Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.04.2023, 16:43   #41
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,592
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 13 godz 40 min 27 s
Domyślnie

Polecam rozejrzec sie za piecykiem na pelet jako dodatkowe ogrzewanie w domu. Przed wojna zalozylem ogrzewanie gazowe z butli, bo wychodzilo najtaniej, a co sie stalo pozniej to wszyscy wiemy. Ja mam ogrzewanie centralne wlaczone tylko przy najwiekszych mrozach (oprocz lazienki, bo tam caly czas chodzi) a jak jest od -10 w gore, to chodzi tylko piecyk na pelet ustawiony w salonie. Piecyki te mozna kupic nawet z dwoma kanalami do rozprowadzenia cieplego powietrza. Ja mam z jednym, ktory bedzie kiedys wyprowadzony do lazienki na gorze i to w zupelnosci wystarczy. Zuzycie peletu przy mrozach to okolo 10 - 15kg na dobe, powyzej zera 15kg na dwie doby, a jak jest cieplej (wiosna, jesien) to 15 kg na 3 - 4 dni. Dzieki temu oszczedzam mnostwo pieniedzy na ogrzewaniu, a w salonie tam gdzie stoi piecyk mozna w krotkim rekawku siedziec. Ceny w Polsce tych piecykow sa kosmiczne, ale warto sie wybrac do DE i mozna o wiele taniej kupic zadbany kilkuletni piecyk. Od maja ubieglego roku zuzylem 1,5 tony peletu, ktory w ubieglym roku kupilem po 440€. Teraz kosztuje juz 330€ za tone, takze bedzie duzo taniej.

Mowie o czyms takim:

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-...324743-87-1907

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-...529409-87-1706

tu prawie nowy z kanalem cieplego powietrza:
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-...366833-87-8335
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2023, 16:45   #42
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 12 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał aadamuss Zobacz post
Hybrydy będą dopuszczone i cały misterny plan się obejdzie bokiem.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
Adamus, szukałem w necie i nic na ten temat nie znalazłem. Mógłbyś podesłać jakieś info?
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2023, 16:46   #43
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

W casto czy leroyu ceny od 2 do 5k za taki piecyk. Nie wiem ile to warte ale mysle nad czymś takim do garage bo mam tam zimno jak w psiarni - dodatkowo mysle, ze w związku tym iż spalanie jest wymuszane wentylatorem to puszczę spaliny w masę akumulacyjna rownolegle z piecem ala rocket stove mass heater.
Nie wiem czy wzmiankowane przeze mnie piece maja ten dodatkowy kanał. Moce od 5 do 10Kw.
Muszę jakoś odczarować ten garaż bo w tym roku nie byłem zima ANI razu
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2023, 16:49   #44
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,592
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 13 godz 40 min 27 s
Domyślnie

Matjas jak chcesz to Ci w DE moge pomoc cos znalezc. Jak do garazu, to bym szukal jakiegos uzywanego MCZ, bo marka mega znana w Europie i nie ma problemu z czesciami. Bez kanalow z cieplym powietrzem ogrzejesz do 100 m2 spokojnie.
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2023, 19:27   #45
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 429
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 20 godz 27 min 26 s
Domyślnie

Kol Pawle z Jasła tylko pompa z Leszna z regulacją nocy od 3 chyba do 10 W i jak pamietam chyba była taniej ale dawno nie brałem a zamiast zegara czujnik na wzrost temp najtańsze i najlepsze rozwiazania (ostatnio na necie gdzieś z 340 PLN gdzieś we Wrocku robione) przewaga nad zegarem że jak nie ma potrzeby/rozkazu nie chodzi. A kol Matjas może do garażu nagrzewnica na ropę -sam byłem w szoku jak wymieniałem co u znajomka w grudniu i grzał się takim masterem z termostatem w domu przez zimę -przytachal to że Szwecji nic nie śmierdziało spalinami a robiłem tam naście dni.
__________________
Na YouTube przygody HONoDY
https://youtube.com/channel/UCrDx6paxecbzeSUSJR7iE6Q
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2023, 20:12   #46
next22


