Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.04.2019, 03:34   #21
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 46 min 34 s
Domyślnie

Pisz pisz fajnie się czyta i zachęta aby tam wrócić
wolly jest offline  
Stary 29.04.2019, 12:07   #22
Nynek
 
Nynek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Myślenice
Posty: 596
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Nynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 23 godz 13 min 34 s
Domyślnie

Super wypad. Fajnie, że mama pozwala na takie ekspedycje.
Nynek jest offline  
Stary 29.04.2019, 13:11   #23
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Belmonte - Sabugal - Soito - TET - Vila Nova de Foz Coa

Ten dzień miał być podzielony na dwa - dojazd do TET i szutrówki a potem pożegnanie z TET i trzecie już unesco heritage, chyba najciekawsze - ryty naskalne w okolicach Vila Nova de Foz Coa. ďƒ.

6_mapa.jpg

Niestety, tego dnia pogoda była mocno taka sobie. Po dwóch godzinach TET zdecydowaliśmy się ewakuować na asfalt - po kolejnej godzinie przestało padać. Po przejechaniu przełęczy przed nami pojawił się widok na dolinę rzeki Coa.


6_Coa_valley_2.jpg

W okolicach czternastej zameldowaliśmy się przed wjazdem do muzeum (to dużo powiedziane - jest to po prostu dolina rzeki Coa, gdzie znajdują się głazy z wyrytymi obrazkami - jedno z największych i najstarszych na Ziemi, a odkryty ledwie 30 lat temu.
Niestety całujemy klamkę. Na wizytę to trzeba się umówić i zapłacić 20 euro od grzywki. Trudno. Pogoda się znowu psuje, więc decydujemy skrócić ten dzień i porządnie odpocząć przed następnym dniem.

6_Coa_valley_1.jpg
6_Coa_to_Douro_valley_1.jpg

Tu przejeżdżamy do doliny Douro - koniecznie chciałem ją zjechać, chociaż do tego momentu nie wiedziałem, jak bardzo.

6_Murca_5.jpg


Zjeżdzamy do miejscowości Murca, tam trafiamy na fenomenalną miejscówkę: w takiej normalnej wsi zostały kupione rozwalone, kamienne chałupy, wysoko, na uboczu. Na dziś mają 6 wyremontowanych na bogato domków, wąskie, kamienne uliczki. Sauna, basen, kominki. Obsługa top.

6_Murca_6.jpg

6_Murca_3.jpg

6_Murca_4.jpg

6_Murca_1.jpg

migdaly.jpg
 
Stary 30.04.2019, 23:03   #24
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Douro, Douro, Douro.

Ten dzień był jednym z najlepszych, jakie zdarzyło mi się przejechać motocyklem w życiu. Do najpiękniejszych dróg w Maroko, Pamirze, na Trollstigen w Norwegii, w Alpach, Toskanii, Umbrii, do agrafek na Transfogarasy i Transalpinie dołączam Douro. Odlot. Średnio 12 zakrętów na kilometr; offowo jest tak sobie, bo sporo dróg kończy się ślepo przy rzece albo w czyjejś winnicy, ale szutrówek jest multum.
Poniższą mapę zjechaliśmy mniej więcej od prawej strony wzdłuż rzeki do Pinhao, potem północną częścią przez park narodowy Tua; razem 200 kilometrów, 10 godzin i - z rachunku wynika - ponad 2000 winkli.

7_mapa.jpg

Resztę niech opowiedzą zdjęcia. Niezwykły krajobraz, przez większą część drogi w zasięgu wzroku jakieś 40-60 km przestrzeni zmienionej przez człowieka w piękny sposób. Dolina Douro to czwarte Unesco Heritage na naszej drodze.


7_douro_2.jpg

7_Douro.jpg

7_Douro_3.jpg

7_Douro_4.jpg

7_Douro_5.jpg

7_Douro_6.jpg

7_Douro_7.jpg

7_Vesuvio_1.jpg

I jeszcze zamek w Numhao. Można tam wjechać motocyklem. Najbardziej tajemniczy z zamków, jakie w życiu widziałem.

7_Numhao_2.jpg

Ostatnio edytowane przez bukowski : 30.04.2019 o 23:12
 
Stary 01.05.2019, 00:18   #25
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Ten zamek to przecież jaszczurka

Japierdziele co za okolica...
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline  
Stary 01.05.2019, 09:20   #26
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Pięknie ! I super , że z dzieckiem !
 
