Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.04.2010, 12:09   #11
Marfor
 
Marfor's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 85
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50 000
Marfor jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 2 godz 50 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stachu Zobacz post
Masz możliwość nagrania filmiku jak pracuje Twój wydech?
Tia, tyle że to może trochę poootrwaaać , ale kiedyś wrzucę .
Marfor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.04.2010, 12:41   #12
BLOB
El Mariachi
 
BLOB's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Podkarpackie
Posty: 1,495
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
BLOB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 2 godz 12 min 15 s
Domyślnie

Człowieku mam zał MICRON-a i powiem Ci, że mam teraz założony orginał.
Dlaczego z prostej przyczyny do polatania dookoła komina jest bomba ale jechać tak gdzieś dalej to w połowie drogi okazuje się, że nikt nie chce za toba jechać.
A i tobie we łbie dudni jak podczas startu jumbojet-a.
Przemyśl czy masz ochotę na takie działanie. Jak mogę podpowiedzieć to zanabądź jakiś z drugiej ręki i miej 2. Jak latasz na miejscu to rozpierdziel a jak lecisz dalej to zmieniasz. Na alledrogo kupisz wolny po wypadku za 100 czy 200 peelenów
Np. http://moto.allegro.pl/item100512120..._scorpion.html
__________________
Niech moc będzie z wami ...........

Ostatnio edytowane przez BLOB : 30.04.2010 o 12:49
BLOB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.05.2010, 02:32   #13
Uriel


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 230
Motocykl: RD03
Przebieg: Cofany
Uriel jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 21 godz 4 min 25 s
Domyślnie

Ja już prawie kupiłem oryginał nie wiercony i będę zamieniał ze swoim wybebeszanym. Fajnie, że mnie słychać, ale strzela w tłumik (nie wiem na ile jest to wina wybebeszenia ale z tego co czytałem to w przelotówce jest podciśnienie i stąd strzały). Zgadzam się też z przedmówcą, że po godzinie czuję się jakbym leciał na skrzydle jumbojeta. Dudni w czaszce.
__________________
Piszę poprawnie po polsku.
Uriel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2010, 21:33   #14
struk


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Gliwice
Posty: 51
Motocykl: RD07a
Przebieg: 34t
struk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 8 godz 13 min 44 s
Domyślnie Higashi w AT

Witam
Dzisiaj zamontowałem tłumik Higashi. Model do Afri. No i jest tak: Z wkładką bas piękny i trochę głośniej strzelanko minimalne przy redukcji i jest homologacja podobno. Za pomocą imbusika ściągam wkładeczkę i się zaczyna wojna. Bas mocniejsz i głośno a strzały jak z pepechy. Myślę, że rozwiązanie idealne na miasto robię larmo coby mnie puszki słuszały lepiej a na trasę jak chcę spokoju to zakładam wkładkę (5sek.) i jest cicho. Niewiem tylko jak z mocą oczywiście czy jest spadek bo kumpel wsadził wybebeszonego orginała i moto straciło większość mocy.
pozdrawiam
struk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2010, 22:46   #15
nicek27
 
nicek27's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Frankfurt/M
Posty: 987
Motocykl: Elefant 944ie
Przebieg: 54420
Galeria: Zdjęcia
nicek27 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 12 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Uriel Zobacz post
Jstrzela w tłumik
Z tego, co ja kojarzę, w takim wypadku masz źle ustawiony skład mieszanki. Z resztą zależy o jakie strzały chodzi.
__________________
Cagiva Elefant 944ie - jedyne co się może popsuć podczas jazdy to pogoda!
nicek27 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.08.2010, 10:39   #16
banditos
....OLEJ....
 
banditos's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Pniewy-Londyn
Posty: 1,337
Motocykl: RD07a
Przebieg: 6006 km
banditos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 22 min 13 s
Domyślnie

Albo lapie powietrze na laczeniu...
banditos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.08.2010, 21:14   #17
struk


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Gliwice
Posty: 51
Motocykl: RD07a
Przebieg: 34t
struk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 8 godz 13 min 44 s
Domyślnie