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Polichno
Posty: 833
Motocykl: TA
next22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 13 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Adamus, szukałem w necie i nic na ten temat nie znalazłem. Mógłbyś podesłać jakieś info?
https://www.heizungsdiscount24.de/ga...mp=17629060262
next22 jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2023, 20:50   #47
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

Za info o pompie wielkie podziękowania, sprawdzę tylko czy długość montażowa będzie pasowała pod istniejące "śrubunki" bo już nic więcej zmieniał nie będę ale z tym sterowaniem to raczej ciężko coś tańszego niż programator czasowy/mechaniczny znaleźć bo to wydatek max kilkadziesiąt złotych a że go już mam to raczej przy nim zostanę. Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi /już chyba korzystałem z Twoich uwag przy robieniu "kotłowni" u Szkodnika/. Zdrowia i niskich rachunków dla wszystkich ... choć wiem, że to ostatnie to raczej takie "pobożne życzenia"
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2023, 22:53   #48
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,224
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 7 godz 59 min 21 s
Domyślnie

Fassi,
Melon podał link do urządzenia. Mogę podać inne linki ale do znalezienia w necie.
Wszystkie firmy już to mają w planach albo już produkują. Gruntów pod nowe fabryki nikt wczoraj nie kupował.
Teraz tylko odpowiednio dobrać tabliczkę znamionową do ustaleń :-) lub ustalenia zrobić pod producentów i produkcja/sprzedaż dalej się kręci.
Już dawno było ustalone kiedy skończy się "gaz" a zacznie "prąd", taki nowoczesny cykl życia produktu lub kreowanie potrzeb.
Wystarczy, że w hybrydach będzie napisane, że 65 % to moc z pompy ciepła (a może i z grzałek zamontowanych w PC ) a reszta to z gazu i już będzie się wszystko zgadzało.
Głupia suszarka do prania czy inna Tesla ma pompę ciepła :-) Średnioroczny poziom emisji będzie się zgadzał, średnioroczna sprawność będzie na wysokim poziomie ( możemy liczyć tylko dla temp. np. 7/35 i COP będzie super) a dla cwu np. Tryb turbo chwilowy który nie będzie liczony :-)
Cały czas można kupić kotły gazowe które nie są kondensacyjne i dostać dofinansowanie dla kotła gazowego który już nie jest eko. Życie weryfikuje wszystko, sąsiad postawił piec kaflowy a ja jako przeciwnik kominków kupiłem kozę na wszelki wypadek :-)



Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.04.2023, 06:03   #49
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 429
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 20 godz 27 min 26 s
Domyślnie

https://frisko24.pl/ZEPTO_CCW_Inteli...i_CWU-197.html tu kol Pawle z Jasła Masz najtańszy i najprostszy ster do cyr cwu Oszczedzisz na nim prąd gaz i wodę (czekanie na ciepłą wtedy gdy cykl zegarowy ma pauze) nic z tego nie mam . Jak nowa pompa to wiadomo filtr (jeśli go nie było) i zawór zwrotny bez oporu (klapa).
__________________
Na YouTube przygody HONoDY
https://youtube.com/channel/UCrDx6paxecbzeSUSJR7iE6Q
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.04.2023, 09:10   #50
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 12 min 59 s
Domyślnie

Adamus, ale dalej jest pompa ciepła. A jak pompa to FV na dach bo do końca roku będzie 1eueo za kw. Od 1 mają kolejna podwyżka darmowego prądu ze słońca.


Jest jakaś hybryda bez pompy ciepła?

Ps. Vaillant i Buderus to najwięksi lobbyści w Bundestagu
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Endurorally24 2023 & Dakar 2023/2024 Onufry22 Dział Producentów i Dostawców 39 01.12.2023 07:27
Północne Chile przygoda życia 2024 piotr.dialog Przygotowania do wyjazdów 5 18.02.2023 15:08
19-21.05.2023 SOSMA Edycja 2023 Żaki-Czan Imprezy forum AT i zloty ogólne 8 10.02.2023 10:19
2024 koniec enduro Adagiio Inne tematy 21 05.10.2019 08:40


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.