Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.06.2014, 10:23   #1
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą?

Chciałem "iść za ciosem" i po przeczytaniu wątku Evvil Twin (wielka szkoda kolego) zapytać jak się zabezpieczyć i jak działać po kradzieży?

Mialem podobna przygodę,choć to był tylko mój portfel z wszystkimi dokumentami i kasa (jechaliśmy do Rumunii).Trzeba było się wracać-niestety.

Moja nauka jest taka-żeby wszystkie dokumenty kopiować (ja nawet zalaminowalem) a na portfelu wpisać koniecznie mój numer telefonu.
Olać już kasę-ale dokumenty zza granica to ważna rzecz.

Czy wyjeżdżając ma sprzęcie-może robić wcześniej fotki na telefon lub brać odbitki w celu późniejszej identyfikacji?
Gdzie i do kogo dzwonić-nie każdy mówi po rumuńsku (jak w wypadku Evvila)-do ambasady? Czy oni są w stanie pomoc?
.......?
__________________
Bo do niektorych rzeczy trzeba dorosnac,a do innych jest sie juz po prostu za starym.
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.06.2014, 10:40   #2
roman350
 
roman350's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Ośno Lubuskie/Lünen
Posty: 44
Motocykl: RD07a
Przebieg: 55tys
roman350 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 10 godz 55 min 36 s
Domyślnie

Nie wiem co ludzi ciągnie do tej Rumuni faktycznie jest tam tak zajebiście? Pracowałem z rumunami na budowie i mam swoje zdanie o nich .
Co do zabezpieczeń moto to sam ciekaw jestem czy te blokady tarczy hamulcowej to jest coś warte? Czy może jakiś łańcuch hartowany? A mam też pytanie blokada w afryce jest aż tak prosta do złamanie?
roman350 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.06.2014, 10:53   #3
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał roman350 Zobacz post
Nie wiem co ludzi ciągnie do tej Rumuni faktycznie jest tam tak zajebiście? Pracowałem z rumunami na budowie i mam swoje zdanie o nich .
Idąc za twoim tokiem myślenia-nikt nie powinien przyjechać do Polski.
Bo to tylko złodzieje i kombinatorzy.To troche schematyczne.
Ale niech się wypowiedzą ci-którzy tam lubią jeździć.

Cytat:
Napisał roman350 Zobacz post
A mam też pytanie blokada w afryce jest aż tak prosta do złamanie?
Widziałem kiedyś filmik jak koleś podszedł do ścigacza,usiadł, zaparł się noga na kierownicy i złamał blokade.
Wiec łańcuch na kolo daje z pewnością więcej.
__________________
Bo do niektorych rzeczy trzeba dorosnac,a do innych jest sie juz po prostu za starym.
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.06.2014, 11:04   #4
roman350
 
roman350's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Ośno Lubuskie/Lünen
Posty: 44
Motocykl: RD07a
Przebieg: 55tys
roman350 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 10 godz 55 min 36 s
Domyślnie

Dodatkowo myślę też o takiej rzeczy może nie przed kradzieżą ale... mianowicie chodzi mi o paralizator, tak że jak bym złapał kogoś na gorącym uczynku przy kombinowaniu, lub też w innej sytuacji przecież wszystko zdarzyć się może. Myślę że takie rzeczy do samoobrony dobrze ze sobą wozić na wyprawy.
roman350 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.06.2014, 11:04   #5
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

roman350 - bo jeden lubi jajka na twardo, a drugi jak go swędzą. Za 30 lat my będziemy mieli wspomnienia z Maramureszu, a Ty z budowy. No moto, no cry

betu - kserokopie i skany dokumentów/ubezpieczeń na kartach SD/pendrive'ach.

Kasa i min. dwie karty do bankomatu w dwóch różnych miejscach (np. spodnie i tankbag).

Numery telefonów do ambasad, służb rat., operatorów komórek i banków celem zastrzeżenia kart/telefonów,
też w 2-3 kopiach w różnych miejscach. Zawsze przed wyjazdem poświęcam na to godzinkę.

Moto - blokada tarczy, blokada kierownicy to moje minimum. Widzę, że trzeba będzie jeszcze wrócić do U-locka...

