Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > NAT - Warsztat

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.03.2018, 20:54   #161
Birtka


Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 88
Motocykl: RD03
Birtka jest na dystyngowanej drodze
Online: 17 godz 22 min 41 s
Domyślnie

[QUOTE=Radarman;575663]Rozumiem, że w Szczecinie macie tam info na ten temat z pierwszej ręki i pewnie woda mniej słona niż na Wyspach też jest, że o moto i samochody

Hmm. czy ja wiem czy z pierwszej ręki...raczej z autopsji, spędziłem na wyspach parę lat i coś o rdzewieniu pojazdów wiem

A to czy mniej trzeba dbać w Szczecinie niż na Wyspach to ja tego nie powiedziałem. Dbać trzeba zawsze. Ale taką korozją jak na Wyspach to w Polsce się nie spotkałem. A zasolenie fakt bez porównania.
Birtka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2018, 21:07   #162
Birtka


Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 88
Motocykl: RD03
Birtka jest na dystyngowanej drodze
Online: 17 godz 22 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał madafakinges Zobacz post
Załącznik 78643

ehh ta marna jakość i oszczędności Hądy... ciekawe czy zdąży do 200dobić nim się rama całkiem zrudzieje, a plastiki rozsypią

To mi się podoba Madafakings!!!! Żeby nie było trochę mnie ta rama wkurzyła, ale nigdy w Afri nie zwątpiłem!!!
Birtka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2018, 00:58   #163
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 43 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Birtka Zobacz post
Ale taką korozją jak na Wyspach to w Polsce się nie spotkałem. A zasolenie fakt bez porównania.
Podsumuję to tak: owszem na Wyspach sporo pada i jak to na wyspie jest wpływ słonej wody morskiej.
Ale:
1. Jest tu o wiele więcej motocykli niż w PL i jest to towar mniej "luksusowy" i bardziej powszechny niż w PL, więc także używany na codzien do dojazdu do pracy itp, a nie tylko na wypady w weekend przy ładnej pogodzie.
2. Sezon praktycznie trwa cały rok, więc wiecej się jezdzi.
3. Nie wszystkie domy mają garaże lub jakiekolwiek miejsce do trzymania moto, więc czesto stoją one na dworze tylko pod pokrowcami (a i to nie zawsze).

Kto jednak chce to dba tu o moto i deszcz i sól morska nie są takie straszne. Wielu moich znajomych, którzy jeżdżą cały rok, zamawia 2 razy do roku (przed zimą i po zimie) usługi mycia i zabezpieczania moto środkami w rodzaju ACF50 czy XCP. Przyjeżdża gość vanem i pod domem robi z moto "laleczkę". Koszt takiej operacji to ok 70-80 funtów.

Można więc spotkać wiele ciekawych i niemłodych egzemplarzy w prawie idealnym stanie. Więc ja bym nie uogólniał że moto w UK to jedna wielka rdza.

Poniżej zdjęcie motocykla który jest najbardziej niesławny ze względu na rdzę na Wyspach czyli BMW R1200GS. Zdjęcie zrobione w jednym z barów moto w mojej okolicy niecały miesiąc temu, czyli w środku zimy. Gdybym nie znał daty produkcji tego konkretnego egzemplarza (2014r.) myślałbym, że właśnie wyjechał z salonu albo stoi na parkingu jako pokazowy egzemplarz któregoś z dealerów BMW.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20180225_142048.jpg (1.05 MB, 28 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez nabrU : 22.03.2018 o 01:04
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2018, 01:26   #164
Birtka


Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 88
Motocykl: RD03
Birtka jest na dystyngowanej drodze
Online: 17 godz 22 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Radarman Zobacz post
Podsumuję to tak: owszem na Wyspach sporo pada i jak to na wyspie jest wpływ słonej wody morskiej.
Ale:
1. Jest tu o wiele więcej motocykli niż w PL i jest to towar mniej "luksusowy" i bardziej powszechny niż w PL, więc także używany na codzien do dojazdu do pracy itp, a nie tylko na wypady w weekend przy ładnej pogodzie.
2. Sezon praktycznie trwa cały rok, więc wiecej się jezdzi.
3. Nie wszystkie domy mają garaże lub jakiekolwiek miejsce do trzymania moto, więc czesto stoją one na dworze tylko pod pokrowcami (a i to nie zawsze).

