Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 29.07.2023, 19:09   #1
$zwagier
 
$zwagier's Avatar


Zarejestrowany: May 2023
Miasto: Ostrołęka
Posty: 145
Motocykl: RD07
Przebieg: Tak
$zwagier jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 1 godz 16 min 24 s
Domyślnie RD07 dławi się przy przyśpieszaniu

Cześć. Może zacznę od początku co i jak.

Kupiłem AT RD07 94r. Wszystko fajnie jeździ super, po pewnym czasie zaczęła pracować na jeden cylinder oraz wskaźnik obrotów zaczął świrować. Świece wrzuciłem nowe Denso, cewki nowe ori hondy (mam nawet fakturę). Cewki czyściłem już żeby lepsze masowanie było. Gaźniki były myte i regulowane, dysze nowe. Nawet zawory sprawdziłem, wszystko OKEY. Usiadłem z piwem w ręku, patrzę na przewód od paliwa za pompką, ZGIĘTY. Kupiłem sprężynę, nowy przewód, działa. Zaczął chodzić normalnie na dwóch cylindrach, wskaźnik od obrotów też się naprawił.

Naszło mnie, żeby zmienić wydech na pełen przelot wcześniej też był jakby przelotowy ale w środku, głęboko w wydechu był jakby dbkiller, którego nie da się usunąć. Kupiłem wydech mivva, założyłem. Wszystko super fajnie. (Gaźników po zmianie na pełen przelot nie regulowałem)

Zauważyłem po pewnym czasie ze przy 50km/h na 3 biegu potrafi delikatnie dławić się, nie jakoś turbo mocno. Ale było czuć. Wskaźnik obrotów normalnie chodził, aż do czasu jak wracałem z mazur i wskaźnik zaczął żyć swoim życiem, obrotu falowały na wskaźniku lecz silnik pracował normalnie. Zlałem to delikatnie z myślą, że coś gdzieś nie łączy.

Dziś wybrałem się na przejażdżkę, 30km nic się nie dzieje, wskaźnik dalej swoim życiem żyje, aż nagle Afryka zaczęła się mocniej przydławiać, i było już to czuć odraźniej. Wskaźnik zaczął mocniej wariować. W pewnym momencie mało nie zgasła. Przy prędkości 100km/h nic się nie dzieje, zauważyłem ze przy przyśpieszaniu dławi się (?) albo zapłon wypada (?).

Teraz pytanie czy to wina gaźników, że ich nie zrobiłem po zmianie na pełen przelot czy coś z prądem. Tak wiem, że to będzie takie wróżenie z fusów, ale szukam punktu zaczepienia.

I pytanie, ten wskaźnik wariuje faktycznie jak coś nie chodzi równo silnik? Czy po prostu taki zbieg okoliczności?

Pozdrawiam i miłego weekendu!

P.S. Czy może pompka paliwa nie wyrabia już?
__________________
"Marzenia dziecka mają skrzydła, a marzenia mężczyzny mają koła"
$zwagier jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dławi się, przerywa, strzela z wydechu Adam_TSA Uklad paliwowy i wydechowy 16 02.09.2018 20:47
[Pomoc przy zakupie] Africa Rd07 - łódzkie, śląskie vanik Inne tematy 5 21.02.2018 22:22
Dławi przy 4tys. obrotów 523adrian Uklad paliwowy i wydechowy 8 20.04.2017 19:01


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.