Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Polska

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.05.2009, 23:14   #1
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 20 godz 42 min 50 s
Domyślnie Dakar to nam Panie z ręki je - czyli jak fachowo ryć gębą w piachu

Wczoraj tj. 9 maja stwierdziwszy, że szutry i asfalty to są dla ped.. ee.. dla amatorów, postanowiliśmy sprawdzić nasze zaawansowane techniki jazdy na piaskach pustyni. Pustyń Ci u nas dostatek więc dziarsko ruszyliśmy do Kluczy (do Klucz ?), gdzie z punktu widokowego rzuciliśmy łaskawym okiem na przyszły teatr działań.


Tak jak myśleliśmy, niedzielny spacerek dla takich asów jak my!

3..2..1... POOSZLIIII !!!!!!!!!
..
...
....
......Poszli....Poszliby najchętniej po łopatę.....

Pomimo rozpaczliwej sytuacji oraz grożącej śmierci z wyczerpania i pragnienia znalazła się chwilka na mały lansik


Tutaj chciałbym zwrócić Państwa uwagę na pewną ironię. Model ze zdjęcia siedzi na motocyklu AFRICA Twin a opony to Metzeler enduro 3 SAHARA :P

Jeszcze widoczek (w tych pięknych okolicznościach przyrody miałem przyjemność zaryć gębą w piachu po raz pierwszy tego dnia)


Po "przejechaniu" kilkuset metrów w podobnych warunkach, odbyła się narada, której wnioski były następujące
- biometr dziś zdecydowanie niekorzystny
- na dużo powietrza w oponach
- jakby nam się chciało to byśmy ta cała pustynie przejechali z palcem w d...

Jako, że nam się nie chciało, pojechaliśmy dalej.

Nie do końca wiemy gdzie właściwie pojechaliśmy ale było ładnie


Nawet bardzo ładnie



Rzekłbym: Pięknie


Jako profesjonalni zawodnicy wiemy, że nie można żyć tylko strawą duchową lecz także należy zapewnić sobie profesjonalną dietę opracowaną przez sztab dietetyków


Do tego miejsca prowadziła piękna szutrowa droga położona w jeszcze piękniejszym krajobrazie Niestety zdjęć nie ma, gdyż tak delektowaliśmy się samą jazdą, że fotograf karygodnie zaniedbał swoje obowiązki. Zrehabilitował się jednak szybko tym jakże pięknym zdjęciem drzewa rosnącego tuż przy miejscu naszego postoju spożywczego.


Po jedzeniu i leżeniu plackiem w trawie pojechaliśmy w jeszcze bardziej nieznanym kierunku.


Nieznany kierunek okazał się na tyle piękny, że postanowiłem pokonać go jeszcze raz z przeciwnym zwrotem


Bartek, któremu jako umysłowi ścisłemu podobają się rzeczy i kierunki, które już zna, tym razem dał się ponieść fantazji i także udał się w nieznanym kierunku

w tę:


i we w tę



I tak brnąc w nieznane, co chwilę natrafialiśmy na miejsca z gatunku "tu mnie zostawcie, tutaj chcę umrzeć" To stwierdzenie ma na celu, zwrócenie uwagi towarzyszy podróży na piękno danego miejsca, w przeciwieństwie do stwierdzenia "tu mnie zostawcie, tutaj kur... zdechnę", które to może paść np. po godzinnym przepychaniu AFRYKI na oponach SAHARA przez pustynie.

Miejsce z pierwszego przypadku



I jeszcze troszkę



Oczywiście jako, że przygoda to przygoda, dość szybko trafiamy na miejsce z przypadku drugiego


W międzyczasie ryję gębą w piachu po raz kolejny.

W zasadzie to miejsce jest mieszanką dwóch w.w. przypadków gdyż przed nami rozpościera się taki oto widok


Jak się okazuje, nie tylko my mamy problemy. W tym pojeździe pękła półośka i gdyby nie rodzina jeżdżąca sobie na quadzie po okolicy, która to pojazd odholowała, właściciele sczezli by niechybnie na pustkowiu.


Bartek jako prawy obywatel rzucił się z pomocą. Fotograf poczuł się w obowiązku wobec historii udokumentować zaistniałą sytuację i wobec powyższego pchać oczywiście nie mógł :P


Jako że biometr nadal był niekorzystny, ciśnienie w oponach nadał za duże i nadal nam się nie chciało to najkrótszą drog.. wydmą dotarliśmy do stabilniejszego podłoża


Gdzie w odległości ok 100m od pustyni znajdują się takie cuda


Stąd ścigając się z zachodzącym słońcem popędziliśmy w kierunku Krakowa.
__________________
Wiesz... taki kuter...


