Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary Dzisiaj, 10:20   #681
El Komendante
El Kowit

El Komendante's Avatar

Motocykl: Lublin Autobus
El Komendante jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 8 godz 25 min 47 s
Domyślnie

Borunin, wy tu za bardzo słusznie prawicie. Stajecie się z miejsca podejrzani Kolego.

Z Piotrem ciekawy przypadek. Moje (płytkie) śledztwo szło w kierunku odwodnienia. Bo ponieważ z wywiadu (krótkiego z żoną) wyszło, że po "nieodpowiedzialnej grze w pikę z młodymi" kolano napuchło mu w tri miga.
Jakimś cudem społecznym 1,5h później udało mu się wylądować u chirurga - wciśnięty poza kolejnością, bo kolano miał większe od głowy.
On się nie odwodnił u chirurga, tylko w tym procesie tworzenia balona.

Chwilowo trzymam się tej tezy, bo jakoś nie przystaje mi do komandosa mdlenie w takich okolicznościach.
El Komendante jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 10:22   #682
Emek

Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Miasto: Scyzortown
Motocykl: CRF1000L+CRF450X+DR650+SR500
Przebieg: rosnący
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 2 tygodni 2 godz 27 min 52 s
Domyślnie

Komandos też człowiek.
Stary Dzisiaj, 10:30   #683
El Komendante
El Kowit

El Komendante's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Komandos też człowiek.
Taki normalny?
Stary Dzisiaj, 10:44   #684
Emek

Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Miasto: Scyzortown
Motocykl: CRF1000L+CRF450X+DR650+SR500
Przebieg: rosnący
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 2 tygodni 2 godz 27 min 52 s
Domyślnie

Tak mi się zdaje ale mogę być w błędzie.
Stary Dzisiaj, 11:14   #685
El Komendante
El Kowit

El Komendante's Avatar

Domyślnie

Zbierał się Marian jak sójka za morze ale kurs tylko do Wejherowa był.
Zatoczył koło. Z drona ślad powinien być kołem?
Marianowi wyszedł krzyż.
Marianów był dwóch. Jeden z nich wykręcił krzyż pański.
Razem im wyszedł krzyż w aureoli.

To akurat skutek wywiadu z gościem w psychiatryku.
Stary Dzisiaj, 12:13   #686
El Komendante
El Kowit

El Komendante's Avatar

Domyślnie

Z podwórka profesora i jego treli.

"Jechałem dziś pociągiem z Vinkovci do Zagrzebia.
Coś mnie podkusiło, żeby wysiąść na stacji Slavonski Brod i przejść na drugą stronę miasta do Bosanskiego Brodu. Wysiadłem, bo miałem już dość tego depresyjnego i dusznego krajobrazu Slawonii, środkowoeuropejskiej stolicy samobójców i ludzi cierpiących na depresję zapijaną tanim alkoholem. Wyszedłem z pociągu i podążyłem wprost na granicę, bo lubię granicę i przejścia graniczne, bo w tych miejscach zawsze można spotkać totalnych idiotów, którym więksi idioci nadali władzę przepuszczania lub niewpuszczania ludzi. A że akurat mnie znają na tym przejściu, obyło się bez zbędnych ceregieli.
Wówczas przypomniałem sobie, jak z jednym z najwybitniejszych dziennikarzy „Rzeczpospolitej” za jego namową podróżowaliśmy po tej części Europy na rowerach.

Dzień chylił się ku zachodowi i wówczas, przekroczywszy granicę na rzece Sawie, jak to każdego wieczoru nabyliśmy drogą kupna najtańszy lokalny alkohol w celu udania się na spoczynek „w przyrodzie” i wzmocnienia alkoholem doznań z danego dnia.
Ruszyliśmy w stronę Šamaca. Ja miałem na pokładzie dwulitrowego Jelen pivo oraz resztki rakii z dnia poprzedniego. Po kilku kilometrach w wyniku mojego narzekania na brak odpoczynku i późną porę, zjechaliśmy w lewo w stronę rzeki. Tam ukazała się nam wcale korzystna do zasiedlenia polanka piaszczysto-trawiasta.
Położyliśmy się do snu, ale co jakiś czas podjeżdżały na odległość ok. 150 metrów samochody, z których wykrzykiwano w naszą stronę jakieś komunikaty w języku miejscowym. Niektórzy dawali nawet znaki świetlne, które nas oślepiały. Zgodnie odnieśliśmy wrażenie, że zajęliśmy swoją obecnością lokalne miejsce schadzek nastolatków oraz par uprawiających seks w sytuacjach ekstremalnych.

Następnego dnia kolega obudził mnie komunikatem, żebym obejrzał się wokół siebie. Co ciekawe, naliczyłem wówczas chyba 7 czerwonych tabliczek informujących o tym, ze ten teren jest zaminowany. Mimo to, nie rozumiejąc jeszcze powagi tego komunikatu, poszedłem wykąpać się w rzece i do tej pory mam w pamięci te dziesiątki zniczy na nabrzeżu. Wiem, że to zabrzmi dziwnie, ale jestem chyba zbyt głupi, bo wtedy nie skojarzyłem sobie podstawowych faktów… Jakoś udało nam się stamtąd wyjechać… Opatrzność widać jeszcze nad nami czuwała.
Jak to sobie wszystko przypomniałem, wróciłem czem prędzej do pociągu do Zagrzebia, aby stamtąd wygodnie drogą lotniczą wrócić do Warszawy, w której obecnie jestem, zastanawiając się po jaka cholerę ruszałem się z Cieszyna.

P.S.
To nie mój tekst, ale mojej doktorantki, którą okradłem…. Niech sama opowie jak było..."

Tak AgaWu,
to sagan od Tego profesora jest u Ciebie.
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania