Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.10.2018, 12:50   #61
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,206
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 38 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał GregoryS Zobacz post
Doswiadczenie motocyklowe zadne - nie liczac kursu (co prawda rozszerzony, ale to i tak tylko "dziesiatki" godzin zamiast setek czy tysiecy) i simsona lata temu.
Wiec jazdy probne to dla mnie dosyc wazna rzecz, i widze ze moze byc z tym problem. Nie wiedzialem ze dilerzy wyprzedaja motki demo juz teraz, wydawalo mi sie ze wystawiaja je juz po definitywnym zakonczeniu sezonu.
W najblizszy weekend bede u znajomych w stolicy, o ile u mnie na slasku do niektorych dealerow trzeba podjechac (np. rozsadny dealer Hondy to dopiero Krakow albo Czestochowa) o tyle tam wszystko jest niemalze w jednej dzielnicy. Mam juz "liste wycieczki", poprzymierzam sie, poodwiedzam itd. Na pelna jazde probna nie licze - pociagiem jade i nie mam jak zabrac ciuchow na moto i kasku, ale mam niesmiala nadzieje ze moze chociaz koleczko "na parkingu" bedzie szansa zrobic.
Wpadnij do mnie osiądziesz na XRV
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.10.2018, 13:03   #62
ivenhoe
Banned


Zarejestrowany: Jan 2018
Posty: 159
Motocykl: RD03
ivenhoe jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 21 godz 25 min 47 s
Domyślnie

z doświadczeniem prawie żadnym to strach nawet testować drogie moto bo może być to kosztowne. Zwykle odpowiedzialność jest pełna w takich przypadkach, czasmi tylko do jakiejś kwoty zależnie od dealera.
ivenhoe jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.10.2018, 13:35   #63
wierny
Moderator
 
wierny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Bytom
Posty: 4,349
Motocykl: Była Rd07B jest Rd07C 96r. + Rd03 88r. + WSK 78r.
Przebieg: Im więc
wierny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 6 dni 5 godz 5 min 46 s
Domyślnie

Jakby kolega GregoryS chciał przymierzyć się do XRV,to do mnie chyba ma bliżej niż do WawyZapraszam.Pozdro
__________________
"Motocykl w Polsce to nowy rodzaj jazdy konnej. To leży w naszych szlacheckich tradycjach." Z. Maklakiewicz
wierny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2018, 17:17   #64
yakuzsa
 
yakuzsa's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Siedlce okolice
Posty: 83
Motocykl: Iz49, K750,XT350,MZ,SHL,WSK
yakuzsa jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 31 min 49 s
Domyślnie

Całego wątku nie czytałem bo długi ale do kolegi zakładającego temat...kiedyś gdzieś ktoś powiedział napisał że pierwsze Moto nie będzie twoim motocyklem docelowym, czy to będzie Afra czy Bemewe czy ruski bokser to dopiero sam sprawdzisz po wielu latach. Pozdrawiam i kup coś na czym Ci się dobrze jeździ, pasuje waga, moment, pozycja, dźwięk obroty itp.itd. Ja mam Afre 9 lat. Moto super bezawaryjne, nie sprzedam ale wolę jazdę Xt 350 a najlepiej i najbardziej się cieszę jak odpala mi ruski K750 i będzie super jak zlikwiduje w nim wyciek z podpory wału

Ostatnio edytowane przez yakuzsa : 07.10.2018 o 21:26
yakuzsa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2018, 18:21   #65
Futrzak
 
Futrzak's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Święte chlewiki
Posty: 921
Motocykl: Żółty Kurczaczek
Futrzak jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 46 min 11 s
Domyślnie

Gregory jak chcesz używkę NaT z śląska pisz na rok 2017
Futrzak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.10.2018, 12:04   #66
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Hello,

Dzieki za oferte Futrzak ! Zostane przy opcji nowy (leasing, umowy, koszty itd) albo "starszy na dojezdzenie" co tez jest wciaz rozwazane. Ale doceniam

Dlugi opis z weekendowego rozpoznania:
Objezdzilem warszawskie salony ze swoja druga polową. Przymierzylem sie jeszcze raz do kawy versysa 650, yamahy tracer 700, hondy NAT i ATAS, i... ale o tym pozniej.
Zadnym z motocykli nie odbylem jazd testowych - ale tego sie spodziewalem, to byl wyjazd przy okazji weekendu w stolicy, na "przymiarki". Chociaz jako ze pogoda dopisywala jazd testowych u w sumie kazdego dilera odbywalo sie sporo, ale nie na interesujacych mnie motorkach.
Wiec tak, kawa i yamaha to bardzo podobne motocykle, kawa wiekszy przeswit, regulowany zawias i dobrze wygladajace firmowe kufry w niezabijajacej cenie, yamaha nowszy i mocniejszy piecyk, nizszy przeswit i kuferki prawdopodobnie z platyny, inaczej nie moge sobie wytlumaczyc ich ceny. Oba fajne, zwinne "all roundery", i w trase, na miasto jak i dalsza podroz. Oba z mozliwosciami off mocno ograniczonymi i oba... jak zauwazylem po detalach "budzetowe". Ale jak dla mnie - poczatkujacego bylyby w zupelnosci wystarczajace gdyby mialy choc odrobine wiecej "offroadowej ikry". Na pierwszego turystyka i commutera oba moim zdaniem to bardzo dobra opcja.

Honda - duzy salon samochodowy i motocyklowy, fajna i rzetelna obsluga. Z pewna niepewnoscia usiadlem na standardowej NAT i ... co prawda na niemal pelnym wyproscie, ale obie stopy w pelni na ziemi !



