Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 23.09.2020, 20:13   #1
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie T7 Rally Edition

Dorobiwszy się na ludzkim nieszczęściu wreszcie mam swoją T7



Z fajnych rzeczy jeśli chodzi o T7
- bardzo łatwa w prowadzeniu jak również w jeździe na kole
- dobra pozycja na stojąco w terenie, mam 187cm wzrostu i nie widzę sensu w podnoszeniu kierownicy
- przyzwoite zawieszenie, myślę o zmianie sprężyny z tyłu pod swoją wagę ale boję się, że jak siądzie Zaczekaj to będzie zbyt twardo jeśli chodzi o off
- elastyczność silnika i skrzyni biegów, zresztą sprawdzona jednostka więc nie powinno być raczej niespodzianek

Z rzeczy fajnych jeśli chodzi o Rally:
- kanapa w Rally jest wyższa niż standardowa i np podczas dłuższej jazdy mogę swobodnie opuścić nogi i nie szorować po asfalcie, twarda ale wygodna,
- akrap generalnie w normalnym użytkowaniu cichy ale jak się otworzy mocniej przepustnicę to słychać
- kolor... dla mnie najładniejsze malowanie choć teraz widzę, że pojawia się kilka ciekawych oklein do kupienia,
- płyta pod silnik: na zdjęciach mi się nie podobała ale na żywo wygląda na pancerną, na końcu delikatnie podgięta w dół, żeby chronić kiwaczkę

Z mniej fajnych jeśli chodzi o Rally
- niby są inne manetki niż zwykłej ale to bez znaczenia bo i tak będę zakładał oxfordy
- osłona chłodnicy to jakaś parodia westernu: przypomina tą siateczkę w jednorazowych grillach które można kupić w żabce,


Minusy:
- 16 litrów w zbiorniku i zasięg 350 km to żart... poprzednia Tenere mnie rozleniwiła, tam tankowałem co 500-530km
- szyba jest bo jest i tyle w temacie: wiecznie ufajdana od owadów szyba w kasku
- trzęsący się kokpit i trochę za mało danych można wyświetlić jednocześnie: albo masz temp, albo średnie spalanie, albo przebieg całkowity, albo przebiegi dzienne, mogli zrobić 2 linie z danymi do wyświetlania jednocześnie tym bardziej że miejsce tam na to jest
- światła dobrze świecą ale widać idealnie linię odcięcia więc w offie raz jest światło a raz ciemność przed przednim kołem, być może kwestia ustawienia
-abs jest do dupy albo ja nie potrafię z tym jeździć a wyłączanie co prawda jest szybkie i proste ale też upierdliwe, najchętniej bym to wywalił
-przy mocniejszym hamowaniu z zablokowaniem tylnego koła wyświetlacz gubi biegi i pojawia się problem z zrzuceniem biegu, trzeba lekko puścić sprzęgło, więc dojeżdżanie do skrzyżowania na 6 i zbijanie do 1 nie jest takie szybkie jak w starej Tenerce
- zbyt szeroka tylne felga
- typowo szosowe opony które udają terenowe a w terenie nie robią, dla mnie to poziom ten sam co Metzeler Tourance,

Z rzeczy do zrobienia w najbliższej przyszłości
- sprawdzić ile waży zatankowana
- jutro jadę wymienić olej po pierwszym 1000km
- muszę znaleźć jakieś niskie gmole bo te wysokie które są nie podobają mi się,
- dokupienie manetek grzanych
- Tenerka jedzie w październiku na oklejenie folią
- zmiana opon: na przód mc23 rockrider bo miałem taką w 660z i na moje potrzeby wystarczająca, nie wiem co z tyłem bo to mój pierwszy motor z taką szeroką felgą z tyłu,
- jezdzić, jezdzić, jezdzić
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
iGO Primo Motorcycle Edition Patiomkin Zastosowanie praktyczne 17 11.07.2019 15:17
Chorwacja 2011 - Lajdis Edition Ashanti Lejdis 51 15.12.2011 12:38
Lmited Edition? struk Inne tematy 6 21.08.2010 13:03


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.