Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.12.2018, 09:01   #1
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie Turkmenistan + motocykl = ?

Turkmenistan na motocyklu chodzi mi po głowie od 2010. Jedynym problemem jest wiza. Podsumuję to co wiem, a Wy na bazie własnych doświadczeń napiszcie czy to prawda.
Są dwa rodzaje wiz: turystyczna i tranzytowa.
Tranzytową można dostać tylko wtedy, gdy jedzie się z kraju do innego kraju, a droga ta prowadzi tylko przez Turkmenistan. Zatem możliwe sa kombinacje:
Azerbejdżan (prom) - Uzbekistan
Iran - Uzbekistan
Iran - Kazachstan
Nie ma kombinacji z Afganistanem, gdyż Turkmenistan nie ma podpisanej umowy o ruchu granicznym z tym krajem.
Pozostałe kombinacje, np. Uzbekistan - Kazachstan są niemożliwe, gdyż kraje te graniczą ze sobą bezpośrednio.
Wizę tranzytową dostaje się na 3-5 dni ze wskazaną trasą przejazdu, z której zbaczać nie można. Zatem to słaba opcja na zwiedzanie tego kraju.
Aby dostać wizę tranzytową trzeba mieć wizy państwa, z którego się jedzie i państwa do którego się podąża.
Wiza turystyczna to inna bajka. Tu trzeba mieć zaproszenie i wykupioną pełną opiekę agencji turystycznej z Turkmenistanu (opłacone hotele, wyżywienie i lokalny przewodnik, z którego noclegi i wyżywienie też płacimy).
Tu jest opisana podróż motocyklowa, gdzie 4 dni kosztowały ok 1000USD: http://www.silkroadadventure.pl/pl/m.../turkmenistan/
I tu pytanie do Was - jak ugryźć temat? Nie chcę tranzytu, gdyż najchętniej pojechałbym:
Kazachstan - Turkmenistan - Uzbekistan
lub
Kazachstan - Turkmenistan - Kazachstan
lub
Uzbekistan - Turkmenistan - Uzbekistan

Nie chcę jechać do Iranu gdyż już tam byłem.
Fajnie byłoby jakbyście wskazali osoby, które już coś takiego zrobiły. Wypowiedzi w stylu "słyszałem, że sąsiad szwagra kolegi czytał, że..." zgłaszam do RODO, sołtysa, ZUS, policji, NFZ i proboszcza.
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2018, 09:22   #2
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 23 min 0
Domyślnie

Maurosso robił Turkmenistan z tym że już jakiś czas temu. Jak dwa lata temu byłem w Pamirze to chłopaki z Francji leciały przez Turkmenistan. Na bodaj czterech trzech dostało wizy tranzytowe po pierwotnej odmowie a jednemu odmówili powtórnie i musiał objeżdżać sam. Wjazd na 5 dni z przewodnikiem kosztował ich 500$ (100$ dniówka) + hotele. Zakaz opuszczania hotelu i jakieś dodatkowe obostrzenia były. Wedle mojej wiedzy najłatwiej tam wjechać od strony Irańskiej i nie słyszałem o innego rodzaju tranzycie poza wyjazdami zorganizowanymi. Jak jechaliśmy do Iranu to Hossein mówił że jak chcemy to załatwi nam wizy do Turkmenistanu za odpowiednią opłatą w Teheranie.
Wizy dają chyba rzucając kośćmi kozy bo to loteria. Albo dostaniesz albo nie. Tylko tranzyt wchodzi w grę. Na wizę turystyczną szanse raczej nikłe bo musisz wykupić wycieczkę. Nawet zakładając że wykupisz wycieczkę, dostaniesz wizę i olejesz wycieczkę chcąc pojechać gdzieś na własną rękę może być zonk bo opiera się to na odbiorze delikwenta z lotniska i stałym nadzorze nad grupą.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2018, 09:26   #3
Grzechu2012
 
Grzechu2012's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łomżewo
Posty: 908
Motocykl: AT-NAT
Przebieg: 80000
Grzechu2012 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 7 godz 19 min 21 s
Domyślnie

Motosamsara.pl robił to w tym roku, pomagał mu właśnie jakiś lokales
__________________
www.grzechunakolach.pl
Grzechu2012 jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2018, 09:36   #4
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Zgłębiam temat i tu napisali, że od 2018 zaczęli przyznawać wizy tranzytowe na trasie Kazachstan - Turmkmenistan - Uzbekistan.
https://caravanistan.com/visa/turkmenistan/ (aktualizacja tej strony była 30.11.2018, więc to świeżutkie info).
Widzę światełko w tunelu.
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy da się przejechać KZ- Turkmenistan tą granicą Grzechu2012 Przygotowania do wyjazdów 10 24.11.2017 16:00
Turkmenistan? duzy79 Przygotowania do wyjazdów 3 30.06.2014 22:24
Turkmenistan - wiza lechoo Przygotowania do wyjazdów 0 17.01.2014 21:04
Motocykl AWD Boski-Kolasek Inne tematy 7 16.08.2012 00:16
Motocykl z PL do USA wojtekk Inne tematy 11 05.08.2011 08:55


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.