Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Dział Producentów i Dostawców

Dział Producentów i Dostawców Zarabiasz na życie w branży motocyklowej? Tutaj zareklamuj swój produkt.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.10.2020, 15:46   #51
jamarjan
 
jamarjan's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Wawa
Posty: 146
Motocykl: RD04
Przebieg: gruby
jamarjan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 13 godz 32 min 32 s
Domyślnie

Piękny sprzęt i fajnie brzmi. Uważaj na kondensatory rify w sekcji zasilania. Tam jest dosyć specyficzny układ oparty na autorskim scalaku yamahy. A te rify eksplodują tak że wypalają tego scalaka i kaplica. Nie pytaj skąd wiem ;-)
jamarjan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2020, 19:49   #52
torak
 
torak's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 953
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
torak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 11 godz 54 min 45 s
Domyślnie

jesteś pewien tej ceny? jeśli tak to biore.
torak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2020, 13:11   #53
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,382
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 7 godz 38 min 17 s
Domyślnie

Te pioniery bardzo mnie ciekawia. Z tym JVC pierwszym musza sie lubiec

DITTON15 moge tylko polecic - od lat graja w moim warsztacie i za swoja cene rynkowa robia zupelna magie. Wrzuc Tomku ich fotki i zaproponuj cene bo obydwoje wiemy ze to paczki ponadprzecietne.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 128428540_3460087364107878_5305962494735553813_o.jpg (109.0 KB, 59 wyświetleń)
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2020, 14:02   #54
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,382
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 7 godz 38 min 17 s
Domyślnie

no to bardzo rozsadna cena i tym bardziej warto - ja za moje dalem z 10 lat temu 550pln+wysylka. moje sa z 1968 roku. dla kogos kto slucha jazz-u, muzyki powaznej, blues-a itp. swietna propozycja. kolumny stworzone w czasach kiedy nie bylo jeszcze doom metalu i trashu. w takim repertuarze sie pogubia - sa 'za wolne' przez swoje gumowe zawieszenie i membrane bierna. jednak w w/w gatunkach swietnie sie sprawdza.
nie potrzebuja duzej mocy 10-15W wystarczy.
u mnie najladniej zagraly z dobrym materialem 24/96 z przetwornikiem DAC Sabre 24/96 i mala lampką od Rambowszczaka. lampka miala moze 8W.
na codzien graja z malym Marantzem ale marzy mi sie lepszy wzmacniacz bo wiem, ze stac je na wiecej.
reasumujac - swietne klasyczne kolumny o pieknej cieplej srednicy ( wokale, saksofony, klarnety, fortepian itp.) i zaskakujaco glebokim basie. do spokojnej muzyki i niezbyt glosnego sluchania. nie mecza - wlasie takich szukalem, zeby przez 7-8 godzin plumkaly mi przy pracy. kazdy dzien zaczynam na nich od tego numeru i niezmiennie jest 'madżik'

https://www.youtube.com/watch?v=7s8glZ-efMg
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2020, 16:22   #55
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Normalnie u Ciebie to taki Peweks po latach
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2020, 11:55   #56
jamarjan
 
jamarjan's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Wawa
Posty: 146
Motocykl: RD04
Przebieg: gruby
jamarjan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 13 godz 32 min 32 s
Domyślnie

Tomku
Jaki stan i kolor KEFow Cresta 10?
Jaka cena?
jamarjan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2020, 21:20   #57
Jarczoq
 
