Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.03.2013, 20:23   #1
blackhorse


Zarejestrowany: Mar 2013
Posty: 5
Motocykl: RD03
blackhorse jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 2 min 36 s
Domyślnie fox v3? suomy mr jump? arai just 1 ?

stanowczo czas na nowy kask, a okazuje sie ze to nie takie proste.
mieszam sie jeszcze pomiedzy
Fox v3
suomy mr jump
i nowość Kask J12 Stamp Black – JUST1 – czarny -http://motorsklep.dirtarena.pl/kaski-ochraniacze/kaski/kaski-just-1/kask-j12-stamp-black-just1-czarny
aviator po przeczytaniu forum juz wykreslony z listy.

bardzo ladnie prosze o porownania, opinie, subiektywne zdanie, wrazenia i wszystko co wyczytacie i wnioski ktore wyciagniecie, o podziele sie widzą
blackhorse jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2013, 22:28   #2
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 4 min 35 s
Domyślnie

A może by tak najpierw dzieńdobry, cześć, cokolwiek o sobie, a nie od razu ze sprawą...

A czym się różni ten Just1 od Aviatora? Przeca to jest kopia i do tego kosztuje tyle samo...
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2013, 05:47   #3
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,948
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 6 min 17 s
Domyślnie

Blackhorse, codzien piszesz tak na odpi...dol, czy lekcewazysz nas?
Co do dalszej czesci Twego slowa, to powiedz cos o sobie. Nie wiemy jak mamy Tobie pomoc.
Bardzo ladne poproszenie... Daj cos z siebie.

Ostatnio edytowane przez Mirek Swirek : 10.03.2013 o 15:44
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2013, 15:27   #4
blackhorse


Zarejestrowany: Mar 2013
Posty: 5
Motocykl: RD03
blackhorse jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 2 min 36 s
Domyślnie :)

witam wszystkich bardzo serdecznie w niedziele zimne popoludnie, czesto czytam rózne fora, i szukajac czegos cenie sobie porzadny tytuł i pisanie na temat, a nie miliony watkow w ktorych moze jest zawarte cos co by mnie interesowalo ale trzeba by przeczytac wszystkie od deski do deski- jako stali bywalce tego forum- zdajecie sobie sprawe ze jest to ciezka robota na miesiac czasu. dlatego skierowalem sie do was z precyzyjnym pytaniem, bez zbednych opowiesci w kolo, za to dostalem namiastke trollingu.
super, jednak bym prosil o pomoc w temacie, a nie szukanie dziury w całym.
blackhorse jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2013, 15:31   #5
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,584
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 1 godz 30 min 12 s
Domyślnie

Chłopakom po prostu chodzi o to, że należy się przywitać. Najlepiej tu:
http://africatwin.com.pl/showthread....ght=powitalnia

Później jeśli ktoś będzie miał taki kask, to z chęcią Ci pomoże
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2013, 15:43   #6
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,948
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 6 min 17 s
Domyślnie

Klasa.
Mam Foxa V3. W zasadzie na ten sezon. Jechałem w nim chwile, wiele nie opowiem. W porównaniu do Tour x, czy Horneta różnica jest jedynie w tym, że zapięcie na DD jest zamontowane w kasku głębiej, można je lekko przesunąć, bo uwiera w grdyke. Ciężko się go zakłada w porównaniu do powyższych, ale na głowie leży doskonale. Rozmiar odpowiedni, ale nie ma szans by zdjąc kask bez calkowitego rozpięcia DD co uważam za nieporozumienie. Zazwyczaj luzowałem pasek i kask zdjęty.
Wentylacja wystarczająca, dach duży, lekki. Na moje potrzeby wystarczy. Czy kupił bym go jeszcze raz? Odpowiem po sezonie.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20121229_075655.jpg (982.4 KB, 6 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 20121229_075514.jpg (923.9 KB, 4 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Mirek Swirek : 10.03.2013 o 16:14
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2013, 18:03   #7
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 4 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał blackhorse Zobacz post
witam wszystkich bardzo serdecznie w niedziele zimne popoludnie, czesto czytam rózne fora, i szukajac czegos cenie sobie porzadny tytuł i pisanie na temat, a nie miliony watkow w ktorych moze jest zawarte cos co by mnie interesowalo ale trzeba by przeczytac wszystkie od deski do deski- jako stali bywalce tego forum- zdajecie sobie sprawe ze jest to ciezka robota na miesiac czasu. dlatego skierowalem sie do was z precyzyjnym pytaniem, bez zbednych opowiesci w kolo, za to dostalem namiastke trollingu.
super, jednak bym prosil o pomoc w temacie, a nie szukanie dziury w całym.
Aha, czyli wpadłeś na chwilę m.in. na to forum, potrzebujesz czegoś i tyle...wybacz, ale to nie jest sklep gdzie ktoś przychodzi zapytać o towar, tylko internetowa społeczność.

