Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.05.2017, 20:41   #21
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Grzechu2012 Zobacz post
ale to chyba przez te filtry taka cena, bo ja przy 12000, miałem tylko olej i filtr do wymiany, no ale latam w 95% po czarnym :P
dwa filtry to 400 stówy wymiana 120, ale do zdejmowania plastików nie trzeba zdejmować gmoli Motorteka. Latanie poza czarnym zapycha filtry, no chyba, że się jedzie jako pierwszy hehe
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2017, 21:07   #22
Grzechu2012
 
Grzechu2012's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łomżewo
Posty: 908
Motocykl: AT-NAT
Przebieg: 80000
Grzechu2012 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 7 godz 19 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał radiolog Zobacz post
dwa filtry to 400 stówy wymiana 120, ale do zdejmowania plastików nie trzeba zdejmować gmoli Motorteka. Latanie poza czarnym zapycha filtry, no chyba, że się jedzie jako pierwszy hehe
a nie myślałeś nad zmianą na sportowe filtry ?
tak myślę nad innym rozwiązaniem poza OEM tym bardziej ze od kilku lat użytkuję w innym moto K&N'a co prawda tylko na czarnym.
Grzechu2012 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2017, 21:41   #23
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,390
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 godz 26 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał myku Zobacz post
Nie wiedzialem jak nazwac watek,wiec moze tak.Przedwczoraj mialem przyjemnosc zrobic przeglad po 1000km,wreszcie.Choc moze niezupelnie byla to przyjemnosc,390 Euro mnie kosztowala.Prawie 200 za robiocizne i 190 za material a chodzilo o zwykla wymiane oleju i filtrow.Pytanie do uzytkownikow,jak i ludzi z Hondy.A moze by tak olac ta gwarancje i samemu zajac sie wszystkim?Koszta troche powalaja a Honda i tak sie nie psuje.Majac jeszcze dwa motocykle to do konca gwarancji zrobie moze kilka tys a w pazdzierniku czeka mnie w ramach gwarancji obowiazkowa wymiana oleju i kolejne 400 jak nie wiecej do wydania.Jak wy to widzicie?Varahanes ma juz 80 tys km na Afrze i jakos nic sie nie dzialo,zeby trzymac sie gwarancji.Reklamowalem nalot,a moze rdzewiejace szprychy,znany przypadek na forach,choc nie w Hondzie Mannheim.Ciekawe jak sie zachowaja.Jak mnie oleja to chyba watek bedzie mozna zamknac i uznac sprawe za wyjasniona.
Myku - gdzie Ty serwisujesz swoją Królową, że tyle płacisz za pierwszy przegląd?!
Dzisiaj zrobiłem pierwszy przegląd (ten, który miał być po 1000km, w rzeczywistości po 3860km ) i wiesz, ile zapłaciłem? 150€
Jak chcesz to Ci zrobię zdjęcie rachunku.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2017, 07:56   #24
yeuop
nOOb
 
yeuop's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 515
Motocykl: RD03
yeuop jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 6 godz 59 min 9 s
Domyślnie

3860km? to już mogles poczekać do 12k ;-)
yeuop jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2017, 19:34   #25
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie

W mannheim u Hondy.Material kosztowal cos kolo 150 i reszta ronbocizna.Szlak by ich trafil i chyba raczej stracili jelenia.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2017, 12:35   #26
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Nie wiem jaka różnica między olejem 10W-30 a 10W-40, ale po zmianie na castrola 10w-30 zniknęły problemy z miedzybiegami pomiędzy 5 a 6 tka, wydaje mi się, że też mniej wydmuchuje do rurki z odmy. Ale może to,ze świeży olej
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2017, 16:20   #27
tommi

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łazy k/Magdalenki
Posty: 1,434
Motocykl: RD03
Przebieg: 65496
tommi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 15 godz 7 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał radiolog Zobacz post
Nie wiem jaka różnica między olejem 10W-30 a 10W-40, ale po zmianie na castrola 10w-30 zniknęły problemy z miedzybiegami pomiędzy 5 a 6 tka, wydaje mi się, że też mniej wydmuchuje do rurki z odmy. Ale może to,ze świeży olej
Ja u siebie dałem dźwignię o "jeden raz" niżej niż miałem wcześniej - nie miałem "pustej zmiany biegu" od dobrych 3kkm - więc osobiście przyjmuje, że to kwestia niechlujnej zmiany/niepełnego pociągnięcia dźwignią. Dodatkowo przy zmianach w górę prawie przestałem używać sprzęgła (no z 1 na 2 wciskam klamkę prawie do końca, reszta tylko odpuszczam gaz) - idzie spod świateł jak wersja z DCT
tommi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.06.2017, 12:28   #28
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 8 godz 58 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał myku Zobacz post
Najgorsze jest to ze w pazdzierniku a to juz tuz tuz musze znowu wymienic olej bez wzgledu na stan licznika,poniewaz mija mi rok od kupna.
A nie jest tak, że chodzi o rok ale od daty ostatniego serwisu, czyli tego po 1.000 km ?