Ostatnio edytowane przez czosnek : 12.05.2009 o 11:25 Powód: Poprawa linków Picassa ... źle utworzone linki
czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.05.2009, 23:29   #2
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Z biometu się uśmiałem .
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2009, 00:13   #3
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,423
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 49 min 41 s
Domyślnie

Istny Dakar pokonany jak to na pewnych zwycięzców przystało w tempie lajtowo-kontemplacyjnym.... macie chu...ych meteorologów (biomet) i niezbyt dobrych mechaników - może od Kubicy (ciśnienionko w oponeczkach ) a także marnego psychologa (nie chciało nam się ) ale i tak jesteście pewniakami... stawiam na Was 10 do 1
graphia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2009, 09:25   #4
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,727
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 4 dni 2 godz 26 min 31 s
Domyślnie

Widzę, że lataliście moimi ulubionymi traskami. Niestety mnie 2 tyg temu złapała straż leśna w okolicach Błędowskiej, tak więc uważajcie Panowie.
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2009, 11:13   #5
DrStar
 
DrStar's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Zielona Góra
Posty: 127
Motocykl: RD03
DrStar jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rumpel_adv Zobacz post
Widzę, że lataliście moimi ulubionymi traskami. Niestety mnie 2 tyg temu złapała straż leśna w okolicach Błędowskiej, tak więc uważajcie Panowie.
Na ile popłynąłeś?
__________________
BBC - Bawaria Bez Cycków
DrStar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2009, 11:25   #6
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 20 godz 42 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rumpel_adv Zobacz post
Widzę, że lataliście moimi ulubionymi traskami. Niestety mnie 2 tyg temu złapała straż leśna w okolicach Błędowskiej, tak więc uważajcie Panowie.
Pomijając pustynię, gdzie właściwie to nie wiem jak jest z zakazami, staraliśmy się jeździć polnymi drogami a jeśli wjeżdżaliśmy w las to tylko drogami gdzie wjeżdżały też samochody i nie było zakazów ani szlabanów. Jakoś uważam, że w tych resztkach lasów jakie pozostały nie muszę napier... silnikiem (choć afryka w stosunku do crossów i innych quadów to i tak cicha mysza)

Ps. Dołączam się do pytania na ile popłynąłeś?
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2009, 14:29   #7
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,727
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 4 dni 2 godz 26 min 31 s
Domyślnie

popłynąłem na sąd grodzki, zostaliśmy przyłapani na drodze bez szlabanów, zakazów wjazdu itp. droga była utwardzona (kocie łby) i mnóstwo samochodów w koło. Ewidentnie Pan leśnik nie darzył sympatią motocykli. Zobaczymy co z tego wyniknie.

czosnek tez staram sie szanowac zielen jak to tylko mozliwe.
Najgorsze jest to, że równo rok temu organizowałem zlot na Błedowskiej i leśnicy z Olkusza zapewniali, że pustynia jest wojska i mozna smigac po niej do woli a po drodze na której mnie złapali też moge jeździć.
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2009, 14:37   #8
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 20 godz 42 min 50 s
Domyślnie

No i bądź Pan tutaj mądry Człek stara się być przepisowy to po sądach go będą...

P.S.
Znalazłem takie cuś. Nie ważne, że nie ma zakazów, muszą być znaki dopuszczające. Mało tego.. konno też nie można.

USTAWA
z dnia 28 września 1991 r.
o lasach
(tekst jednolity)

Art. 29.

1. Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach. Nie dotyczy to inwalidów poruszających się pojazdami przystosowanymi do ich potrzeb.
1a. Jazda konna w lesie dopuszczalna jest tylko drogami leśnymi wyznaczonymi przez nadleśniczego.
2. Postój pojazdów, o których mowa w ust. 1, na drogach leśnych jest dozwolony wyłącznie w miejscach oznakowanych.

4. Imprezy sportowe oraz inne imprezy o charakterze masowym organizowane w lesie wymagają zgody właściciela lasu.
__________________
Wiesz... taki kuter...


Ostatnio edytowane przez czosnek : 11.05.2009 o 15:00
czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2009, 16:15   #9
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał czosnek Zobacz post
Nie dotyczy to inwalidów poruszających się pojazdami przystosowanymi do ich potrzeb.
Może to jakoś wykorzystać?
Zwali się na jakąś niepoczytalność czy jakoś tak?
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2009, 16:18   #10
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,727
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 4 dni 2 godz 26 min 31 s
Domyślnie

no ok ale wjezdzajac asfaltem do lasu skad mam wiedziec ze to droga lesna a nie publiczna
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
22 piętra piachu. Nasza Golgota. Louis Polska 36 07.10.2013 10:41
Kapela w Twierdzy czyli Panie Janku, mam grać? arturro007 Imprezy forum AT i zloty ogólne 18 02.04.2012 10:22
Ciuchy Ixs W W-wie Prawie Od Ręki m_schubert Ciuch Afrykańczyka 17 03.12.2009 23:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.