Co do precyzyjności tematu, to nie znalazłem kasku Arai Just 1...

Do tego wybrałeś dość mało popularne modele w rozstrzale cenowym od 1200 do ponad 2kpln...nie określiłeś czego oczekujesz od kasku, ani do czego będziesz go wykorzystywał, ani dlaczego akurat te modele. W tej kasie jest akurat spooory wybór...
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2013, 22:10   #8
blackhorse


Zarejestrowany: Mar 2013
Posty: 5
Motocykl: RD03
blackhorse jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 2 min 36 s
Domyślnie :)

Mirek Swirek- dziekuje bardzo za odpowiedz.
majki- szkoda ze masz nastawienie - z gruntu trzeba komus pokazac ze jestes tutaj starym wyjadaczem, i lamerow trzeba zjechac, niezaleznie od tego czy wpadlem tu na chwile czy zabawie na dluzej, rozpoczynam jakas dyskusje, ktora moze pomoze mi, a moze komus kto kiedys znajdzie ten watek, -tylko z gruntu te osoby przepraszam ze opocz informacji ktore chca przeczytac beda jeszcze dodatkowo musieli przebrnac przez bezsensowne dyskusje niezwiazane z tematem powstałe ze strony osob jak juz wczesniej pisalem- szukajacych dziury w calym.
Jedze w zawodach cross coautry i motocross, szukam kasku z wyzszej połki,
zainteresował mnie shoei- ale po przymiarce s lekka załamka- bardzo cizko sie wciska, a pozniej jest luźny- jak dojdzie do tego piach błoto i cała reszta to nie zaloze go wcale.
pozniej aviator poniewaz jak wielu zawodnikow kusi niska waga, aczkolwiek widzac i słyszac coraz wiecej opini ze nie idzie to w parze z bezpieczenstwem, oraz ze chce wydac na kask jakas wieksza kwote nie po to zeby miec go do 1 powazniejszego wypadku- odpuszczam.
suomi mr jump- rozmiar xs- i mam szpare na potylicy na dłoń- tak chyba byc nie powinno.
z tego wszytkiego powstał wniosek ze kupno kasku wcale nie jest takie proste, a ze chce wydac na niego wiecej niz 500 zł to zwracam sie do was jako do doradcow i osób posiadajacych jakies doswiadczenie i wiedze.
pozdrawiam
blackhorse jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2013, 23:36   #9
BartekJ


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Gliwice
Posty: 246
Motocykl: RD 07a i orange, ale biały-250 EGS
BartekJ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 17 min 25 s
Domyślnie

Cześć. Twoje zagajenie to zabrzmiało jak zarywanie laski w stylu: hej, jestem Marcin, ruch.sz się czy trzeba z Tobą chodzić? O to chodziło. A nie o pokazywanie, kto jest starym użytkownikiem, a kto świeżym. Jest powitalnia i tam, naszym zwyczajem, coś piszemy o sobie, thats all.
Merytorycznie. Mam Suomy Mr Jump. Rozmiar L. Kupiony w Intercarsie. Przejeździłem w nim jakieś 5 tyś km. Z tego ok. 4 tyś w terenie. Po tym czasie wchodzi nieco lżej na głowę, ale i tak robię dzióbek paszczą, jak zakładam. Zawsze jeżdżę w cienkiej kominiarce. Na mojej głowie nie rozklapciał się, policzki są bez przesady ściśnięte. Waga rewelacja, bo parę razy zdarzyło mi się zapomnieć, że mam go na głowie - mając wysoko daszek ( i nie widząc go) strzeliłem dzięcioła w drzwi garażowe . Jest w oficjalnej sprzedaży, więc nie powinno być problemów z ewentualnymi częściami zamiennymi. Co do jego wytrzymałości to nie miałem okazji przetestować przy dobrej glebie - na szczęście. Jakieś ślady na lakierze od gałęzi są.
Gogle mam większe, dla okularników, Smith Optic, i nie mam kłopotów z jazdą w brylach.
Podsumowując, jestem zadowolony z samego kasku. Tylko cena bolała. Osłodą jest europejska homologacja. Jak jeździsz CC, to może to być sprawdzane. Wiem, że z amerykańskimi, sprzedawanymi na alle.....o, bywa różnie.
Pozdrawiam .
BartekJ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2013, 22:25   #10
blackhorse


Zarejestrowany: Mar 2013
Posty: 5
Motocykl: RD03
blackhorse jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 2 min 36 s
Domyślnie

dziekować
blackhorse jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szczękowiec Suomy D20 Mech&Ścioła Kaski 8 27.11.2012 20:23
Kaski Arai wrubel Kaski 2 13.03.2012 20:03
jakie GOGLE do kasku SUOMY spectre? Feel Kaski 5 16.12.2010 13:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.