A w ogóle - na profesjonalną kradzież nic nie poradzisz, tak czy siak. Zabezpieczenia są po to, a by odstraszyć/powstrzymać amatorów, niestety tylko...
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.06.2014, 11:31   #6
banditos
....OLEJ....
 
banditos's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Pniewy-Londyn
Posty: 1,337
Motocykl: RD07a
Przebieg: 6006 km
banditos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 22 min 13 s
Domyślnie

Kopie dokumentów mam w mailu. Dodatkowo robie sobie fotki wszystkiego w telefonie dla szybszego odnalezienia.
Telefon oczywiscie jest zawsze przy mnie. Papiery w plecaku który tez mam zawsze ze soba.

Do Afryki mam blokade tarczy i łańcuch. Jak na razie starcza.
Dla XRy miałem blokade i zapinana linke stalowa typu rowerowego. Docelowo bedzie tam U-lock ale czasu nie bylo zeby wybrać coś sensownego.


PS. roman350 jedź sam do Romuni to zobaczysz co jest tam ciekawego. Chyba ze wystarczy Tobie sam fakt przebywania z romunami...
banditos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.06.2014, 11:44   #7
roman350
 
roman350's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Ośno Lubuskie/Lünen
Posty: 44
Motocykl: RD07a
Przebieg: 55tys
roman350 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 10 godz 55 min 36 s
Domyślnie

To tylko moje zdanie o tej ludności , a poprawkę zawszę biorę na każdego rodaka, niemca czy rosjanina wzystko jedno. Co do odwiedzenia Rumuni no to może kiedyś w przyszłości nie wykluczam.
roman350 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.06.2014, 11:44   #8
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

"Leżących" blokad nie polecam. Czyli łańcuchów, "uch" którymi przypinamy do np. znaku czy barierki. Ułatwiamy złodziejowi w ten sposób podejście przecinakiem - opiera sobie jedno długie ramię o ziemię a drugie naciska od góry.

Alarm w blokadach - proponuję zapomnieć. Wystarczy zakleić gumą do żucia i po alarmie.

Wszystko do dupy, że tak powiem Jakoś najmniej wad widzę w blokadach na tarczę, osobnym alarmem i własnym patentem z elektryką / elektroniką. Dwa ostatnie rozwiązania mają wadę motania instalacji. Jak moto "nie jedzie" bo się coś spsuło to kolejne elementy z dojściem do tego co jest nie tak.

Blokady firmowe na kierownicę - jak Kolega wyżej pisał. Bez sensu.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.06.2014, 12:11   #9
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,321
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 18 godz 48 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Nie wiem co ludzi ciągnie do tej Rumuni faktycznie jest tam tak zajebiście?
Bajer!
Blisko!
Nieograniczona ilość dróg niskiej kategorii dla turystycznych endur!

Ja bym tam chciał jeszcze raz!!!

Zabezpieczenia?

Pakują na busa i znikają!
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.06.2014, 12:28   #10
Kobra
 
Kobra's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: TYCHY
Posty: 423
Motocykl: SD02
Przebieg: 000000
Kobra jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 godz 34 min 4 s
Domyślnie

Miałem kiedyś okazje rozmawiać z "kradziejem" samochodowym, powiedział krótko: najgorsze są zabezpieczenia "samoróby, wszystko co fabryczne lub do kupienia w sklepie jest przewidywalne. A jak ktoś zrobi sobie samodzielnie elektryczne czy elektroniczne to już jest problem, nie ma czasu na szukanie wynalazków, złodziej ma podejść, uruchomić i odjechać. A nie szukać i ryzykować. Jak stwierdził, człowiek odpala, ujedzie kawałek i gasnie. Porzuca sprzęt i w nogi.
__________________
Kiedyś Tygrysek
Kobra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak zabezpieczyć stawy nóg przed skręceniem Rychu72 Inne tematy 36 21.06.2021 08:14
Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą Tomas_XRV Inne tematy 55 09.02.2013 17:14
Przed siebie, na 6-7 dni (02.07-08.07) Neno Umawianie i propozycje wyjazdów 3 30.06.2010 11:29
jak zabezpieczyć lakier po szlifie? amnonim Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 13 13.11.2009 22:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.