Strzały to może nie raczej raczej jak jakieś bulgotaniue. A strzał w wydech miewam jak np jadę sobie na wysokich obrotach i zamknę przepustnicę wtedy się zdarza jednak rzadko. Narazie wrażenia z jazdy na Higashi git.
struk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.08.2010, 21:49   #18
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Już o tym kiedyś pisałem, przelotowy wydech zubaża mieszankę zwłaszcza w Africzkach z nowszych roczników gdyż w nich z uwagi na normy czystosci spalin z biegiem lat zakładano mniejsze dysze główne, co za tym idzie już fabrycznie skład mieszanki był ustawiony dość ubogo. Współczynnik AFR (Air Fuel Ratio) najlepiej sprawdzić na analizatorze spalin, ale też wystarczy po ostrzejszym pałowaniu sprawdzić kolor świec, białe zabarwienie elektrod to znak że moto lata za ubogo, także osiągi spadają, a czasem (tak jak w moim byłym Transalpie rok 98) po szybkim odkręceniu czkniecie. Sama regulacja śrubą skladu mieszanki daje nie wiele bo tylko zakres małych obrotów, za zakres średnich odpowiada poziom iglicy (żeby wzbogacić trzeba podnieść iglicę) wysoki zakres obrotów to dysza glówna (zapodać o kilka oczek większą dyszę). Jak ktoś lubi eksperymenty to można sie pobawić. W starszych motocyklach ten problem aż tak nie występuje bo kiedyś normy czystości spalin nie były aż tak restrykcyjne i motocykle fabrycznie latały na bogatszych mieszankach, zatem wymiana wydechu na przelot nie jest tak odczuwalna ( moja Afra RD 03 przynajmniej nic nie straciła jeżdżąc na przelocie). Ale w niektórych przypadkach przelotowy wydech przyczynia sie też do większego zużycia oleju.
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2010, 00:00   #19
Jaro-Ino
 
Jaro-Ino's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Inowrocław
Posty: 896
Motocykl: RD07a
Jaro-Ino jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 34 min 59 s
Domyślnie

Co do powstawania podciśnienia w wydechu to chyba ktoś się pomylił, bo tam jest zawsze ciśnienie. Większe lub mniejsze. Strzały w wydech przy odpuszczaniu manetki to skład mieszanki lub synchro do zrobienia z tego co niektórzy mówią.

Nie rozumiem natomiast kilku spraw i mam nadzieje, że ktoś mi to logicznie wyjaśni.
To, że wydech jest przelot powoduje, że jest lepsza wentylacja cylindrów, bo nie ma takiego ciśnienia i spalinom łatwiej jest wydostać się z cylindrów. Ale jaki to ma wpływ na moc silnika i dlaczego ujemny a nie dodatni? Lepsza wentylacja cylindrów to więcej mieszanki czyli moc powinna wzrosnąć. A ubożenie mieszanki też nie jest dla mnie zrozumiałe. Skoro gaźniki regulują ilość powietrza w stosunku do paliwa to jeżeli cylinder napełnia się większą ilością mieszanki, bo jest lepsza wentylacja to mieszanka ma taki sam skład i wszystko powinno być ok.

Druga sprawa: jakim cudem wzrasta zużycie oleju? Przecież uszczelniaczy zaworowych, ani pierścieni wydech nie dotyka.

Może to pytania laika i kiedyś zostałem wprowadzony w błąd przez co moje myślenie jest niepoprawne. Wszak forum jest od dyskusji i uczenia się
To jak to w końcu jest panowie?
Jaro-Ino jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2010, 10:08   #20
BLOB
El Mariachi
 
BLOB's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Podkarpackie
Posty: 1,495
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
BLOB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 2 godz 12 min 15 s
Domyślnie

Teoretycznie jest tak szybszy wylot spalin z tłumka szybsze wypalanie zaworów wylotowych. T chyba wszystko wyjaśnia.
Dajesz wolny wylot a dolot? czyli powietrze co?
Nawet jak masz wylot i dolot (filtr np sport) to co z paliwem które jest doprowadzane na standardzie i w zakresie do aufsbufa orginalnego. Wtedy pewnie go brakuje i pasiło by dać jakieś dynojeby.
To jednak praktyczno-teoretyczny bełkot a zdań tyle co motonogów.
__________________
Niech moc będzie z wami ...........
BLOB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przeróbka Tripa !!! motomysz Wszystko dla Afryki 18 21.04.2014 23:28
Jak rozpoznać oryginalnego KTMa? Pytanie o owiewki jackhammer Inne - dyskusja ogólna 42 15.01.2014 23:26
co zamiast oryginalnego licznika.... Vooytas Układ elektryczny i zapłonowy 7 24.06.2008 01:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.