Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.11.2020, 12:14   #131
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Sprawdziłem wiec:
Rano na aku 12,5V
Po przekręceniu zapłonu spadło na 11,9 V
Zakręciła od strzała, najmniej przez tą sekundę zobaczyłem 9,x V.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.11.2020, 19:43   #132
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 8 godz 58 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
Sprawdziłem wiec:
Rano na aku 12,5V
Po przekręceniu zapłonu spadło na 11,9 V
Zakręciła od strzała, najmniej przez tą sekundę zobaczyłem 9,x V.
I tu są też zdania podzielone co do tych wartości... Jedni mówią, że granica to 10V, inni , że 9V.
Ja Ci napisze z mojego doświadczenia, z tym , że samochodowego, więc może mało miarodajny przykład.
Gdy akumulator miał 12,6V w stanie spoczynku - to przy rozruchu napięcie spadało do ~10,5V (dane orientacyjne, +/- 0,2V).
Ten sam akumulator, 24h później po rozładowaniu (testy sobie robiłem) do 11,8V - przy rozruchu 9,5V.
Dodam tylko, że finalnie aku chyba pójdzie do wymiany, bo bawię się nim już ponad 2 tygodnie i nie mogę mu odbudować, ani gęstości elektrolitu, ani pojemności. Próbowałem już 4 ładowarek, pewnie spróbowałbym zasilacza "laboratoryjnego" o którym Paweł wspominał, pewnie by trochę pomógł, ale szkoda mi czasu no i przede wszystkim kasy na zasilacz, który za szybko już mi się nie przyda pewnie po raz kolejny.
Pacjent jak miał tak ma: 50% nominalnej pojemności, gęstość elektrolitu max 1,16-1,18 (zrobioną CTEK 5A), jedynie prąd rozruchowy pokazuje mi bliski ideałowi i akumulator faktycznie kręcił jak szalony a z auta został wyjęty tylko do zabawy, dla testów bo zdarzyło mi się go kiedyś rozładować ze 4x poniżej 6V...
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.11.2020, 21:41   #133
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

no więc sobie chyba wyciągnę ta wtyczkę do jump startera na wierzch i będę woził powerbank ze soba.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.11.2020, 23:20   #134
Brzeszczot
 
Brzeszczot's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Leśna Dzicz
Posty: 536
Motocykl: KTM R
Przebieg: jest
Brzeszczot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 22 godz 48 min 11 s
Domyślnie

Ogarnij sobie takie urządzenie na chwilę. zaoszczędzisz sobie czasu. no i dowiesz się pewnie że twój akumulator ma pewnie dość

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
Brzeszczot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.11.2020, 23:50   #135
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

wiesz, mogę to naprawić za cztery stówki na następne 4 lata pewnie. Ale nie lubię wyrzucać rzeczy, które jeszcze trochę dają radę. Jump starter aka powerbank zmienia w tej układance dużo, jeśli mi się moto rozładuje pod domem czy w dziczy i będę mógł go odpalić w ciągu minuty, to jaki problem? A jak jutro pokręcę chwilę kluczami, to tak właśnie będzie.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2020, 09:21   #136
garbaty


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: P-ń
Posty: 494
Motocykl: nie mam AT jeszcze
garbaty jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 1 godz 18 min 44 s
Domyślnie

Jeśli aku jest padaka to ryzykujesz uszkodzenie regla, statora, elektroniki... będzie cały czas brał duży prąd ładowania. Te 400pln to może być najtańsza opcja rozwiązania problemu
garbaty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2020, 10:02   #137
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Garbaty dobrze prawi, warto go posłuchać
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2020, 12:46   #138
hamena
 
hamena's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Ciechanów
Posty: 18
Motocykl: CRF 1000 Dct VTX 1800c
hamena jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 21 godz 58 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Neno Zobacz post
I tu są też zdania podzielone co do tych wartości... Jedni mówią, że granica to 10V, inni , że 9V.
Ja Ci napisze z mojego doświadczenia, z tym , że samochodowego, więc może mało miarodajny przykład.
Gdy akumulator miał 12,6V w stanie spoczynku - to przy rozruchu napięcie spadało do ~10,5V (dane orientacyjne, +/- 0,2V).
Ten sam akumulator, 24h później po rozładowaniu (testy sobie robiłem) do 11,8V - przy rozruchu 9,5V.
Dodam tylko, że finalnie aku chyba pójdzie do wymiany, bo bawię się nim już ponad 2 tygodnie i nie mogę mu odbudować, ani gęstości elektrolitu, ani pojemności. Próbowałem już 4 ładowarek, pewnie spróbowałbym zasilacza "laboratoryjnego" o którym Paweł wspominał, pewnie by trochę pomógł, ale szkoda mi czasu no i przede wszystkim kasy na zasilacz, który za szybko już mi się nie przyda pewnie po raz kolejny.
Pacjent jak miał tak ma: 50% nominalnej pojemności, gęstość elektrolitu max 1,16-1,18 (zrobioną CTEK 5A), jedynie prąd rozruchowy pokazuje mi bliski ideałowi i akumulator faktycznie kręcił jak szalony a z auta został wyjęty tylko do zabawy, dla testów bo zdarzyło mi się go kiedyś rozładować ze 4x poniżej 6V...
Witam żeby odbudować gęstość elektrolitu musi pojawić się około 16volt w ostatniej fazie ładowania, prawie żadna ładowarka automatyczna nie osiąga 16 volt. Zwykły prostownik transwormatorowy daje radę odbudować gęstość
hamena jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2020, 12:54   #139
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
nie lubię wyrzucać rzeczy, które jeszcze trochę dają radę
Nie wyrzucaj tej Yuasy póki żyje, bo nawet jak kupisz nową to wcale nie ma gwarancji, że posłuży dłużej...taki delikatny niuans jak i z częściami, które niby OEM a rzadko kiedy wytrzymują tyle co te na "pierwszy montaż"
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2020, 18:57   #140
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 8 godz 58 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał hamena Zobacz post
Witam żeby odbudować gęstość elektrolitu musi pojawić się około 16volt w ostatniej fazie ładowania, prawie żadna ładowarka automatyczna nie osiąga 16 volt. Zwykły prostownik transwormatorowy daje radę odbudować gęstość
Moja ma, dobija w okolice 16,2V. Nie mniej zdrowy akumulator przyjmuje mały prąd o takim napięciu przez kilka h, 4-8,czasem nawet 12 (mowa o napięciu pow. 16V, przy 16.2V następuje koniec procesu ładowania), a ten uszkodzony raptem może 1h. Pewnie właśnie gdyby to był prostownik, a nie ładowarka to może... może.
Być może uda mi się taki prostownik po tuningu pożyczyć i już dla zabawy i nauki pobawię się jeszcze swoim aku, z zakupem nowego zupełnie mi się nie spieszy.
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
1 kask - kilka nazw bouli Kaski 3 30.04.2015 18:47
Kilka wskazówek - kilka dni w Alpach flippy Przygotowania do wyjazdów 4 23.08.2014 00:28
kilka fotek deptul Inne tematy 3 01.03.2009 15:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.