Cytat:
Napisał radiolog Zobacz post
Zalali mi castrolem ale 10w30, może przez to, że był 40 ciężej mi wchodziła 5 i 6 i czasami nie wchodziły
Honda zaleca własnie 10W30 - może faktycznie stąd te problemy. 10W30 jest rzadszy, daje cieńszy film olejowy (czy jak się to tam nazywa )


W Wawie, w MCS, pierwszy serwis 100 zł - cena robocizny (0,5h).
+ podkładka, filtr i olej (4,2 L)
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.06.2017, 12:44   #29
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał radiolog Zobacz post
Nie wiem jaka różnica między olejem 10W-30 a 10W-40, ale po zmianie na castrola 10w-30 zniknęły problemy z miedzybiegami pomiędzy 5 a 6 tka, wydaje mi się, że też mniej wydmuchuje do rurki z odmy. Ale może to,ze świeży olej
10w30 w upale jest jak woda. Przy jeździe w 40 stopniach jak zlewałem z odmy to po prostu się lało a nie ciekło, dosłownie jakbyś wodę zlewał. Nie wiem czy to dobrze czy źle. Oczywiście raz niechlujnie zmierzyłem i wydało mi się że bierze olej. Dolałem i jak się okazało niepotrzebnie bo przelałem.
Biegi to osobny temat i w pełni zgadzam się z tommim - niechlujna zmiana powoduje czasem że bieg wyskoczy. Zdarzyło mi się ze 3 razy na 14K.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.06.2017, 15:32   #30
VIPER
 
VIPER's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2016
Miasto: TAK
Posty: 135
Motocykl: CRF1000L GS1200adv
Przebieg: jest
VIPER jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 2 godz 28 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
10w30 w upale jest jak woda. Przy jeździe w 40 stopniach jak zlewałem z odmy to po prostu się lało a nie ciekło, dosłownie jakbyś wodę zlewał. Nie wiem czy to dobrze czy źle...
Nie wiem czy jest powód martwić się 10w30 - lepkość oleju nie świadczy o jego jakości. Jak to wynika z klasyfikacji SAE wszystkie oleje muszą wytrzymywać temperatury w zakresie do 150°C. Niby prawdą jest, że uruchomiony silnik (szczególnie benzynowy) szybko się nagrzewa, a wraz z nim olej, w którym wzrost temperatury zawsze powoduje drastyczny spadek lepkości. Kiedyś było to przyczyną wielu poważnych awarii, gdy lepkość zadowalająca w niskich temperaturach stawała się niedostateczna w wyższych. Dla silnika najważniejsza jest lepkość oleju w jego normalnej temperaturze pracy, gdyż od tego zależy utrzymywanie właściwej grubości filmu olejowego rozdzielającego współpracujące części i zabezpieczającego je przed zniszczeniem. Ciężko zaprzeczyć, że oleje o klasie lepkości SAE 15W-40 tworzą najgrubszy film smarny, rozdzielający współpracujące elementy i doszczelniający szczególnie stare silniki, są ekonomiczne w stosowaniu przy niezbyt wydłużonych przebiegach, ale nie dają możliwości oszczędzania paliwa, a to już się kłóci z eko. Najmniejsze opory, czyli możliwość zaoszczędzenia największej ilości paliwa, zapewniają oleje o letniej klasie SAE xx-30. Obecnie modna jest ekologia. Nawet producenci ciężarówek Mercedes-Benz tak jak Volvo, Renault i producenci amerykańscy z powodów ekologicznych i dla trwałości elementów silników preferują klasę SAE 10W-30. Jak zdążyłem ogarnąć, w tej samej klasie lepkości dostarczane są właściwie wszystkie nowe oleje silnikowe do samochodów osobowych.. Zapewne ze względów ekologicznych i w trosce o wizerunek firmy Pan Honda poszedł taką a nie inną drogą i też zalał do NAT 10w30. NAT jest raczej produktem światowym, jeżdżą nią np. we Włoszech i w Hiszpanii i w Afryce i chociaż tam cieplej niż u nas to 10w30 daje radę. Patrząc na poniższą tabelę z tymi nowoczesnymi, dopuszczonymi na większe przebiegi, olejami 10w30 nie jest tak źle (i tak z założenia wytrzymują temperatury w zakresie do 150°C zanim nastąpi zerwanie filmu), ale mogę się mylić:

oleje.jpg
__________________
Umiejętność prawidłowej oceny przychodzi z doświadczeniem. Niestety doświadczenia przybywa w wyniku niewłaściwej oceny
VIPER jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Numery serwisowe tarcz i klocków panzer0873 Hamulce, kola, opony 4 11.11.2014 15:23
Afripedia - Regularne czynności serwisowe ramires Regularne czynności serwisowe 36 16.03.2013 15:07


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.