Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS

GPS Wszystko co związane z elektronicznymi pomocami nawigacyjnymi. Sprzęt, mapy, porady.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.02.2024, 15:29   #11
Rajtek
 
Rajtek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Piotrków Tryb
Posty: 262
Motocykl: CRF 1100 ATAS
Rajtek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 14 godz 7 min 29 s
Domyślnie

W najnowszym garminie zumo xt2 masz opcje:
https://www8.garmin.com/manuals/webh...F15303128.html
Rajtek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.02.2024, 15:38   #12
cheniek
 
cheniek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Pszczyna
Posty: 840
Motocykl: CRF1100L DCT + KTM640 ADV
Przebieg: 30237
cheniek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 13 godz 39 min 20 s
Domyślnie

Jak mówimy o iphone to polecam aplikację SCENIC. Kiedyś już o niej pisałem .... Mapy OSM, całekim fajne planowanie, integracja z Kurviger.de, zapisywanie śladów ...
https://www.africatwin.com.pl/showth...ghlight=scenic
cheniek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.02.2024, 17:52   #13
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,334
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 19 godz 20 min 58 s
Domyślnie

Mapy.cz pięknie prowadzą. W Alpach miałem kilka śladów z tych must tu see. Między nimi jechałem planując na powyższej z poziomu smarkofona. Opcja rower i preferencja drog gruntowych. Z asfaltu nie nie ściągnęła ale gieła wszelkie przeloty bardziej niż wcześniej wspomniany kurviger (czy jakoś tak). Poniżej screen przypkladowy. Zamiast z pomarańczowej pociągnąć po żółtej za Ravascetto, pociągną nas białą. Piękna droga, przewyższenia po pareset metrów,. Widoki prze...ste. nie bliżej inie szybciej ale warto. Takie odloty były wiele razy.
Polecam.
Screenshot_20230820-101706.png
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.

Ostatnio edytowane przez rrolek : 06.02.2024 o 19:09
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.02.2024, 20:58   #14
ArEZ


Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: łódzkie na granicy ze śląskim
Posty: 187
Motocykl: nie mam AT jeszcze
ArEZ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 2 min 50 s
Domyślnie

Największy minus mapy.cz to że nie ma opcji prowadzenia po zaimportowanym śladzie :/
ArEZ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.02.2024, 20:58   #15
Roxi
 
Roxi's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Wodzisław Śląski
Posty: 172
Przebieg: 5555
Roxi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 11 godz 21 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rrolek Zobacz post
Mapy.cz pięknie prowadzą. W Alpach miałem kilka śladów z tych must tu see. Między nimi jechałem planując na powyższej z poziomu smarkofona. Opcja rower i preferencja drog gruntowych. Z asfaltu nie nie ściągnęła ale gieła wszelkie przeloty bardziej niż wcześniej wspomniany kurviger (czy jakoś tak). Poniżej screen przypkladowy. Zamiast z pomarańczowej pociągnąć po żółtej za Ravascetto, pociągną nas białą. Piękna droga, przewyższenia po pareset metrów,. Widoki prze...ste. nie bliżej inie szybciej ale warto. Takie odloty były wiele razy.
Polecam.
Załącznik 131819
Zarejestrowałem się i faktycznie na kompie jest obsługa dobra. Widać nawet po samym procesie rejestracji, że ktoś tam dobrze zainwestował

Dodawanie tras i planowanie faktycznie ekspresowe i intuicyjne.

Ja ze swojej strony polecam jako asystenta do planowania trasy CHAT GPT.
Oto wynik zapytania jakie mu dałem na kilkudniowy pobyt we Włoszech z bazą w Bormio. Ja założyłem tam w jednym miejscu bazę i określoną długość dzienną, ale to wszystko jest oczywiście do modyfikacji i dostałem coś takiego, teraz tylko zaplanować trasy i w drogę. Założenie takie, aby się pokręcić trochę po okolicy


ChatGPT
Dzień 1: Bormio - Passo dello Stelvio - Merano - Passo di Mendola - Bormio

