Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.07.2021, 22:05   #271
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,829
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 dzień 22 godz 39 min 26 s
Domyślnie

We 2 byliśmy. Miszka też wie.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2021, 22:18   #272
El Kowit
Banned


Zarejestrowany: Jul 2021
Miasto: Świat równoległy
Posty: 766
Motocykl: Wrublin 300KM
El Kowit jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 9 godz 32 min 12 s
Domyślnie

Korbol musiał się dusić w tych hotelach
El Kowit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2021, 11:21   #273
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,829
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 dzień 22 godz 39 min 26 s
Domyślnie

22 czerwca
Niby nie musimy się spieszyć. Niby do Sary Tash mamy niecałe 2 stówki ale wiadomo jak to bywa. Śniadania w hotelu nie dają więc jemy na mieście. Ruszamy jak już słońce tak przypieka, że ledwo ruszyliśmy i już mamy dość. Tankowanie na wylocie z Osz i pomału lecimy w kierunku Pamiru. Nie pamiętam tej trasy niemal wcale. Jakieś urywki. Stajemy na mały przystanek w Gulczy. Za chwilę otacza nas banda rowerowców lokalnych.

Od Gulczy droga jest niemal pusta. Ruch niewielki. Po drodze rudy kanion.


Przed podjazdem na przełęcz dopada nas deszcz.

Michał z Rafałem się zatrzymują założyć przeciwdeszczówkę a ja dostrzegam promyki słońca pośród deszczu, który po chwili przechodzi w grad więc lecę bo zakładam że na górze jest spokojnie. No i jest. Czekam na chłopaków na szczycie. Tam mimo że chłodno to nie pada.
Zjazd z przełęczy otwiera przed nami wrota Pamiru.



Zimno po tej stronie więc wbijamy do knajpy zagrzać się i zjeść co nieco.
Nasi tu już byli. Dzwonimy do Grzecha zameldować że jego naklejka się trzyma i nie chce odpaść.


Sary Tash nie wygląda przesadnie ładnie. Góry w tle to już inna bajka.


Zjadamy co nam dali i pomału zbieramy się do ruszenia dalej. Jeszcze tankowanie. Na stacji pijany koleś śpi a obsługę prowadzi dziecko lat może 5-6. Paliwa nie ma. Qrva. Lokalesi wskazują że po drodze mamy jeszcze 2 stacje więc lecimy w kierunku tej pierwszej.
Po około 30 km znajdujemy stację. Czynna i paliwo jest. Tankujemy. Zaraz za stacją nasz track skręca w lewo w kierunku Pika. Zjeżdżamy ale nie mamy zapasu piwa więc szukamy sklepu. Jest w miejscu, którego nikt by chyba nie namierzył oprócz wioskowych. Kupujemy po półtoraszce i lecimy dalej. Track jest niepewny. Nie odbija kompletnie tego co mamy w rzeczywistości. Na początku wszystko jest OK, mamy nawet jakieś znaki na jezioro. Trasa jakoś tak dziwnie kluczy po korycie szeroko rozlewającej się rzeki. Kamerdolce na początku małe zrobiły się duże i jedzie się do doopy. Zjeżdżamy jakby ze śladu i droga jest już tragiczna. Szybka analiza. Nigdy tutaj nie byłem ale widziałem foty Grzecha czy Zaczekaj i droga kompletnie mi się nie spina. Nie żebym jakoś wybitnie się czepiał ale skoro my mamy tutaj zajebiste trudności to Grześ czy Aśka na cięższych motocyklach raczej by się tędy nie pchali.
Widzę że jesteśmy zaledwie kilka kilosów od trasy co ją widzę na mapie ale musimy znaleźć się po drugiej stronie rzeki. Zawracamy. Dojeżdżamy do miejsca gdzie droga jest w miarę względna i postanawiamy spróbować trzymać się ściśle śladu. Może czegoś nie dostrzegliśmy. Lecimy po tych zasranych kamerdolcach jak telewizory. Jest strasznie ciężko. Michał zalicza paciaka i ogólnie wszyscy mamy zajebiste problemy. Udaje się jednak dotrzeć do rzeki. Rzeka jest wielowątkowa ale ma kolor brązowy, nie ma szans ocenić głębokości i ryzykować gleby w tej lodowatej wodzie.
Wkładam nogę przy brzegu i nie docieram do dna a wodę mam po kolano. W doopę z tym nie zaryzykuję. W międzyczasie Michał ustala że trasa gdzie jest ten okrągły znak pod którym się przejeżdża i mostek są ze 30 km dalej. Track stary i w obecnej sytuacji nieprzejezdny. Zawracamy do asfaltu i postanawiamy spróbować trasy alternatywnej bo tędy szans nie mamy na przekroczenie rzeki.
Lecimy dalej te 30 kilosów. Mamy mostek i właściwy znak.
Teraz mamy pewność że jesteśmy na właściwej ścieżce.

Pirania ma kilkaset kilo nadbagażu więc jest trudno.

Motóry się przewracają.

Nerwy puszczają.

Pionizujemy to goowno.

Dalej już bułka z masłem, przejezdna łatwo wszystkim.



Podlatujemy wreszcie do bazy pod Pikiem. Zimno jak cholera no ale w końcu tam ze 3600 czy jakoś tak.