Tak, wiem ze spodnie za krotkie Motocyklowe sa dluzsze. Ale co do wysokosci to przyznam ze tego sie nie spodziewalem, bylem pewien ze pietami do podlogi nie bede siegal, a tu prosze... Co ciekawe dopiero na ATAS siedzialem w pozycji jak na GS800 Adventure - czyli z pietami dobre 4-5 cm nad podloga. Musi byc jak kolega wyzej pisal - w bmw jest wyjatkowo szerokie siedzisko. Wiec w kwesti afryki jesli juz to jednak standardowa NAT.
Zaskoczylo mnie podejscie sprzedawcy, poprosilem o wycene leasingu itd. Przyznam ze pare miesiecy temu wycenialem BMW f850GS, wszystko profesjonalnie i grzecznie, ale z duzym cisnieniem zebym kupil jeszcze tego samego dnia, lacznie z "w ten weekend jedziemy na zlot, i ten motor na pewno sie tam sprzeda, wiec musi sie Pan decydowac juz teraz". Wiadomo sa targety sprzedazy itd, nie mam tu zadnych pretensji. W Hondzie byla wycena i "jesli Pan moze to prosze poczekac, niedlugo zaczna sie wyprzedaze, bede mogl Panu przygotowac jeszcze lepsza oferte". Oklaski dla Pana ze szczerym podejsciem

I na koniec... zrobilem niespodzianke swojej lubej. Dzielnie znosila moj motocyklowy fetysz i pelny pożądania rozbiegany wzrok u kazdego kolejnego dilera. Wiec na koniec odwiedzilismy.. dilera Piaggio obejrzec Vespy ! Kiedys wspominala o "ladnym skuterze" na transport po Warszawie, ale temat jakos umarl. Mocno odzyl po tej wizycie. Panna wybrala sobie "nowy ulubiony kolor" - landrynkowy blekit



Plusem tej wizyty bylo to ze moglem sie na takiej vespie (125) przejechac po parkingu, i o ile serce ciagnie do afryki to szczerze musze przyznac - skuterek jezdzi bajkowo, no idealny sprzet na jazde w miescie. I najwazniejsza rzecz dla Pan - vespa jest po prostu ladna, w ofercie mnostwo kolorow do wyboru i dopasowanych stylem akcesoriow. Wiec o ile ja nad moto sie wciaz zastanawiam, tak vespa prawie sie sprzedala

Oj ciezko bylo stad wyjsc:



Podsumowujac - NAT wymiarowo wydaje sie byc ok, Vespa jest bardzo ok, a yamaha i kawa robia fajne niedrogie motocykle dla poczatkujacych. Jak pisalem na poczatku watku moto planuje na przyszly sezon wiec nie ma cisnienia... zobacze co sie bedzie dzialo na wyprzedazach.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.10.2018, 12:41   #67
Cezar3
 
Cezar3's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Marynino
Posty: 543
Motocykl: NAT`18
Przebieg: rośnie
Cezar3 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 7 godz 17 min 14 s
Domyślnie

Po zdjęciu widzę, że w NAT miałeś siedzisko w wyższej pozycji. Da się obniżyć o dwa cm i wtedy już będziesz miał cacy komfort.
Cezar3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2018, 13:42   #68
Maadrian88


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Ciechanowiec
Posty: 12
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Maadrian88 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 9 min 6 s
Domyślnie

Teraz zupełnie już mam problem z wybraniem moto. NAT , AT XRV czy New V strom... Z doświadczeniem i wzrostem nieco większym niż autor wątku 178 cm wybrałbym NAT w zwykłej wersji. ATAS to mokry sen afrykanera ale kanapa w najniższej pozycji i stopy mam oparte..i weź tu się zdecyduj.
Maadrian88 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2018, 11:26   #69
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Mam latwiej, bo vstroma wogole nie biore pod uwage. Wiem ze fajny i wogole, ale wyglad przodu kompletnie mi nie pasuje. A ze motocykl to jak wiadomo glownie kwestia emocji, wiec...
U mnie wybor ostatecznie sprowadza sie do 2 motocykli - NAT 2019 i Yamaha Tracer 900. Motocykl ma mi sluzyc do wszystkiego, do jazdy na codzien po miescie (w tym korki), w dluzsze trasy, turystyka i offroad. Prawda jest taka ze przynajmniej 90% czasu bedzie to asftalt, a wiec bardziej tracer, bo mniejsze kola, wygodny do podrozy, bo tempomat itd. Jednak w tych 10% off tracer by ograniczal wiec... serce mowi NAT, rozum kaze nie skreslac tracera. A wyprzedaze/przedsprzedaze juz sie zaczely.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2018, 11:41   #70
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,855
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 1 tydzień 6 dni 21 godz 48 min 0
Domyślnie

Latałem tracerem, silnik petarda, ale do turystyki i jazdy na codzień wolałbym miękką i wygodną NAT. Tracer na dziurawych drogach radzi sobie kiepsko, prześwitu nie ma wiele, więc wjazd /zjazd z krawężnika może być problemem. Ma szorstką reakcje na gaz(jeżdziłem na mapie A), szczególnie w porównaniu z NAT która jest w miare płynna, co na pewno ma znaczenie w czasie jazdy po mieście.
Z to do zapierdzielania tracer miażdży NAT szczególnie z qiuckszifterem jest to petarda. Na koło 2. nawet 3. bieg. Bardzo szybki motocykl.
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Romet 125 adv jako pierwsze moto Pils Inne - dyskusja ogólna 5 05.06.2016 22:48
Ubiór na pierwsze moto papko Ciuch Afrykańczyka 19 16.05.2016 19:19
Jakie pierwsze moto XT,DOMINATOR, DRka ? lukasz_vip Inne tematy 29 12.09.2009 08:40


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.