Długość trasy: około 300 km
Orientacyjny czas przejazdu: 6 godzin
Paliwo: około 18 litrów
Posiłek: Restauracja "Laubenkeller" w Merano - oferuje dania kuchni włoskiej z lokalnymi produktami.
Atrakcje i warunki:
Passo dello Stelvio: Jest to jedna z najbardziej spektakularnych przełęczy w Alpach z serpentinami i zapierającymi dech w piersiach widokami. Stan nawierzchni jest dobry, ale droga jest wąska i kręta. Ruch turystyczny może być intensywny, szczególnie w sezonie letnim.
Merano: Miasto oferuje piękne promenady, zabytki i możliwość odpoczynku w otoczeniu alpejskiego krajobrazu.
Passo di Mendola: Ta trasa oferuje piękne widoki na Dolomity, droga jest dobrze utrzymana, ale ruch może być zmienny w zależności od pory dnia.

Dzień 2: Bormio - Passo di Gavia - Ponte di Legno - Passo del Tonale - Passo del Campo Carlo Magno - Bormio

Długość trasy: około 300 km
Orientacyjny czas przejazdu: 6-7 godzin
Paliwo: około 18 litrów
Posiłek: Ristorante Pizzeria "La Torretta" w Ponte di Legno, oferuje tradycyjne włoskie pizze i dania z lokalnych produktów.
Atrakcje i warunki:
Passo di Gavia: To malownicza trasa z mnóstwem zakrętów i niesamowitymi widokami. Droga jest wąska i miejscami wyboista. Należy zachować ostrożność, szczególnie podczas złej pogody.
Ponte di Legno: Malownicze miasteczko z możliwością krótkiego odpoczynku.
Passo del Tonale i Passo del Campo Carlo Magno: Oferują zarówno piękne widoki, jak i dobrej jakości nawierzchnię. Ruch jest zazwyczaj umiarkowany, ale warto być ostrożnym na zakrętach.

Dzień 3: Bormio - Livigno - Passo del Bernina - St. Moritz - Passo del Maloja - Passo del Foscagno - Bormio

Długość trasy: około 300 km
Orientacyjny czas przejazdu: 6-7 godzin
Paliwo: około 18 litrów
Posiłek: Restauracja "Bivio" w St. Moritz, oferuje wyjątkowe dania kuchni lokalnej oraz międzynarodowej.
Atrakcje i warunki:
Livigno: Znane z bezcłowego handlu oraz pięknych tras i krajobrazów górskich. Drogi są dobrze utrzymane, ale ruch może być wzmożony w okolicach centrum handlowego.
Passo del Bernina i St. Moritz: Wyjątkowe widoki, dobrze utrzymane drogi. St. Moritz jest znanym ośrodkiem sportów zimowych, ale latem oferuje również wiele atrakcji.
Passo del Maloja i Passo del Foscagno: Trasy z pięknymi widokami i zazwyczaj dobrą nawierzchnią. Oba przejścia są popularne wśród motocyklistów, należy jednak zachować ostrożność z powodu możliwych nagłych zmian warunków pogodowych.

Dzień 4: Bormio - Passo del Mortirolo - Lago d'Iseo - Passo della Presolana - Passo del Vivione - Bormio

Długość trasy: około 300 km
Orientacyjny czas przejazdu: 6-7 godzin
Paliwo: około 18 litrów
Posiłek: Restauracja "Lo Sciatore" przy Passo della Presolana, serwuje tradycyjne dania górskie.
Atrakcje i warunki:
Passo del Mortirolo: Jedna z bardziej wyzywających tras ze względu na strome podjazdy i ostre zakręty. Nawierzchnia jest zazwyczaj dobra, ale droga jest wąska.
Lago d'Iseo: Piękne jezioro, które oferuje możliwość odpoczynku i relaksu.
Passo della Presolana i Passo del Vivione: Oferują spektakularne widoki, drogi są zazwyczaj w dobrym stanie, ale mogą być ruchliwe, szczególnie w sezonie turystycznym.

