Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.11.2018, 08:54   #41
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Fajnie się jechało. Nie miałem do tej pory żadnego pozytywnego obrazu Turcji ale dzieki Twojej leracji widzę ze można tam pojechać i wrócić w jednym kawałku.
Przyznaje ze największe wrażenie zrobiły na mnie zdjęcia jedzenia!!! Chyba bym tam pękł.

Z uwag krytyki popieram przedmówców maczyzm to niedobra cecha
Byłoby fajnie gdybys napisał ile km zrobiłeś i jakies podsumowanie techniczno eksploatacyjne: ile wachy, ile oleju, awarie.

W skrytości przyznam się ze mam zamiar za pare lat zafundować sobie electre na evo. Takie marzenie

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.11.2018, 18:45   #42
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,388
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 22 godz 34 min 30 s
Domyślnie

Ciekawa ta Turcja i jej mieszkańcy.

Ciekawe o tyle, że albo to zupełnie inni ludzie niż ci, mieszkający w de albo nie miałem jeszcze okazji poznać ich rdzennej natury.
Albo zachowanie wszystkich z ciemną karnacją jest niesłusznie im (Turkom) przypisywane i z nimi mylone...
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2018, 10:22   #43
CeloFan
 
CeloFan's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 588
Motocykl: brak
Galeria: Zdjęcia
CeloFan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 37 min 20 s
Domyślnie



To jakie mamy o ludziach zdanie wyniesione z podróżniczej autopsji i stereotypy wpajane nam przez między innymi media, to różne światy. Sami jako Polacy przecież bywamy degradowani za granicą.
Że nie wspomnę o politykach których to głos najczęściej psuje wizerunek zwyczajnych ludzi. Twoja dobra relacja Dredd jest świetnym przykładem tego jak można odczarować kawałek świata dla siebie. Wszak zrobiłeś to już w pierwszym poście. Obyśmy więcej zabobonów i bzdur zamieniali w ten sposób na własne doświadczenie. Chyba też po to się podróżuje
__________________
Pełne zadowolenie składa się z małych uciech rozłożonych w czasie.
https://www.facebook.com/CFact1/
CeloFan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2018, 11:38   #44
Dredd

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 287
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dredd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 15 godz 45 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Przyznaje ze największe wrażenie zrobiły na mnie zdjęcia jedzenia!!! Chyba bym tam pękł.

W skrytości przyznam się ze mam zamiar za parę lat zafundować sobie electre na evo. Takie marzenie
M
Kulinarnie Turcja jest najciekawszym krajem jaki dotąd udało nam się zobaczyć, więc pęknąć jest łatwo
A Electrę mogę polecić. Na H-D wbrew stereotypom można całkiem przyjemnie pojeździć. W Maroku spotkałem 5 motocykli: obok 3 BMW, właśnie 2 Electry

Odnosząc się do słów Novego i Celofana, moje zdanie jest następujące. Turcy (czy inne nacje) będąc w naturalnym środowisku, tzn. swoim kraju, zachowują się w sposób dla tego kraju charakterystyczny. Być może chcą pokazać się z jak najlepszej strony, zwłaszcza dla przybysza. Może działa też presja społeczna, aby zachowywać się przyzwoicie?
Tymczasem, gdy ktoś wyjedzie np. do Niemiec, pewne mechanizmy przestają działać. Jest emigrantem (często traktowanym gorzej niż krajanie), nie ma presji społecznej, z której zdaniem się identyfikuje. Ponadto, najczęściej na emigrację decydują się ludzie, których coś we własnym kraju uwiera, nie radzą sobie (ekonomicznie czy społecznie), szukają łatwiejszego zarobku. Wśród takich często są wyrzutki społeczne, wolne ptaki, złodzieje, kombinatorzy i ludzie najgorzej wykształceni (bynajmniej tak było kiedyś). Być może też niechęć do innych nacji stanowi ich naturalną reakcję na okazywaną im nietolerancję. Taka moja teoria.


Uzupełniam zupełniam relację o uwagi techniczne.
Pokonaliśmy ciut ponad 7000km. Spalania nie podam, bo brak nam konsekwencji do notowania tego typu danych. Zużycie oleju jak zwykle, tj. ok. 0,2 – 0,3l. Z racji przewidywanych temperatur zalałem olej SAE 60 (fabryka zaleca go, gdy temperatura otoczenia przekracza 26 stopni). Podróż zajęła nam ok. 3 tygodni. Jedyną awarią jaka się zdarzyła to zwarcie w gnieździe do GPS-u, które zamontowałem krótko przed wyjazdem. Wystarczyło porządnie zaizolować styki, wymienić bezpiecznik i gotowe (a ponoć było niemieckie )
Przejścia graniczne bez problemu, ruch nie był duży. Wiza do Turcji to formalność – załatwiamy przez internet. Dogadanie się z Turkami nie stanowi najmniejszego problemu – oni chcą się z nami dogadać. Nieraz tylko trochę ręce bolą

P.S.
Dzięki za uwagi krytyczne! Są one szczególnie cenne, bo miałem całkiem inne intencje. Tym bardziej biorę je sobie do serca. Na swoje „usprawiedliwienie” przekażę Wam reakcję żony, gdy przeczytałem jej na co zwróciliście uwagę.
„Prosiaku, napisz chłopakom, że na forum to możesz sobie pocwaniakować, bo w domu to siedzisz pod pantoflem” .
Ona ma wielki dystans do siebie.
Dredd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2018, 15:32   #45
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 42 min 32 s
Domyślnie

Przeczytane
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Gdzie na wakacje 2015? ydoc Przygotowania do wyjazdów 22 19.03.2015 16:02
Turcja z samolotem czyli rodzinne wakacje we wrześniu bartim Trochę dalej 45 05.06.2013 01:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.