Jarczoq's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Poznań
Posty: 128
Motocykl: RD07a
Przebieg: ^90 000
Jarczoq jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 18 godz 57 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
sa 'za wolne' przez swoje gumowe zawieszenie i membrane biernahttps://www.youtube.com/watch?v=7s8glZ-efMg
Membrana bierna nie jest głównym powodem spowolnienia. Gumowe resory też nie. Główną przyczyną przyczyną są "rozjechane" parametry Thiell-Small-a, co jest spowodowane wiekiem głośników, a konkretnie osłabnięciem indukcji w szczelinie, czyli osłabnięciem magnesów. W funkcji czasu nie do uniknięcia. Dobrej jakości głośniki (najczęściej profi) zadane parametry zachowują średnio 25-35 lat. Proces postępuje tak powoli, ze dopiero po regeneracji użytkownik słyszy różnicę no chyba, że jest dobrze "osłuchany" wtedy wie bez porównanywania. Niestety większość domowych głośników ma słabe napędy, co skutkuje jeszcze krótszym żywotem zadanej jakości. Najwyraźniej problem słychać na basie - bełkotliwy i jednostajny. W konstrukcja wentylowanych bardziej niż w zamkniętych. Co do resorów : jak są z latexu/butylu, to twardnieją i w końcu obwodowo pękają. Jak chodzi o właściwości, to piankowe są bardziej czułe, ale szybciej się utleniają. Poza tym, jest jeszcze jeden problem starych zestawów - zwrotnice a właściwie elektrolity nagminnie używane przez (nieraz całkiem dobre) firmy. Po za tym, na przestrzeni lat jakość samych kondensatorów (ale cewek także) na tyle się poprawiła, że sama wymiana niektórych elementów daje zaskakująco dobre efekty. Ostatnio robiłem to w KEF 104 (same kondzie, ze średniej półki) i efekt zdumiał właściciela. Głośniki też można w pełni regenerować. Jedynie AlNico są problematyczne.
Jarczoq jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2021, 22:58   #58
Cezar3
 
Cezar3's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Marynino
Posty: 543
Motocykl: NAT`18
Przebieg: rośnie
Cezar3 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 7 godz 17 min 14 s
Domyślnie

No i wziął i namówił 😎

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
__________________
lepiej patrzeć na to, czego nie można puknąć, niż puknąć to, na co nie można patrzeć...
Cezar3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2021, 11:06   #59
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,745
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 22 godz 37 min 56 s
Domyślnie

I ja w końcu zawitałem u Tomka po coś innego niż motocykl

Zakupy były dwa - podłogówki Bowers and Wilkins DM305 i malutkie kolumienki Denon SC-M53.

Bowersy bardzo dobrze dogadały się z moim amplitunerem który testowaliśmy na miejscu - DENON DRA-545RD. Jeszcze lepiej dogadały się z nim kolumienki Denona, które zagrały na nim zaskakująco dobrze.

Z racji akustyki w w mieszkaniu w salonie - musiałem przytkać bass-reflexy tylne i znacząco skręcić bas we wzmacniaczu. Ogólnie gra to w innym stylu niż ulubione przez Tomka sprzęty z lat 70/80, ale mi bardzo pasuje. Jakość dźwięku, przestrzeń i szczegółowość tych kolumn sczególnie przy muzyce łagodniejszej, filmowej lub no. bluesowej - naprawdę jest fajna. Wyjątkowo dobrze brzmią wokale.

Jestem bardzo zadowolony, same kolumny w super stanie jak na swoje lata

Małe Denony mają całkiem fajny środek, z amplitunerem grają naprawdę zaskakująco dobrze jak na swoje gabaryty, z tym co widać na foto - poprawnie i nie oczekuję więcej, bo sama miniwieża Pioneer szału nie robi. Oczywiście daleko im do B&W ale to nie ta liga, konstrukcja i ułamek kwoty. Na potrzeby do których je kupiłem są niemal idealne, choć mogłem posłuchać też BNSów i Jamo 38 (zależało mi na kompaktowym wymiarze), z czego nie skorzystałem - a może byłoby warto.

Suma sumarum - polecam allegrowicza

B&W:


Malutkie Denony:


Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.01.2021, 10:17   #60
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,382
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 7 godz 38 min 17 s
Domyślnie

Ja poprosze to - miej na uwadze. Sprzedasz zawsze i wszedzie.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg musical-fidelity-a1.jpg (422.8 KB, 77 wyświetleń)
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 20.01.2021 o 16:29
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Prośba o pomoc w wycenie - sprzęt audio. CzarnyEZG Inne tematy 9 26.06.2019 08:39
Kolumny (głośnikowe) przygarne Vooytas Inne tematy 2 05.01.2016 11:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.