Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.07.2023, 07:45   #1
ctomch

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2020
Miasto: Chrząstawa Wielka
Posty: 261
Motocykl: Yamaha 1VJ/Huska FE501
Przebieg: rośnie
ctomch jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 8 godz 7 min 19 s
Domyślnie Huska FE501 i czy było warto

Jak w temacie. Jakby ktoś coś widział, słyszał, będę wdzięczny za podpowiedź. Śledzę ogłoszenia, jestem mniej więcej na bieżąco, ale nie jestem fejsbukowy więc coś mi tam umyka.
ctomch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2023, 15:14   #2
ctomch

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2020
Miasto: Chrząstawa Wielka
Posty: 261
Motocykl: Yamaha 1VJ/Huska FE501
Przebieg: rośnie
ctomch jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 8 godz 7 min 19 s
Domyślnie

Dobra, zamówiłem nowy. Pytania nie było.
Generalnie dowiedziałem się, że podaż to jakieś 2-3 sztuki 450-tek i 0-2 sztuki 500-tek/rok na dilera w PL. Także tego.
Poszukiwanie używanej 1-2 letniej 450-500 jest marzeniem.
ctomch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2023, 15:19   #3
diego
 
diego's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: prawie Kielce
Posty: 330
Przebieg: znośny
diego jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 9 godz 10 min 37 s
Domyślnie

gratulacje! A z ciekawości wrodzonej. Do krzaków czy będzie jakiś projekcik ultra lekkiego adv?
__________________
The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.
diego jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2023, 15:33   #4
ctomch

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2020
Miasto: Chrząstawa Wielka
Posty: 261
Motocykl: Yamaha 1VJ/Huska FE501
Przebieg: rośnie
ctomch jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 8 godz 7 min 19 s
Domyślnie

Projekt lekkiego adv. Generalnie przestaję robić kilometry a zaczynam jeździć. Jak zacznę, zrobię relację z budowy i opis.
Zamówiłem 450-tke, 500-tek nie ma i nie wiadomo kiedy będą. Generalnie różnica niewielka, ale jednak jest. 450-tka jest ciut bardziej narowista, ale można temu zaradzić przełożeniami i mappingiem. Jak się nie ma co się lubi...... itd.
Z tym ultra lekkim też bym nie przesadzał. Taki kuń na sucho (goły) waży jakieś 110kg. Jak się do niego podokłada zbiorniki, bagażniki, owiewki to wychodzi 140 kg gotowy do jazdy. Ale zawsze to lepiej niż startować z pułapu 140 i skończyć na 200. Nie po to sprzedałem tenerkę
ctomch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2023, 15:44   #5
diego
 
diego's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: prawie Kielce
Posty: 330
Przebieg: znośny
diego jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 9 godz 10 min 37 s
Domyślnie

to dawaj watek o projekcie jak już zaczniesz ogarniać, poczyta się!
__________________
The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.
diego jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2023, 18:29   #6
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,332
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 17 godz 20 min 54 s
Domyślnie

Z tym tzw "projektem" to się zastanów.
Dlaczego? Ano lata jeżdżę lekkimi w tripy po Karpatach. Moje motocykle były, są raczej stock-owe.
Oceniam, że jakieś owiewki czy tzw wieże to bardziej kwestia stailu niż faktycznej potrzeby. Będziesz nik gonił 130 asfaltem? Nawet jeśli to chyba nie godzinami. Co ci tak naprawdę w tzw wieży potrzebne poza nawigacją? Pewnie nic, a smarkfona czy garmina możesz zamocować bez problemu wprost na kierownicy. No i jak pójdziesz w kozły serce ci z żalu nie pęknie.
Większe zbiorniki? Po co? Może w Azji czy Afryce ma jakie sens ale w Europie? Tu, w moim mniemaniu naprawdę trzeba się nakombinowc zęby co te 100-140 km nie minąć jakiegoś cepeenu. A jak juz pojedziesz do tej Azji czy Afryki raz na jakiś czas, to weź baniak w plecak. Nawet nie wiesz jaki będziesz szczęśliwy jak jego zawartość przelejesz do zbiornika.
Stelaże itp? Po co? Najmniejszy rogal i wio. No chiba, że lista twych must to taszczyć bo się przyda jest obszerna.