Kręci się tutaj z 10 chłopa. Podpytuję gdzie tu Panowie dobra miejscówka na kimę bo widzę jurtę i kilka namiotów takich bardziejszych, górskich. Na pewno lepsze niż to co mamy. Wódz tej gawiedzi idzie, gada chwilę z kolesiem, który wsiada na moto i odjeżdża. Nam każe jechać za nim. No to jedziemy nie bardzo wiedząc o co chodzi. Podjeżdżamy za chłopakiem do szopki.

Okazuje się że proponuje nam nocleg w szopie. No, lepiej być nie mogło. Mamy nie tylko prąd ale też i piec. Namiotów nie trzeba rozkładać i będzie ciepło i przyjemnie. Z radością przyjmujemy tą propozycję.
Pakujemy się do środka.



Ja z Rafałem odblokowujemy Biszkeka i półtoraszkę a Michał postanawia ruszyć z buta na cebulowe pole.


My zostajemy w bazie.

Szykujemy kolację.


Biszkekujemy delektując się widokiem na pik, który w końcu się odsłania.

Nasz gospodarz wpada po ogarnięciu koni i walimy razem koniaczek. Potem dolatuje jeszcze druga ekipa, jak się okazuje to brat naszego gospodarza i jeszcze jakiś koleś. Pracują tutaj razem w bazie. Wszyscy bajkery. Każdy chce się przejechać ale środek nocy, ciemno jak w doopie więc grzecznie odwodzimy ich od tych pomysłów i po zakończeniu butelek koniaku walimy w kimę. To był ciężki dzień ale z doskonałym finałem w doborowym towarzystwie.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2021, 11:51   #274
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,750
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 12 godz 39 min 9 s
Domyślnie

Widok "Pamiru" to jedna z najpiękniejszych rzeczy jakie widziałem. Ach wrócić tam jeszcze raz...
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2021, 11:55   #275
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,829
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 dzień 22 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Taki problem to nie problem tylko koszt.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2021, 12:15   #276
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,750
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 12 godz 39 min 9 s
Domyślnie

Czas Emku , chodzi o czas
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2021, 09:35   #277
Vidon


Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Wolbrom/Kraków
Posty: 202
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Vidon jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 5 godz 47 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Taki problem to nie problem tylko koszt.
Wyprawa i relacja super, ile mniej więcej uszczupliła taka wycieczka portfel ? Możesz napisać na PW

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Vidon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2021, 15:54   #278
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,829
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 dzień 22 godz 39 min 26 s
Domyślnie

23 czerwca
Poranek piękny. Nie spieszymy się bo wiele dziś i tak nie zdziałamy. Walimy do Osz i tam garujemy, potem startujemy na Sary Chelek. Taki plan.
Pik w pełnej krasie.

Opuszczamy bazę pod Pikiem i kierujemy się na Sary Tasz.

Na przełęczy klasycznie pizga zimnem i wiatrem. Zatrzymujemy się na dole po drugiej stronie bo mamy jakiś punkt widokowy. Mijamy go jednak omyłkowo.


W Gulczy mamy tankowanie i obiad. Następnie dalej do Osz. To nudny dzień. Do Osz dolatujemy popołudniem. Skończyła nam się Enterożermina więc walimy na miasto uzupełnić zapasy. Ciężko to kupić w Oszu ale po wizycie w niezliczonej ilości aptek udaje się na raty kupić leki. Bardzo chcę kupić taki strój muzłumański. Coś ala sukienka ze spodniami. Strasznie to przewiewne i wygodne. Chłopcy wracają na bazę a ja szwędam się po mieście szukając sklepu. Nigdzie nic. Dopiero jeden koleżka rzuca dobre światło wskazując że na bank jest taki sklep koło meczetu. Patrzę a do meczetu niecały kilometr, to idę.
Chłopaki tymczasem piwkują pod bazą.

Znajduję to co trzeba i za kosmiczne 2200 Som czyli kole stówki kupuję sobie właściwe szaty.

Wieczorem zgłodnieliśmy a kolesie mieszkający z nami w hotelu rekomendują knajpę kilkaset metrów obok . Ruska zakuska mi podchodzi.

W międzyczasie Grzechu nadaje że on też chce musulmański strój. Akurat jesteśmy obok więc po przymiarce na Korbola nabywamy drugi secik dla Grzesia.
Wieczorkiem oglądamy mecz nieudaczników ze Szwecją. Wynik wszyscy znają.

Do Osz dojechaliśmy mniej więcej koło 17. Od tej przyjazdu do 23 wypiliśmy po 3 browce. Słabe typ Arpa 4%. Co jak się okazało na dzień kolejny miało niebagatelny wpływ na nasze plany. Ale o tym w kolejnym odcinku.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2021, 16:36   #279
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,421
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 6 godz 4 min 31 s
Domyślnie

Emek dał permit (nie chciałem mu bruździć bez) na wrzucenie moich starych filmików spod Piku Lenina - niech się na marnują na dysku u mnie:)

Wjazd:



W tle Pamir:




Widok:



Widok:



Trasa:




Baza:




Na razie tyle bo mi YT dał już dzisiaj blokadę:))
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2021, 16:46   #280
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,829
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 dzień 22 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Super. Tylko coś ci się stabilizacja zepsuła. 😉
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Prosba Elwooda sambor1965 Inne tematy 36 02.12.2009 21:04


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.