi ja unikam knajp ale .... .
W 2017r zrobiłem taką trasę na wsk 125 - 5500km i mam niedosyt bo wiele razy jadąc w górach musiałem się odpychać nogami żeby zrobiona na zicher wieśka jechała pod górę dlatego to samo chcę ogarnąć na AT ale póki co to luźny temat bo nie mogę na 100% by pewny tego co będzie za pół roku.


Jeśli ktoś byłby wstępnie chętny wziąć udział w takim wyjeździe to proszę pisać aaa możliwy wjazd na Ukrainę , Litwę itp

pozdrawiam
witam jaki czas przejazdu przewidujesz i jaki budrzet
radek-69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2021, 06:24   #13
Majster
 
Majster's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Chełm
Posty: 311
Motocykl: CRF1100 DCT ES
Majster jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 17 godz 45 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zamela Zobacz post
Witam
w lipcu 2021 roku planuję objechać naszą krainę dookoła trzymając się konturu czyli jazda drogami niższej kategorii na zasadzie kulania się a nie zapier....
prędkości jakie preferuję to 70-90 na luzie bez spiny żeby dużo zobaczyć i czerpać radość z samej podróży do tego noclegi głównie wolnościowo czyli tam gdzie się zachce spać (namiot w naturalnym środowisku bez pól namiotowych itp ) co do kwestii żywienia to kto co lubi ja unikam knajp ale .... .
W 2017r zrobiłem taką trasę na wsk 125 - 5500km i mam niedosyt bo wiele razy jadąc w górach musiałem się odpychać nogami żeby zrobiona na zicher wieśka jechała pod górę dlatego to samo chcę ogarnąć na AT ale póki co to luźny temat bo nie mogę na 100% by pewny tego co będzie za pół roku.


Jeśli ktoś byłby wstępnie chętny wziąć udział w takim wyjeździe to proszę pisać aaa możliwy wjazd na Ukrainę , Litwę itp

pozdrawiam
Cześć, latem 2020 popełniłem podobną trasę. Główne założenia to jazda, zdecydowane omijanie głównych dróg, przy granicy, namiot, lajtowe tempo. Wyszło lepiej niż planowałem. Przy okazji doszła Słowacja, Czechy i Niemcy. Miałem nocować na dzikusa pod namiotem. Ponieważ pogoda dopisała (permanentny upał okrutny) to głównie nocowałem na najtańszych polach namiotowych z prysznicem. Koszt noclegu to średnio 25 zł, prysznic ... bezcenne. Posiłki w większości przygotowywałem we własnym zakresie, czasem jakaś jadłodajnia. W tym roku planuję powtórkę, wstępnie jestem chętny. Aby pogoda i terminy podpasowały.
Majster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2021, 23:41   #14
zamela


Zarejestrowany: Apr 2019
Miasto: PPL
Posty: 11
Motocykl: RD07a
zamela jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 6 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał radek-69 Zobacz post
witam jaki czas przejazdu przewidujesz i jaki budrzet
na WSK trasę zrobiłem w 15 dni to myślę ze na africe z 8-10 w zależności ile ew zwiedzania itp a budżet to w 80% paliwo więc na gotowo bez niespodzianek z 1500zł .
W czerwcu mam 10 dniowy spływ + kilka innych wyjazdów dlatego lipiec ew sierpień oby pogoda dopisała i nie było jakiś kombinacji z kagańcami
zamela jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2021, 12:50   #15
rekja


Zarejestrowany: Feb 2021
Miasto: PO / PSE
Posty: 27
Motocykl: RD07a
rekja jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 45 min 25 s
Domyślnie

Ja myślałem w tym roku o ścianie wschodniej (częściowo zahaczając o TET), sam sposób noclegu i żywienia zbieżny do twojego. Termin też by się jakby pokrywał, mogę wystartować po żniwach, czyli powiedzmy druga połowa lipca, ewentualnie pierwsza połowa sierpnia. Będę obserwował ten wątek . Aha ja lecę z pasażerem.
rekja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2021, 13:55   #16
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

lecieliśmy dwoma NC dwa lata temu z bieszczad z nastawieniem JAK NAJBLIŻEJ granicy
bardzo był to dobry wyjazd.
dojechaliśmy do Hajnówki potem do Goniądza i skoczyliśmy stamtąd już na Mazury.

Super wąskie gładkie asfalty, fajnie się jedzie po greenvelo ale gdzieniegdzie jest nielegal bo tylko rowery. Nie widzieliśmy tych znaków zbyt wyraźnie.

Jest tam fajnie, sennie, tanio. Czego chcieć więcej.
Może pogody...

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2021, 14:21   #17
adamg24


Zarejestrowany: Jul 2020
Posty: 29
Motocykl: RD03
adamg24 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 7 godz 44 min 52 s
Domyślnie

....też mi się marzy Polska po obrzeżach, jak mi moje plany nie wypalą jadę we wrześniu

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
adamg24 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2021, 14:27   #18
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Wschód po obrzeżach jest średnio ciekawy asfaltowo, znaczy mnie się nie podobał. Lecieliśmy wzdłuż Bugu w zeszłym sezonie. Offem ciutkę lepiej ale oprócz kilku ciekawych miejscówek to błotno-łąkowa monotonia.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2021, 13:32   #19
zamela


Zarejestrowany: Apr 2019
Miasto: PPL
Posty: 11
Motocykl: RD07a
zamela jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 6 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Wschód po obrzeżach jest średnio ciekawy asfaltowo, znaczy mnie się nie podobał. Lecieliśmy wzdłuż Bugu w zeszłym sezonie. Offem ciutkę lepiej ale oprócz kilku ciekawych miejscówek to błotno-łąkowa monotonia.
Z tego co pamiętam asfalt bez szału ale w porównaniu do Ukrainy to bajka więc nie ma co narzekać a jechałem Sejny-Augustów -Sokółka-Białystok-Narew-Hajnówka-Kleszczele-SIemiatycze-Biała Podlaska - Terespol - Włodawa - Dorohusk- Hrubieszów -Tomaszów i dalej wiadomo Bieszczady
myślę aby tym razem jechać tak samo bo po drodze jest trochę znajomych do odwiedzenia ew możliwości noclegu itp
zamela jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2021, 13:56   #20
kdf
 
kdf's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: Jarocin
Posty: 343
Motocykl: RD07
kdf jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 19 godz 15 min 25 s
Domyślnie

Jakby co to we Włodawie mam koleżankę która prowadzi niedrogi pensjonat. Przed wejściem stoi śmigłowiec MI 2 i kilka samolotów dookoła. Stąd też nazwa "Skrzydlate Rancho". Swego czasu chcieliśmy z kolegą polatać ale....bimber nam się skończył.
kdf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Endurorally 2021 Onufry22 Dział Producentów i Dostawców 91 16.09.2021 13:36
Wyrobisko 2021 09-11.04 ŁysyDLE Imprezy forum AT i zloty ogólne 22 13.04.2021 14:43
Motorowerem 50ccm dookoła Polski ? Rack Umawianie i propozycje wyjazdów 53 16.03.2013 08:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.