Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.05.2013, 23:06   #1
Orson
 
Orson's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2012
Posty: 36
Motocykl: RD07a
Przebieg: 66000
Orson jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 14 godz 1 min 34 s
Domyślnie Ja, Afryka i Kamilka. Dziewiczy rejs [Dania, 2013]

Na początku chciałbym zaznaczyć, że powieści o wypadzie nie będzie, ponieważ za cholerę nie potrafię przelać swoich wspomnień na papier lecz chcę się z wami w małym kawałku podzielić naszą pierwszą wyprawą - Ja, Afryka i Kamilka

Wspomnę tylko, że pod koniec tamtego roku sprzedałem auto i ... kupiłem Afrykę, ponieważ już nie mogłem dłużej czekać i żyć nadzieją - "może kiedyś sobie kupie moto z moich marzeń, czyli AT"

Kiedy dowiedzieliśmy się z Kamilą, że majówkę będziemy mieli wolną, postanowiliśmy wybrać się na przejażdżkę - padło na Danię! Tak jedziemy do mojej siostry w odwiedziny. Tylko był mały problem Ja świeżo upieczony kierowca Afryki, a moja pasażerka....Jeszcze nie jeździła ze mną na motorze. Ale co tam, jedziemy "przeżyć" przygodę. Forum i Afripedia przewertowane, więc mniej więcej wiem co mamy zabrać ze sobą. Spakowani wyruszyliśmy
Na prom do Świnoujścia, później do Ystad, a tam przez Malmo do Kopenhagi i w dół Dani na wyspę Mon. Dojechaliśmy... Ufff... bez większych problemów. Pozwiedzali, popili, zdjęć narobili, więc trza wracać a było tak fajnie. W ostatniej chwili telefon i dowiaduję się że mamy jeszcze tydzień wolny i rozkmina co robimy? wracać się nie chce. Doszliśmy do wniosku, że spróbujemy dojechać pod Goteborg w Szwecji do mojego taty tak tak to był dobry pomysł! Pojechali, ale żeby nie wracać tą samą drogą walimy na Helsingor, a tam zwiedzamy zamek Kronborg - zwany zamkiem Hamleta. Po miło spędzony spacerowaniu wsiadamy na prom i po 20 minutach jesteśmy w Szwecji, dokładnie Helsinborgu. I w górę na Goteborg. Znów jakimś cudem cali i zdrowi dojeżdżamy w znane mi rejony, gdzie przez 4 dni krążymy w koło komina podziwiając nadmorskie widoki i wygrzewając się na słonku.

W końcu przyszedł ten moment kiedy to trza wracać. Kierunek Ystad. Tu czekając na prom w kolejce ustawia się za mną ... Afryka na szwedzkich blachach. Jak po chwili się okazało to POLAK, -Andrzej- który od 7 lat mieszka w Szwecji, a teraz wybrał się do Polski do rodziców. Noc spędzona na promowym barze tak nas zjednoczyła, że postanowiliśmy rano pod Szczecinem zjeść śniadanko i wymienić się kontaktem. Dwie godzinki po śniadaniu byliśmy w domu.

Wypad świetny bo pogoda była przepiękna, Afra nie zawiodła a moja Kamilka była bardzo dzielna jako pasażerka. Zresztą po tym wypadzie uświadomiła sobie, że woli podróżować moto i "zażądała" nowego ubioru!!

