Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.04.2008, 23:25   #1
Zazigi
lamer miesiąca
 
Zazigi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wa-wa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Zazigi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 21 min 8 s
Domyślnie Pomocy! Pilna sprawa z kontrolką biegu neutralnego!

Drodzy Koledzy Afrikanerzy!

Mam do Was pilną prośbę o opinię i ocenę sytuacji. Właściwie kupiłem Africę R07 sprowadzoną w bardzo dobrym stanie ze Szwajcarii. Jedyna niepokojącą sprawą jest to, że kontrolka biegu neutralnego nie zawsze się zapala. Sytuacja wygląda w ten sposób, że po wrzuceniu biegu i przejechaniu choćby małego dystansu kontrolka zazwyczaj się zapala, po powrocie do biegu jałowego. Natomiast przy zmianie biegu i powrocie na bieg jałowy bez puszczania sprzęgła kontrolka zapala się tylko niekiedy, czasami pomryguje przez chwilę a na ogół nie świeci się wcale nawet po puszczeniu sprzęgła.

Mam dylemat bo nie wiem czy to czujnik biegu jałowego czy jakiś poważniejszy problem ze skrzynią? Chociaż skrzynia nie przejawia żadnych niepokojących objawów, biegi wchodzą płynnie, jedynka puka, przełączanie bez problemu, brak niepokojących odgłosów, i raczej rozsądek wskazuje na czujnik to jest niepewność, że może to być poważniejsza awaria.

Proszę Was o radę, może mieliście z tym jakieś doświadczenia i możecie pomóc mi nabrać przekonania do zakupu lub odwołania transakcji, bo jeszcze do jutra mam taką możliwość.

Z góry bardzo wam dziękuje!!
Grzesiek
Zazigi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2008, 23:32   #2
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 629
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 17 godz 24 min 47 s
Domyślnie

pewnie czyjnik ,albo zasniedziale lub zle stykajacye zlacze czujnika przewod , moze byc tez uszkodzony przewod idacy od czujnika.
Rozbierz i posprawdzaj , jezeli wszystko bedzie ok to raczej czujnik.
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2008, 10:07   #3
Mat


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,220
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Mat jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 18 godz 51 min 26 s
Domyślnie

Obstawiam czujnik. Najlepiej wykręć (jest obok przedniej zębatki) i sprawdź jego długość - na końcu jest bolec na sprężynce, który powiniej się chować po wciśnięciu z tego co pamiętam około 4mm i mieć zaokrąglony koniec. U mnie był ścięty w kancik i się nie chował

Kontrolka paliła się tylko przy zimym silniku.
__________________
Mat jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2008, 11:13   #4
Zazigi
lamer miesiąca
 
Zazigi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wa-wa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Zazigi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 21 min 8 s
Domyślnie

Dzięki Mat! Może wiesz jakim kluczem się tam dobrać to sprawdzę to na miejscu?
Zazigi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2008, 00:39   #5
Mat


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,220
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Mat jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 18 godz 51 min 26 s
Domyślnie

Dawno tak grzebałem - osłonkę zębatki odkręcasz ampulem 5 lub 6, sam czujnik jest dość dobrze schowany - w RD04 po lewej stronie zębatki w głębi. Trzeba odłączyć kabelek a sam czujnik potraktować nasadką. Chyba 12, ale głowy nie dam. No i tyle. Jak poleci torchę oleju, nie panikuj
__________________
Mat jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2008, 01:29   #6
Zazigi
lamer miesiąca
 