Stary 01.05.2019, 11:06   #27
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,057
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 18 godz 25 min 0
Domyślnie

Czy chłopak nie męczył się na dłuższych przelotach? Ile km dziennie robiliście?
MrWaski jest offline  
Stary 01.05.2019, 15:06   #28
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał MrWaski Zobacz post
Czy chłopak nie męczył się na dłuższych przelotach? Ile km dziennie robiliście?
W ogóle. Prawdę mówiąc tego najbardziej się obawiałem, ale w ogole nie narzekal, jeśli już to na autostrady, że nudno. Nawet jak dwa razy podmarzlismy (deszcz, góry, 9 stopni) to uspokajal mnie "tato, daje rade, jest spoko".

Sent from my G8441 using Tapatalk
 
Stary 01.05.2019, 16:23   #29
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

To już ostatni post. Co prawda obejmuje 3 dni, ale motocyklowo nic szczególnego się nie działo. Z Douro mieliśmy jechać przez Amarante do starej stolicy Portugalii - Guiamaraes i potem do Porto. Ale tego dnia rozpadało się, wiał silny wiatr i w Amarante wskoczyliśmy na autostradę, by w pełnym deszczu dojechać do Porto.
Porto deszczowe, ale w sumie poszliśmy do muzeum urządzonego u jednego z producentów Porto, dobrze zjedliśmy i w zasadzie to tyle.

8_Porto_1.jpg

8_Porto_2.jpg

8_Porto_3.jpg


Następnego dnia był z kolei plan, żeby przelecieć wybrzeżem do Lizbony, ale zdecydowaliśmy się na autostradę. Do Lizbony mam stosunek intymny, więc chciałem jak najwięcej czasu spędzić tam. Autostrada jak autostrada, droga jak cholera (25 EUR lub coś w tym rodzaju za 300 km), pogoda zmienna. Po drodze Cabo da Roca.

9_CaboDaRoca.jpg

Z Sintry uciekliśmy - tyle ludzi, że trzeba było stać motocyklem w korku. Koszmar.

9_Lisboa_2.jpg

9_Lisboa_1.jpg

W Lizbonie mieszkaliśmy w Alfamie, 100 metrów od jednego z najfajniejszych barów z fado, znanego mi z poprzednich wyjazdów. Gdyby ktoś był, polecam. Jak już skończy zespół, kucharka gasi fajkę i zaczyna śpiewać, i to dopiero jest wydarzenie.

Ostatniego dnia mieliśmy do przejechania 650 km. W planach był stop w Cordobie, żeby obejrzeć Mesquite i stare miasto, ale porzuciliśmy plany, bo miało lać na całej tej trasie. Polecieliśmy wiec na samo południe i autostradami, po 10 godzinach dotarliśmy do Malagi.

10_Malaga_last.jpg


I to koniec wycieczki. Przynajmniej kilka przemyśleń mam.
Po pierwsze, podróż z synem to jest coś. A trasa, którą wybraliśmy, idealnie się do tego nadawała.
Po drugie, Portugalia na wyjazd wakacyjny jest fantastyczna. Super drogi, codziennie jest co robić poza jazdą motocyklem, mnóstwo offu, niskie jak na Europę ceny, fantastyczni ludzie.
Po trzecie, portugalski TET jest zajebisty. Godzinami można jechać pustymi drogami, gdzie skalę trudności można sobie dozować prędkością. Absolutnie do przejechania ciężkim motocyklem i z plecaczkiem. Najciekawsze odcinki były w okolicach Taviry, potem Alentejo no i w górach Mamede.
Po piąte - dolina Douro od wschodniej granicy Portugalii do mniej więcej Amarante to motocyklowy raj. Bardziej on niż off, ale z dziką rozkoszą pojechałbym tam na tydzień. Lokalesi przestrzegali jednak przed latem - jak sami mówią, mają 9 miesięcy zimy i 3 miesiące piekła. Rok temu 3 dni z temperaturą powyżej 50 stopni, dwa lata temu 10 miesięcy bez deszczu.
 
Stary 01.05.2019, 16:58   #30
furman

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Rawicz
Posty: 374
Motocykl: Crf 300L
furman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 6 godz 30 min 5 s
Domyślnie

Super. Fajnie się czytało i oglądało. Mam nadzieję, że w przyszłym roku.
furman jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Portugalia w pigułce + TET bukowski Umawianie i propozycje wyjazdów 31 15.04.2019 21:05
Katowice - Portugalia BlackDragon Trochę dalej 0 02.01.2018 23:56
Potrzebne Informacje - wypożyczanie pojazdów - Portugalia - Portimao MotoGdyniaMariusz Przygotowania do wyjazdów 1 22.05.2016 22:27
Boom 2014 portugalia raff Umawianie i propozycje wyjazdów 10 27.06.2014 16:04


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.