Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.09.2010, 03:27   #1
Roberto
 
Roberto's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Krakow
Posty: 206
Motocykl: RD07a
Przebieg: 62000
Roberto jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 20 godz 41 min 46 s
Domyślnie Estonia 03-10.09.2010 - ktoś chętny?

Witam

Wiem, że czasu mało na decyzję, ale jeśli jest ktoś chętny na wspólny tygodniowy wypad do Estonii to serdecznie zapraszam.
Jak na razie jadę samemu.
Wyjazd całkowicie bez ciśnienia, każdy jedzie własnym tempem i decyduje czy wybiera szuter czy asfalt. Jedynym obostrzeniem są godziny i dni przepraw promowych. Trasa i tempo turystyczne. Jedziemy zobaczyć dziką przyrodę, a nie bić rekordy.
Terenu nie znam, na północy Europy jeszcze nie byłem, ale spodziewam się kilkuset km szerokiego szutru i to ma być przyjemność.
Pogoda powinna być słoneczna, bez opadów, temp. dzień +15, noc +5, wiec jadę na Anakach, ale jeśli deszcze zamieniły szuter w błoto to walczyć nie będziemy i dokonamy korekty trasy, bo 13.09 wyjeżdżam do Albanii i termin powrotu tj. 10.09 w Krakowie jest nieprzekraczalny.

Cel: trzy wyspy Muhu, Saaremaa, Hiiumaa
Dystans: z Krakowa ok. 3500 km
Trasa: Kraków - Suwałki - wyspy - Tallin - Loksa - Ryga - Kolka - Klaipeda - Suwałki - Kraków
Nocleg: namiot na dziko lub kamping
Paliwo: ceny zbliżone do Polski
Ciekawostki: wodospady, foki, ptaki i inna zwierzyna, trzy przeprawy promem, stare miasto w Tallinie i Rydze, plaże Bałtyku, szutry Estonii, ogólna dzicz. W miarę postępu czasu zobaczymy ile uda się z tego zrealizować (pogoda, stan morza itp.)

Kontakt: Robert 608 47 97 13
Roberto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2010, 15:15   #2
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Robert, traska ciekawa, termin dobry, oby pogoda była dobra. Baaardzo wstępnie bym się pisał. Mam w tym terminie inny plan, ale właśnie zaczęło się coś sypać, więc jakby co...

Sypniesz jakieś szczegóły, jak z promami, jak finansowo, czy zostawać na kościach czy na Tourancy się przesiąść. Kolka i Klaipeda w drodze powrotnej? Tak to mniej więcej ma wyglądać: http://maps.google.pl/maps?f=d&sourc...940918&t=h&z=6 Tylko promów mi nie wlicza.
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2010, 16:09   #3
jaro5000
 
jaro5000's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Katowice
Posty: 260
Motocykl: RD07
Przebieg: ...
jaro5000 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 8 godz 14 min 24 s
Domyślnie

Byłem na Saaremie w zeszłym roku. Fajna sprawa- białe szutry- mnóstwo kurzu
Przy dzikich noclegach uwaga na łosie, niektóre jak się przekonaliśmy, nie lubią turystów i przychodzą w nocy ich straszyć. Szkoda tylko że winkli mało- głównie proste drogi- choć jest jeden odcinek, ok 3 km na południu gdzie jest zakręt za zakrętem, można jeździć pętlą.

Powodzenia
Jaro
__________________
Zdrowia
J.
jaro5000 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2010, 16:26   #4
Roberto
 
Roberto's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Krakow
Posty: 206
Motocykl: RD07a
Przebieg: 62000
Roberto jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 20 godz 41 min 46 s
Domyślnie

Witaj Majki
Jeśli się zdecydujesz, będzie mi bardzo miło z Tobą podróżować.
Co do szczegółów, pogoda od 04.09 zapowiada sie dobra tj. ok. 20+, bez deszczu, ale ja biorę wszystko co potrzebne na deszczowo i chłodno.
Link do pogody:

http://www.weatheronline.pl/weather/...ND=ED&TOFD=tag

Opony zmieniłem na Anaki, bo jednak asfalt będzie przeważający, a szutry będą szerokie i płaskie wiec damy radę. Jazda typowo turystyczna i bezpieczna tak aby nie wejść w kolizję z czterołapnymi mieszkańcami lasów i bagien.
Trasa mniej wiecej jak na Twojej mapce. Nie mam jej dokładnie sprecyzowanej, bo nie znam tamtych dróg, ale na miejscu kupimy mapę z oznaczeniami które są asfaltowe, a które szutrowe i wszystko się wyjaśni. Kolka i Klaipeda w drodze powrotnej, bo tak będzie bezpieczniej czasowo gdyby coś poszło nie tak, a do tego prom z Saaremy na Hiiumaa nie pływa we wtorki i tylko dwa razy dziennie.
Link do promu:

http://www.tuulelaevad.ee/#

Koszta promów (wszystko na stronie wyżej) i noclegu znikome. Żarcie biorę z domu. A wiec tylko paliwko x kilometry i jazda.

Pomyśl nad tym...
Roberto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.09.2010, 11:02   #5
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 2 godz 13 min 33 s
Domyślnie

Panowie,
wczoraj ok 23.50 dzwonił Roberto.. trudno było Go zrozumieć bo skończył właśnie własnej roboty rosyjską flaszkę z jednym z właścieli kampingu i zabierał się za jedzenie jakieś starej zupy do której pewnie nie jeden łoś nalał!

Generalnie chłop jest zadowolony, nie leje Mu, ciepło jest i jeść też ma co, zupy...
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
MAROKO 1-15.04.2011, ktoś chętny ? wojtek II Umawianie i propozycje wyjazdów 28 23.04.2011 20:05


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.