Zazigi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wa-wa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Zazigi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 21 min 8 s
Domyślnie

uf, stało się, chyba mogę czuć się pełnoprawnym użytkownikiem tego forum
kupiłem bez rozkręcania, będę walczył z tematem w późniejszym czasie. póki co dzięki za wsparcie!
Zazigi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.06.2008, 11:13   #7
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

elo Pany
jestem po wymianie czujnika wczoraj. no nie zastal sie on w moim przypadku a przebieg mam 93tysie wiec raczej sie dotarł.
nowy jest zaokraglony na koncu i ma jakis 4mm a ten ktory wykrecilem mial starta powierzchnie czolowa na plasko. jakby tego bylo malo nie dzialal w ogole...
dla potomnych dodam ze do calej zabawy beda potrzebne klucz nasadowy 14mm do odkrecenia gmola /bez tego nie wyjmiemy obudowy zebatki/, 13mm do odrecenia dolnego mocowania michy /bez lekkiego zgwalcenia jej w dol nie damy rady odkrecic dolnego mocowania obudowy zebatki zdawczej/ nasadka 8mm na cienkim sztyfcie 1/4 cala /dolne i gorne mocowanie obudowy zebatki/.
skoro juz tam jestesmy warto sie przyjrzec z bliska wielowypustowi walka zdawczego. watek byl juz walkowany na forum.
jak juz mamy wszystko na wierzchu to odlaczamy przewod od czujnika i wlaczamy zaplon. dolaczamy przewod w dowolnym miejscu do masy - jesli kontrolka sie zaswieci to mamy walniety czujnik. jasli nie to mamy walniete cos jeszcze u mnie skonczylo sie na czujniku.
kluczem nasadowym 14mm na przedluzce odkrecamy czujnik i wkrecamy nowy nie zapominajac o nowej podkladce uszczelniajacej.
skladamy wszystko zusammen do qpy i napawamy galki oczne pieknym zielonym swiatlem niedzialajacej do tej pory kontrolki

sorry za jakosc foty ale nie mam aparatu. niemniej widac o co chodzi z tymi czujnikami starym i nowym:
http://picasaweb.google.pl/matjaswro...33509658422642

__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 11.06.2008 o 11:16
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2010, 23:38   #8
diverek
Amator podwórkowy
 
diverek's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 994
Motocykl: exRD04 '92, obecnie RD07A '98
Przebieg: >55kkm
Galeria: Zdjęcia
diverek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 20 min 43 s
Domyślnie

Odkurzę nieco ten watek. Jak widzę kolega matjas trochę się narozkręcał aby wymienić ten czujnik. Nie wiem jaki typ Africi miałeś/masz. W RD04 z gmolami GIVI kompletnie nic nie trzeba odkręcać. Wystarczy nasadowy klucz nr 14 na przedłużce i to wszystko. Motocykl oparty z lekkim przechyłem na prawą burtę, ściągnięcie wtyczki z gumowym kapturkiem, odkręcenie starego czujnika, wkręcenie nowego, założenie wtyczki i... piękne zielone światełko na desce mówiące o biegu neutralnym. 5 minut oglądania, 3 minuty pracy i spora doza satysfakcji gotowa.

Miejśce umieszczenia czujnika. Jak widać nic nie trzeba demontować aby się do niego dobrać.


Nieco inne,dokładniejsze ujecie. Zaraz po wkręceniu nowego.


A tu porównanie. Wg katalogu Hondy stara wersja czujnika została zamieniona nową. Widać minimalne różnice wizualne. Pasować, pasuje a najważniejsze że działa.





Ostatnio edytowane przez diverek : 16.03.2010 o 23:53
diverek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.07.2020, 12:12   #9
Krzych_BBI
 
Krzych_BBI's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Bielsk Podlaski
Posty: 156
Motocykl: AT RD07a
Krzych_BBI jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 7 godz 16 min 24 s
Domyślnie

Nie zakładając nowego tematu chciałbym prosić o podpowiedź w temacie. Kontrolka biegu neutralnego po wciśnięciu biegu oraz przy zmianie biegów nie gaśnie, ciągle się świeci. Czujnik ? W motocyklu wcześniej przemyłem kontaktem wszystkie elektryczne kostki - piny oraz była wymieniana zębatka zdawcza, która jest w pobliżu.
Krzych_BBI jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.07.2020, 14:13   #10
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 33 min 59 s
Domyślnie

Nie dam ręki uciąć, ale te czujniki zazwyczaj zwierają do masy i dopiero wtedy pali się lampka.

Jest jakaś opcja, że przyciąłeś kabelek do obudowy silnika, albo izolacja jest uwalona i dotyka do silnika cały czas?

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.