Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Polska

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.06.2009, 14:45   #1
don_Pedro
 
don_Pedro's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: EL
Posty: 106
Motocykl: RD04
Przebieg: 4równik
don_Pedro jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 9 godz 27 min 25 s
Domyślnie Nad morze w dwa... niee, w jeden (a drugi na powrót)

Witam!
Chciałem się podzielić wrażeniami z krótkiego wypadu na Pomorze, które udało mi się już po raz drugi odwiedzić Afryką. Trasę „on” znałem w większości już wcześniej, na lekki „off” najlepsza jest mapa 1:100 000 lub 1:200 000 (np. WZKart), na której zaznaczono tylko główne dukty leśne, trudno więc wpakować się w jakiś hardkorowy odcinek. Po części też moją inspiracją były niedawne poczynania teamu Wolly&Młody – no cóż, ja się przyznam, że miałem duuużo lepszą pogodę.
Pomorze to dziesiątki kilometrów dróg szutrowych/piaszczystych/brukowanych, czasem pokrytych wąskim asfaltem pamiętającym lata 60., wszystko w leśno-jeziornej scenerii. Najładniejsze krajobrazy oferują okolice Jez. Drawsko, Wysoczyzna Polanowska, Park Krajobrazowy Doliny Słupi i jazda wzdłuż Kanału Brdy. Kiepskie, kręte i malownicze asfalty są np. między Polanowem a Kępicami oraz Kołczygłowy-Tuchomie-Lipnica (jako alternatywa dla drogi wojewódzkiej przez Bytów. Poruszanie się leśnymi drogami łączącymi miejscowości jest całkiem legalne i w większości są one nieźle oznakowane. Wiele frajdy dostarcza jazda po nasypach zlikwidowanych linii kolejowych („szlak zwiniętych torów”). Jest tu mnóstwo miejsc biwakowych nad wodą lub gospodarstw agroturystycznych, co sprawia, że może to być pomysł na niedrogie wakacje. Dodam, że jazda z niewielkimi prędkościami wpływa bardzo korzystnie na zużycie paliwa – moja Afri na odcinku Piła-Tuchola spaliła tylko 4,92 l/100km!

Moja piątkowa trasa tam (*– odcinki off): Łódź – Górka Pab. – Chorzeszów – Wodzierady – Lichawa – Zygry – Pęczniew – Zb. Jeziorsko – Tokary – Malanów – Tuliszków – węzeł Żdżary – A2 – węzeł Sługocin – Wacławów – Młodojewo –* Mieczownica –* Powidz –* Słowikowo – Trzemeszno – Rogowo – Damasławek – Wapno – Gołańcz – Chodzież – Dziembowo – Piła – Stara Łubianka –* Jez. Łachotka – Tarnowo –* Czechyń – Głowaczewo –* Szwecja – Zdbice –* PGR Dobrzyca – Czaplinek – Stare Drawsko –* Sikory – Barwice – Grzmiąca – Gdaniec –* Czechy – Bobolice – Polanów – Kępice – Barcino – Słupsk (558km)
<O></O>
W niedzielę z powrotem: Słupsk – Krępa –* Lubuń – Żelkówko –* Łysomice –* Wierszyno – Kołczygłowy – Łubno – Tuchomie – Lipnica – Laska – Męcikał –* Klonia –* Mylof –* Rytel – Nadolna Karczma –* Mł. Komorza – Tuchola – Bydgoszcz – Inowrocław – Kruszwica – Piotrków Kuj. Sompolno – Kłodawa – Łęczyca – Łódź (421km)
<O></O>
W trasie zauważyłem dwie Afryki: w piątek koło 18.30 w Starym Drawsku przy ruinach zamku Drahim – kierownik jechał czarną Afri w stronę Połczyna, ale mnie nie widział chyba bo stałem na parkingu, a z drugą, srebrno-czerwoną (mal.’95) mijałem się ok. 17.30 w niedzielę w Tucholi – ktoś z forum?
<O></O>
1.Droga była przeważnie sucha...
2.Zdbice
3.Mostek na Dobrzycy
4.„Zwinięte tory” Grzmiąca-Bobolice
5.Na małych strumykach nie ma przepustów (Krępa-Lubuń) ... i bardzo dobrze!
6.Szutry doskonałe (Łysomice-Wierszyno)
7.Wzdłuż kanału Brdy
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 100_4480.jpg (456.8 KB, 9 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 100_4489.jpg (474.9 KB, 7 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 100_4490.jpg (473.1 KB, 7 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 100_4501.jpg (465.8 KB, 7 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 100_4520.jpg (447.5 KB, 7 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 100_4522.jpg (481.8 KB, 6 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 100_4526.jpg (474.9 KB, 7 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez don_Pedro : 29.06.2009 o 14:52
don_Pedro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Morze fraradek Umawianie i propozycje wyjazdów 1 20.08.2013 19:34
Erzberg 2011 - Taddy chyba drugi... sambor1965 Inne tematy 18 30.06.2011 18:31
kontrolka luzu po raz drugi puntek Układ elektryczny i zapłonowy 20 29.03.2010 19:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.