Dzień 5: Bormio - Passo di Crocedomini - Lago d'Idro - Riva del Garda (Jezioro Garda) - Passo del Ballino - Passo del Foscagno - Bormio

Długość trasy: około 300 km
Orientacyjny czas przejazdu: 6-7 godzin
Paliwo: około 18 litrów
Posiłek: Restauracja "La Berlera" w Riva del Garda, znana z wyjątkowych dań rybnych i pięknego widoku na Jezioro Garda.
Atrakcje i warunki:
Passo di Crocedomini: Mniej znana przełęcz, oferuje piękne widoki i mniej ruchliwe drogi.
Lago d'Idro i Riva del Garda: Piękne jeziora z możliwością odpoczynku i zwiedzania. Drogi wokół jezior są dobrze utrzymane, ale mogą być ruchliwe, szczególnie w Riva del Garda.
Passo del Ballino i Passo del Foscagno: Piękne krajobrazy i dobrej jakości drogi, ale warto być gotowym na zmienne warunki atmosferyczne na przełęczach.

Pamiętaj, aby zawsze sprawdzać aktualne warunki drogowe i pogodowe przed każdą wycieczką, a także dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Bezpiecznej podróży!
Roxi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.02.2024, 21:26   #16
Roxi
 
Roxi's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Wodzisław Śląski
Posty: 172
Przebieg: 5555
Roxi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 11 godz 21 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArEZ Zobacz post
Największy minus mapy.cz to że nie ma opcji prowadzenia po zaimportowanym śladzie :/
Nie można śladu przekształcić na trasę? Czy chodzi Tobie o ślad gdzieś w terenie?
Swoją drogą to ciekawe ile będzie kosztowało korzystanie z tego systemu, bo to chyba tymczasowo puszczone jest na rynek darmowo aby pozyskać klientelę. Widać, że to doinwestowane rozwiązane komercyjne.
Trasy mam już dodane w telefonie. Teraz tylko czekać na sezon
Dzięki za pomoc.
Roxi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.02.2024, 22:11   #17
Africa Tigg
 
Africa Tigg's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Łódź
Posty: 294
Motocykl: CRF 1000 DCT
Przebieg: 65000
Africa Tigg jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 23 godz 7 min 37 s
Domyślnie

Mam problem z rejestracją do tych map.cz, podaje maila i nr telefonu, ale nie dochodzi sms zwrotny podczas rejestracji, co robię nie tak?
Ktoś podpowie?
Africa Tigg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.02.2024, 22:13   #18
Roxi
 
Roxi's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Wodzisław Śląski
Posty: 172
Przebieg: 5555
Roxi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 11 godz 21 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Africa Tigg Zobacz post
Mam problem z rejestracją do tych map.cz, podaje maila i nr telefonu, ale nie dochodzi sms zwrotny podczas rejestracji, co robię nie tak?
Ktoś podpowie?
Domyślnie jest ustawiony kierunkowy do Czech, musisz zmienić na Polski. Następnie poprosi Cię o przesłanie do nich SMS. Ja tak miałem.
Roxi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.02.2024, 22:26   #19
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,730
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 4 dni 7 godz 41 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Roxi Zobacz post
Nie można śladu przekształcić na trasę? Czy chodzi Tobie o ślad gdzieś w terenie?
Swoją drogą to ciekawe ile będzie kosztowało korzystanie z tego systemu, bo to chyba tymczasowo puszczone jest na rynek darmowo aby pozyskać klientelę. Widać, że to doinwestowane rozwiązane komercyjne.
Trasy mam już dodane w telefonie. Teraz tylko czekać na sezon
Dzięki za pomoc.
Mysle,ze sie nic nie zmieni, używam
od wielu lat.
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.02.2024, 22:27   #20
Africa Tigg
 
Africa Tigg's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Łódź
Posty: 294
Motocykl: CRF 1000 DCT
Przebieg: 65000
Africa Tigg jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 23 godz 7 min 37 s
Domyślnie

Dobra, rzeczywiście poprawiłem numer i się udało.
Dzięki
Africa Tigg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Furkot - planowanie podróży Miszel GPS 17 30.04.2020 21:12
Maroko- planowanie Lakrua Przygotowania do wyjazdów 15 20.02.2019 12:55
Planowanie wycieczki w Google Maps lorsol Kwestie różne, ale podróżne. 20 12.03.2014 22:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.