Podsumowując ględzenie. Kup, pojedz gdzie planujesz na biedno (minimalna ilość gratów) i oceń czy tzw "projekt" na w ogóle jakiś sens.

Nie daj się modzie zbałamucić. rr
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2023, 18:45   #7
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Hehe rrolek miło posłuchać nawet w odcięciu od tematu OP.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2023, 19:08   #8
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 4 godz 51 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rrolek Zobacz post
Z tym tzw "projektem" to się zastanów.
Dlaczego? Ano lata jeżdżę lekkimi w tripy po Karpatach. Moje motocykle były, są raczej stock-owe.
Oceniam, że jakieś owiewki czy tzw wieże to bardziej kwestia stailu niż faktycznej potrzeby. Będziesz nik gonił 130 asfaltem? Nawet jeśli to chyba nie godzinami. Co ci tak naprawdę w tzw wieży potrzebne poza nawigacją? Pewnie nic, a smarkfona czy garmina możesz zamocować bez problemu wprost na kierownicy. No i jak pójdziesz w kozły serce ci z żalu nie pęknie.
Większe zbiorniki? Po co? Może w Azji czy Afryce ma jakie sens ale w Europie? Tu, w moim mniemaniu naprawdę trzeba się nakombinowc zęby co te 100-140 km nie minąć jakiegoś cepeenu. A jak juz pojedziesz do tej Azji czy Afryki raz na jakiś czas, to weź baniak w plecak. Nawet nie wiesz jaki będziesz szczęśliwy jak jego zawartość przelejesz do zbiornika.
Stelaże itp? Po co? Najmniejszy rogal i wio. No chiba, że lista twych must to taszczyć bo się przyda jest obszerna.

Podsumowując ględzenie. Kup, pojedz gdzie planujesz na biedno (minimalna ilość gratów) i oceń czy tzw "projekt" na w ogóle jakiś sens.

Nie daj się modzie zbałamucić. rr
Podzielam zdanie z wyjątkiem zbiornika. Mam, przydaje się czasem. Mam dwa, każdy z pompą. Zmiana zajmuje 5 minut.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2023, 19:49   #9
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,332
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 17 godz 20 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał siwy Zobacz post
Podzielam zdanie z wyjątkiem zbiornika. Mam, przydaje się czasem. Mam dwa, każdy z pompą. Zmiana zajmuje 5 minut.
Siwy, mam też starą LC4ke na jakieś tety i inne podobne wycieczki. Jakiś czas temu założyłem baniak 18 ltr. Raz cię przydał, i nie, że wahy zabrakło a pizgnąłem na kamulach. Uf... jak się pozbierałem - chłodnice całe. Znaczy bardziej to "gmol" niż rezerwa. Na pewno mniej przeszkadza w pyceniu niż przeładowany kuper ale jednak. Niemniej tzw "święty spokój" też może być w cenie.
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2023, 20:11   #10
ctomch

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2020
Miasto: Chrząstawa Wielka
Posty: 261
Motocykl: Yamaha 1VJ/Huska FE501
Przebieg: rośnie
ctomch jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 8 godz 7 min 19 s
Domyślnie

Dzięki, masz rację. Nie zamierzam tego obwieszać niczym zbędnym. T7 też była minimalistyczna. Zbiornik, to się okaże. Najwyżej 12ltr. Wieży jako takiej nie planuję, raczej miejsce do montażu nawigacji. Bagażu i tak używam miękkiego, a stelaż to raczej taki do wzmocnienia ramy pomocniczej, zobaczymy czy się przyda. Na liście raczej są u mnie rzeczy typu tylna piasta z tłumikami i siedzenie. Reszta, się zobaczy.
ctomch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Huska TE 450 Cibor klv Motocykl Forumowicza 24 01.04.2020 23:48
Huska 701 mareksz007 Inne tematy 32 18.11.2016 00:22


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.