Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.06.2020, 12:19   #1
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,730
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 12 min 45 s
Domyślnie Zmiana zębatek a zużycie napędu?

Mam pewien kłopot jakby i za tym pytanie. Otóż mam sobie DL650 z 2005 ze śmiesznym przebiegiem aktualnie 17 tys. km. Jak kupowałem zimą tego roku miał 14,5. I choć ciężko w to uwierzyć, raczej naprawdę ma tyle, ile ma.

Napęd przez Moto-TOP (sprzedawca) został oceniony na jeszcze 40%. Czyli powinien pojeździć te kilka tys. Przy sprawdzeniu dokładnym potwierdziło się że cały napęd jest jeszcze fabryczny, przód zębatka OEM i nie nosi żadnych śladów odkręcania kiedykolwiek. Zachciało mi się większej o 1 ząb zębatki z przodu i wzorem afrykańskim (że 2 przednie zębatki na napęd) sobie zmieniłem tzn. mechanik mi podmienił. Napęd się ułożył i było OK, ale po około 700km postanowiłem wrócić do oryginału który miał ślady zużycia ale spokojnie na kilka tys. by jeszcze starczył. Dodam, że chyba zębatka została założona odwrotnie, tak że zęby atakujące były te mniej ścięte, w zasadzie jak nowe. Zębatka w pełni symetryczna więc nie jest to kwestia że jest coś nie w osi z łańcuchem.

Tu się zaczęły schody - napęd mi strasznie terkocze, cyka, jakby był totalnie zmęczony ile bym nie smarował. Jadąc 130kmh pod kaskiem napęd słyszę. Takie dźwięki pamiętam jak miałem napęd już totalnie do wymiany i musiałem go podciągać co 200km Zadziało się to na przestrzeni 500km od zmiany na nową-starą zębatkę.

Czy to możliwe że po zmianie na nowa ząb większą napęd się ułożył a teraz po powrocie do poprzedniej która była od nowości wszystko się kompletnie rozjechało? Na tylnej zębatce łańcuch nie odłazi dużo i mechanik jak oglądał (przed zmianami zębatek) ocenił jako "zupełnie jeszcze sensowny, ten sezon ogarnie". Mi też się tak zdawało dopóki nie zacząłem się bawić z przednią zębatką

Ktoś coś? Dobrze myślę, że sam sobie jestem winny

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2020, 13:47   #2
CzarnyEZG
 
CzarnyEZG's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 2,493
Motocykl: RD04
CzarnyEZG jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 10 godz 45 min 50 s
Domyślnie

Jeżeli zębatka została odwrotnie założona to może być przyczyna głośnej pracy.
Zębatka wyrabia się nie tylko na zębach od strony atakującej, ale także z drugiej (chyba od hamowania silnikiem) wyrobienie jest dużo mniejsze ale tworzy taki garb w połowie wysokości zęba (porównaj nową i używaną a zobaczysz o czym piszę)
To może później powodować głośną pracę.

Albo sprawdź czy tylne koło jest w osi.
Może spierdzielili podczas ustawiania i teraz łańcuch trze po jednej płaszczyźnie zębatki.
__________________
www.kolejnydzienmija.pl

2014: Żatki Bolek na promie kosmicznym
2015: Veni Vidi Wypici
2016: Muflon na latającym gobelinie
2017: Garbaty Jednorożec
2018: Czarny Jaszczomp
2019: Rodzina 50ccm plus
2020: Żółwik Tuptuś
2021: Chiński Syndrom
2022: Nie lubię zapierdalać
2023: Statek bezpieczny jest w porcie,
ale nie od tego są statki
2024: Uwaga bo ja fruwam
CzarnyEZG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
NAT zużycie paliwa VIPER CRF 1000 L 28 11.04.2023 13:56
Twardosc zebatek szynszyll Rama, zawieszenia, napęd 36 11.01.2019 17:58
Wymiar zębatek - różnice - wrażenia Misza Rama, zawieszenia, napęd 111 26.03.2015 10:49
Zaworki iglicowe - 07 a 04, zużycie? Olek Uklad paliwowy i wydechowy 8 01.02.2012 22:26
Zużycie zębatki Kudłaty Rysiek Rama, zawieszenia, napęd 36 10.06.2009 15:23


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.