Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.01.2012, 15:04   #1
Mecia
stęchły
 
Mecia's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Zbąszyń
Posty: 444
Motocykl: RD07a
Przebieg: 130000
Mecia jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 10 godz 24 min 24 s
Domyślnie Pytanko o budowę skrzyni BMW

Siemanko. Powoli tworze projekt przerobienia mojego Urala z wozem. Chcę do niego wrzucić silnik z Daewoo Tico. Początkowym założeniem było zczepienie tego ze skrzynią Dniepra, ale ta jednostka może się okazać mało wytrzymała do takiego swapa. Pytanie mam do gości co znają budowę BMW, a konkretnie modeli od modeli r45 do r100. Ile wałków (choinek) jest w skrzyniach od tych modeli. Te nowsze (gs, K )wszystkie mają juz 3 wałki , a wieć obroty wejsciowe skrzyni są takie jak wyjściowe, a ja potrzebuje przeciwne (tak jak w Dnieprowej).
__________________
Wichura
Mecia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2012, 17:13   #2
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

Przyznaję się bez bicia, że rozbierałem tylko skrzynię od R1100 i tam faktycznie są 3 wałki, ale:
http://www.maxbmwmotorcycles.com/fiche/fiche.aspx
i wiem, że n.p. R80GS też ma 3. Ew. starsze sprawdź sam (przy 3 są: Drive (wstępny, bez "choinki"), Intermediate i Output Shaft).

Ew. możesz przebadać też motogutki (http://www.manualedereparatie.info/e...oto-Guzzi.html) ale na tyle ile zbadałem temat to nie spotkałem 2-wałkowego.

Powodzenia i dawaj znać na forum jak rzeźba idzie

pozdrawiam, Adam

P.S. kiedyś znałem gościa który do zaprzęgu dnieprowego wrzucił silnik R80 z skrzynią oryginalną (dnieprową) i ta ostatnia wymagała częstych ingerencji. Druga rzecz, że okazało się, że zawias jest przeciążony i moto tak siadało, że geometrię szlag trafiał (z koszem).
__________________
lc4.pl - nowa strona pomarańczy

Ostatnio edytowane przez fxrider : 29.01.2012 o 17:36
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2012, 17:24   #3
kuras


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: koszalin
Posty: 151
Motocykl: RD04
kuras jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 17 godz 32 min 23 s
Domyślnie

gdzies mialem fotki takiego skladu z jakiegos zlotu jaki znajde to przesle moze to ci cos pomorze
kuras jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2012, 20:18   #4
Mecia
stęchły
 
Mecia's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Zbąszyń
Posty: 444
Motocykl: RD07a
Przebieg: 130000
Mecia jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 10 godz 24 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fxrider Zobacz post
Ew. możesz przebadać też motogutki (http://www.manualedereparatie.info/e...oto-Guzzi.html) ale na tyle ile zbadałem temat to nie spotkałem 2-wałkowego.
Temat Moto Guzzi juz przerobiłem, ale jest ta sama sytuacja co z BMW (nie te obroty).

Jeżeli chodzi o przeciążenia to fakt, ze wachacz się wygina i to nawet pod ruskim silnikiem.
Jest tez opcja wstawienia wachacza z dyfrem BWM , wtedy skrzynia tez moze byc BMW, tylko znowu to koszta, a z ruska to juz niewiele zostanie.

Cytat:
Napisał kuras Zobacz post
gdzies mialem fotki takiego skladu z jakiegos zlotu jaki znajde to przesle moze to ci cos pomorze
Kuras będę bardzo wdzięczny za te fotki!!!

Franz, silniki BMW zaczynają sie od 3000 zł, a ja pewny z Tico kupuje za 500zł z osprzętem. Faktycznie jest więcej cięcia i grzebania, ale o to też mi chodzi Silniki z Tico wbrew pozorom są pewną konstrukcją i bardzo oszczędną. W samochodzie spalają na trasie do 5 L paliwa, a zawsze można gaz wrzucić, który też jest w planie , ale CICHOOOO

Dzięki za zainteresowanie tematem !!!
Pozdro
__________________
Wichura
Mecia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
[FAQ]Odpowietrznik skrzyni korbowej podos Regularne czynności serwisowe 42 26.01.2014 12:58
Pytanko Futrzak Inne - dyskusja ogólna 11 14.07.2011 12:32
Zakup ziemi pod budowę domu. e200g_ Inne tematy 16 25.04.2011 22:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.