Kto jednak chce to dba tu o moto i deszcz i sól morska nie są takie straszne. Wielu moich znajomych, którzy jeżdżą cały rok, zamawia 2 razy do roku (przed zimą i po zimie) usługi mycia i zabezpieczania moto środkami w rodzaju ACF50 czy XCP. Przyjeżdża gość vanem i pod domem robi z moto "laleczkę". Koszt takiej operacji to ok 70-80 funtów.

Można więc spotkać wiele ciekawych i niemłodych egzemplarzy w prawie idealnym stanie. Więc ja bym nie uogólniał że moto w UK to jedna wielka rdza.

Poniżej zdjęcie motocykla który jest najbardziej niesławny ze względu na rdzę na Wyspach czyli BMW R1200GS. Zdjęcie zrobione w jednym z barów moto w mojej okolicy niecały miesiąc temu, czyli w środku zimy. Gdybym nie znał daty produkcji tego konkretnego egzemplarza (2014r.) myślałbym, że właśnie wyjechał z salonu albo stoi na parkingu jako pokazowy egzemplarz któregoś z dealerów BMW.
Wiadomo wszystko jest kwestią dbania i to już nie chodzi nawet o rdzę ale całokształt. Jeśli chodzi o rdzę to pomijając motocykle, ale jak tam auta rdzewieją. Pamiętam moje zdziwienie jak u mojego kumpla w 6 letniej wtedy Skodzie Octavi pękła sprężyna zawieszenia bo przerdzewiała. A ty Radarman w jakim rejonie mieszkasz? Ja mieszkałem kilkanaście mil od Newcastle.
Birtka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.04.2018, 23:12   #165
Birtka


Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 88
Motocykl: RD03
Birtka jest na dystyngowanej drodze
Online: 17 godz 22 min 41 s
Domyślnie

Siemanko! A jak szprychy u Was? bo u mnie kupa. Myślałem że są brudne...ale nie one są skorodowane.
Birtka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.04.2018, 23:15   #166
dzinks
 
dzinks's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 1,279
Motocykl: CRF1000L
dzinks jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 2 godz 25 min 43 s
Domyślnie

Ostatnio się przyglądałem ogólnie i nie ma rdzy. Ale u mnie często jest brudny ;-)
dzinks jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.04.2018, 23:23   #167
Birtka


Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 88
Motocykl: RD03
Birtka jest na dystyngowanej drodze
Online: 17 godz 22 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dzinks Zobacz post
Ostatnio się przyglądałem ogólnie i nie ma rdzy. Ale u mnie często jest brudny ;-)
No ja też myślałem, że mam brudne szprychy...brud zszedł ale pojawiła się rdza
Birtka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.04.2018, 23:26   #168
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Birtka Zobacz post
No ja też myślałem, że mam brudne szprychy...brud zszedł ale pojawiła się rdza
Wniosek jest prosty: rdza jest skutkiem mycia!
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.04.2018, 23:32   #169
Birtka


Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 88
Motocykl: RD03
Birtka jest na dystyngowanej drodze
Online: 17 godz 22 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Neo Zobacz post
Wniosek jest prosty: rdza jest skutkiem mycia!
No tak. A tak na serio. O ile ramę będę obserwował i puki co nie będę zgłaszał reklamacji do Hondy to Szyprychy zgłoszę.
Birtka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.04.2018, 01:29   #170
motif
Banned


Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 538
Motocykl: xt660z, ktm 500exc, nc750x
motif jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 19 godz 22 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Birtka Zobacz post
No tak. A tak na serio. O ile ramę będę obserwował i puki co nie będę zgłaszał reklamacji do Hondy to Szyprychy zgłoszę.
no tak, ramy może nie być ale szprychy muszą być wszystkie
motif jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rdza na szprychach Pawel Hamulce, kola, opony 15 25.04.2013 15:06
Serbia. Do jaja - znaczy zajebiście felkowski Imprezy forum AT i zloty ogólne 29 07.07.2010 01:16
silnik transalpa 92r. w ramie RD03 piotrek Silnik, sprzęgło, skrzynia 6 26.02.2010 10:20


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.