Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 14.02.2021, 13:54   #1
FELIX


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: psary
Posty: 183
Motocykl: nie mam AT jeszcze
FELIX jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 17 min 51 s
Domyślnie Motocyklowy antywirus.. czyli Tunisia Corona Trip

Siedzę teraz całymi dniami w pracy....więc coś napisze.

Jest koniec lutego 2020 zaczynają nadciągać czarne chmury nad światem. Korona -piwo , Korona Kielce to ok...ale koronawirus ? WTF Informacje o tym ,że covid 19 jest w natarciu są jak dla mnie przesadzone. Wtedy nie przypuszczałem, że ta pandemia tak zdemoluje codzienne życie a co dopiero podróżowanie. Jak co roku tak samo teraz przygotowujemy się do zimowego wyjazdu. NIE no ..Chiny sobie odpuścimy ale do ciepełka to musimy. Obraliśmy za cel Tunezję (po kilku rozmowach z Addagio -dziękuję za przydatne informację) byliśmy już zdecydowani .Uwielbiam ten stan , wiemy gdzie ,wiemy jak i odliczamy dni...Plan jest prosty i raczej taki sam jak zawsze maksimum offroad .Planowaniem tras zawsze zajmuje się Czarek. Ja wynajduję ciekawe miejsca i tylko przekazuję do ew. włączenia ich do programu. Nasze wyjazdy są trudne i wyczerpujące. Staramy się na maksimum wykorzystać czas ,siebie i motocykle. Jedziemy cały dzień wychodząc z założenia ,że po to tu przyjechaliśmy..
Wszystko da się zaplanować...a realizacja to często kwestia szczęścia ale plan to podstawa.
Doszliśmy do wniosku ,że fajnie jest po całodniowych jazdach kończyć je jakimś fajnym miejscu. Można wtedy wykąpać się i iść coś zjeść "na miasto"
Jeżeli jest to możliwe to tak robimy , jeżeli nie to trudno ..
Na przykład dojeżdża się wieczorem do Marakeszu i śpi w centrum w samym centrum.
To naprawdę się sprawdza...i tak staramy się robić.


"Jak zwiać od szarości dni
Jak się odczepić od codziennych spraw
Każdy pyta o to
Jak mieć kilka dobrych chwil
Gdy każda bez przerwy ucieka nam
Jak tu być wciąż sobą"
Fatum

Zabobon
To jest rytuał, przesąd, zabobon ...ale działa !.Zawsze ja zaczynam wyjazd tzn. ja muszę kierować jako pierwszy kiedy wyruszamy z domu.
Który to raz ? 10 ? 15 ?
W czasie jazdy staramy się to ustalić ale odpuszczamy ...tyle tego było.
Dobra .. jadąc robimy check list : kasa, ubezpieczenie ,dokumenty. Mamy wszystko uff.
Przygotowanie motocykli to domena Czarka nie ma sensu żebym go o to pytał, wiem że są perfekcyjnie przeglądnięte tylko się wkurwi i tyle...:-)
Nasze motocykle są takie same. To rozsądne, to praktyczne nie musimy wozić części osobno dla każdego modelu wystarczy 1 kpl. Mamy 2 rodzaje zbiorników mały i duży w zależnośći gdzie jedziemy to zakładamy odpowiedni. A po za tym nie ma wymówek typu " masz mocniejszy dół silnika dlatego lepiej zrobiłeś podjazd" albo wyjebałem się tyle razy bo geometria mojego moto jest gorsza do jazdy po piasku" :-))))

Jedziemy busem a motocykle mamy na pace. Busa przygotowaliśmy pod takie wyjazdy. Liczne modyfikacje skierowane były na robienie długich tras.
Zmieniliśmy zabudowę, daliśmy szybki dyfer, dołożyliśmy stabilizatory i oczipowaliśmy silnik
IMG-20210212-WA0005.jpg
IMG-20210212-WA0004.jpg
Pierwsze kilometry to zachwyty nad naszym "nowym" busem .Jak się prowadzi, jak wchodzi w zakręty .To nasz drugi Vw LT 35 więc porównania są nieuniknione.
Przed nowym Lt nie lada wyzwanie, być lepszym od legendy poprzednika. a to nie jest łatwe. Dla nowej LTthansy to dziewicza trasa ,nie taka dookoła komina czy na Beskid Rally tylko od razu na czarny ląd..na inny kontynent :-)
Pięknie sunie ...to najlepszy bus.. bo nasz ! Lecimy złoty czterdzieści to kilometry uciekają .Oooo ?ostatnia stacja w Polsce trzeba uzupełnić paliwo i kupić winiety.
Wysiadam ,tankuje WTF !! nie ma plastiku na kierunkowskazie z przodu -może ptak ? Czeka nas jazda przez Czechy i całą Austrię a z jej policją mamy na pieńku ..
Decyzja- musimy kupić kierunkowskaz .Dwa kliknięcia w internecie i..okazuje się że 750m (sic) od nas jest Intercars i mają kierunków jak psów w Rumuni.
Po10 min. mamy założony nowy kierunkowskaz .
Dlatego to zawsze ja zaczynam...:-)))
To działa.
Pogoda jest super więc Czechy zostają bez historii. Stajemy w Znojmo w niby "bezcłówce" kupujemy różne napitki .
Wiedeń ,wszyscy jedziemy 100km/h przepisowo to najtrudniejszy etap dzisiaj:-))) Worthensee, Willach ostatnio często jeżdzimy tą trasą znamy ja niemal na pamięć.
Mamy super czas i dochodzimy do wniosku ,że przy granicy z Włochami bierzemy hotel. Booking...jest hotel w fajnym miejscu. Pustki w nim straszne stoją może z 3 auta, parkujemy przed samym wejściem "bo ktoś może ukraść 16 letniego busa":-))))

2021-02-14 14.25.45.jpg

Hotel fajny ,flaszka fajna... eto był xoroshyj dien.
cdn...

Ostatnio edytowane przez Novy : 14.02.2021 o 14:28 Powód: Obróciłem zdjęcie ;)
FELIX jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 

Tags
tunezja , tunis


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Trip for two bukowski Przygotowania do wyjazdów 21 23.01.2021 09:40
Trip II puszek Hardware 3 05.06.2017 05:22
Trip Master na - Włóczykij Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 1 20.05.2012 21:20


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.