Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.11.2020, 20:36   #61
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Consi, ja rozumiem, tylko mowa była o ekonomice, a ta się ma szansę obronić, jeśli będziesz karmił to ID z nadwyżek z fotowoltaiki po wyczerpaniu darmowek albo po przejechaniu nim 300 tys. km ładując zawsze na wolnych ładowarkach.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2020, 21:56   #62
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,651
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 6 godz 34 min 55 s
Domyślnie

No tak, masz taką apkę bo jesteś w PGE
ENERGA nie oferuje, chyba że nie wiem o tym.
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2020, 07:58   #63
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,772
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 22 godz 54 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
No ale ja nie chcę jeździć golfem, ani dieslem, może duża benzyna ale mimo wszystko najbardziej elektrykiem. Golfa dostałem jako zastępczy samochód i w życiu bym go nie kupił. Wracając do wrażeń to jestem zachwycony światłami i ich automatyką, w dzisiejszych warunkach jechało się super. Niestety okazało się że że ładowarka bezprzewodowa nie jest na wyposażeniu. Zaczynam się zastanawiać jak zmotać do auta bagażnik na rowery.
Może tak.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2020, 09:49   #64
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

To byłoby super, nawet widziałem wcześniej to rozwiązanie, tylko nie wiem czy ono występuje w moim aucie. Próbowałem dziś zaglądnąć co tam jest za tablicą i nic specjalnego nie znalazłem. Widzę że nie ma innego wyjścia jak wyciągnąć i poczytać instrukcję obsługi, może się czegoś dowiem.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2020, 10:04   #65
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,772
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 22 godz 54 min 51 s
Domyślnie

Nie wiem co tam u ciebie za tablica ale czemu miałoby być inaczej.
Podoba mi się patent.

Z tym, że znając VW to ten uchwyt pewnie ze 3 koła będzie kosztował z bagażnikiem.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2020, 11:06   #66
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,231
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 9 godz 23 min 34 s
Domyślnie

Sam uchwyt na 2 rowery to około 2900 plus do tego stelaż / uchwyt do jego montażu, następne 2850. Pytanie czy da się to zamontować po wyjechaniu z fabryki - w tej cenie oczywiście.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2020, 11:47   #67
bigboykr
 
bigboykr's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Kraków
Posty: 657
Motocykl: nie mam AT jeszcze
bigboykr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 17 godz 49 min 15 s
Domyślnie

W filmie gość mówi, że trzeba się udać do dealera i ogarnąć retrofit. jednym słowem pewnie ten uchwyt to była opcja, ale powinno się ją dać założyć również do auta już odebranego.
Nie pozostaje nic innego jak napisać do dealera.
__________________
Wolniej ale dalej
Cierpliwości
bigboykr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2020, 11:49   #68
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,021
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 17 godz 50 min 49 s
Domyślnie

Moze i bym sie przekonał do takiego melexa ale niestety publikowane dokumenty odradzają jakie kolwiek zainteresowanie https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/w...obilnosci.html

W skrócie infrastruktura jest nie wystarczając do posiadania takiego cuda, moze sie i to zmieni ale w moim powiacie pewnie i tak silnik spalinowy bedzie nadal lepszym rozwiązaniem.
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2020, 12:53   #69
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Temat ma służyć wrażeniom z dnia codziennego, jako użytkownika, takiego który kupił z konkretnymi założeniami. Auto służy do komunikacji wieś Kraków, to jest cel nadrzędny. Po Krakowie praktycznie nie poruszam się na 4 kołach, bo staram się szanować swój czas i zdrowie, ale jakby co to taka opcja istnieje. W odróżnieniu od Dacii na którą posiadam abonament mieszkańca strefy P1 bodajże, czyli jestem ograniczony do parkowania w obrębie starego miasta gdzie granicą są plany krakowskie, a wyłączona z parkowania jest płyta rynku głównego. Abonament kosztuje 10PLN miesięcznie, brak opłaconego parkowania to 150 PLN do kasy miejskiej, godzina parkowania w mojej strefie, nie wiem dokładnie ale robi się na pewno konkretna kwota. Mając elektryka mogę zaparkować poza swoją strefą, nie dostanę na to auto abonamentu bo jest zwolnione z opłaty. Zdarzyło mi się już korzystać z buspasów, małe a cieszy. Zasilanie, zakładam że w większości będą ładował na wsi, mógłbym też na Szewskiej, gdybym wjechał do bramy, nie bardzo widzę kabel na chodniku wychodzący z kamienicy do auta. Czyli w większości wolne ładowanie, nawet mając wallboxa zaliczam że jest to wolne ładowanie tylko szybsze niż z gniazdka 220V. Bez większego problemu można ogarnąć wycieczki, nawet na Ukrainę, do Lwowa jest 250 km, tam pozostaje tylko znaleźć gniazdko na 220V aby wrócić do domu. Podobnie z wycieczkami w Beskid, Bieszczady i inne góry. Wyzwaniem może być wycieczka nad morze gdzie siłą rzeczy muszę znaleźć szybką ładowarkę. No ale tego typu wyzwania mają być między innymi celem tego wątku. Wracając do bagażnika to myślę, ale napiszę do VW, że w moim wypadku jest pozamiatane. Chyba że retrofit wiąże się z pracami blacharskimi aby się zamocować gdzieś w tym miejscu co pokazywałem wcześniej na zdjęciach. U mnie zderzak to monolit i nie ma opcji aby było coś ukryte za tablica, no ale to ostatecznie będzie pytanie do serwisu. Na dzień dzisiejszy korzystamy z auta załatwiając różne sprawy w bliższej i dalszej okolicy.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2020, 13:59   #70
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,558
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 6 dni 23 godz 26 min 57 s
Domyślnie

Można już w Polsce zdemontować tablicę rejestracyjną z auta i przenieść na bagażnik, czy trzeba dokupić trzecią tablicę?
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.