Dla tych co jeszcze to czytają dodam kilka zdjęć i powiem na koniec, że dla niektórych to nic specjalnego ale dla nas są to kilometry, których na pewno nie zapomnimy. Pozdrawiamy - Ja, Kamilka i Afryka
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg afryki dwie.jpg (70.8 KB, 8 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC_0032.jpg (178.2 KB, 7 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC_0096.jpg (126.4 KB, 7 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC_0111.jpg (113.5 KB, 7 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC_0120.jpg (120.1 KB, 7 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC_0124.jpg (128.2 KB, 8 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC_0134.jpg (119.0 KB, 5 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC_0204.jpg (124.9 KB, 7 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC_0217.jpg (128.3 KB, 4 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC_0324.jpg (136.5 KB, 7 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez JARU : 13.05.2013 o 09:47 Powód: dodanie daty i miejsca wyjazdu w tytule tematu
Orson jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2013, 23:38   #2
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,958
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 40 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Orson Zobacz post
Wspomnę tylko, że pod koniec tamtego roku sprzedałem auto i ... kupiłem Afrykę, ponieważ już nie mogłem dłużej czekać i żyć nadzieją - "może kiedyś sobie kupie moto z moich marzeń, czyli AT"
Kolejny " świr" w szarych szeregach
Brawo, brawo i jeszcze raz brawo, za promienne słowo i pisz i klej foty jak masz więcej
Dobra robota
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.05.2013, 06:39   #3
BLOB
El Mariachi
 
BLOB's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Podkarpackie
Posty: 1,495
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
BLOB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 2 godz 12 min 15 s
Domyślnie

Kierunek wyjazdu bardzo mało uczęszczany, co nie oznacza że zły a wręcz przeciwnie ciekawy.
Chętnie popatrzę na fotografie i poczytam o rozwiązłości Dunek.
__________________
Niech moc będzie z wami ...........
BLOB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.05.2013, 20:23   #4
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,125
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 55 min 28 s
Domyślnie

Orson,jak nie chcesz pisać to dawaj foty

Cytat:
Napisał Orson Zobacz post
jedziemy "przeżyć" przygodę. Forum i Afripedia przewertowane, więc mniej więcej wiem co mamy zabrać ze sobą. Spakowani wyruszyliśmy
wszystko w temacie
__________________
Stary nick: Raviking GSM 505044743
Żądam przywrócenia formuły "starego" Forum AfricaTwin......
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.05.2013, 20:48   #5
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Życzę jak najwięcej podróży i tych małych i tych dużych.
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.05.2013, 20:55   #6
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

Tak samo pojechałem w 2011 do Chorwacji. Auto sprzedane aby kupić wymarzoną Afrykę Miesiąc po zakupie ruszyliśmy na prawie 3 tygodnie bez żadnej zaplanowanej trasy czy noclegów. Nigdy tego nie opisałem bo sądziłem że kierunek na tym forum zostanie obśmiany...ale wspomnienia mamy piękne
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.05.2013, 22:32   #7
Orson
 
Orson's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2012
Posty: 36
Motocykl: RD07a
Przebieg: 66000
Orson jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 14 godz 1 min 34 s
Domyślnie

uu... widzę że ktoś to jednak przeczytał. Dziękuję bardzo koledzy za te słowa. Pisać nic nie będę, jednak dorzucę coś dla oka jeszcze.

Miałem też okazję przejechać się mustangiem z 68 roku, który jest na sprzedaż - jakby ktoś z was chciał to polecam - za jedyne 175 tyś koron duńskich

Będąc natomiast w Szwecji codziennym załącznikiem był grill wieczorową porą - a to ze Szwedami, a to z Polakami - po prostu cudnie
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg DSC_0004.jpg (163.1 KB, 5 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC_0085.jpg (152.1 KB, 2 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC_0125.jpg (129.0 KB, 2 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC_0151.jpg (153.8 KB, 2 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC_0168.jpg (141.4 KB, 2 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC_0178 (2).jpg (120.0 KB, 2 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC_0239.jpg (189.3 KB, 2 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSC_0347.jpg (170.9 KB, 2 wyświetleń)
Orson jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Projekt Odra 2013 (Polska, 29.05-01.06.2013) igi Polska 23 02.11.2018 10:08
Afryka Zachodnia - marzec/kwiecień 2013 Piast Umawianie i propozycje wyjazdów 25 27.09.2012 21:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.