Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.03.2020, 01:11   #1
szymon_kus


Zarejestrowany: Feb 2017
Miasto: Grójec
Posty: 40
Motocykl: RD07a
Przebieg: 72000
szymon_kus jest na dystyngowanej drodze
Online: 22 godz 12 min 24 s
Domyślnie Loctite 3478

Czy ktoś wie czy i ewentualnie gdzie można dostać ten słynny klej do zębatki w mniejszym opakowaniu niż kilogram ? i czy wgle jest dostępny w mniejszym? Jak wiemy 1kg tego kleju nie zużyjemy przez życie afri a wydawać 300zł troche sporo... Może ktoś to opatentował bądź ma taką ilość i chciałby odsprzedać z połowę
szymon_kus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2020, 07:37   #2
ziutek2002
Tomaj
 
ziutek2002's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Nekla wlkp
Posty: 516
Motocykl: RD07,CRF1000L/DCT, XL600V
Przebieg: znośny
ziutek2002 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 9 godz 8 min 16 s
Domyślnie

Hej.
Nie potrzebujesz tego typu kleju. Spokojnie wystarczy Tobie Loctite EA3450. Sam go używam, tylko na niego montuje zębatki i sporo osób z forum go ode mnie zakupiło. Jedną sztukę wydaje m się, że jeszcze powinienem mieć. Cena koło 40 zł.
ziutek2002 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2020, 08:48   #3
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 33 min 59 s
Domyślnie

Jak coś to potwierdzam, uzywałem to samo co Ziutek. Raz mi puściło jakoś po 10k. Potem kolejna zębatka przetrwała na kleju cały swój żywot i musiałem się trochę pomęczyć ze ściąganiem.

Zawsze się zastanawiałem jak spisałby się każdy inny klej epoxy za 15zł z marketu

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2020, 20:00   #4
szymon_kus


Zarejestrowany: Feb 2017
Miasto: Grójec
Posty: 40
Motocykl: RD07a
Przebieg: 72000
szymon_kus jest na dystyngowanej drodze
Online: 22 godz 12 min 24 s
Domyślnie

To dobre wieść w zasadzie mój wałek jest w dobrym stanie ale nie chciałbym żeby sie zjechał więc może taki tańsszy klej wytrzyma tak zrobię spróbuję
szymon_kus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2020, 20:46   #5
Kaczmar75
 
Kaczmar75's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Parczew/Lublin
Posty: 24
Motocykl: RD07
Przebieg: 183000>
Kaczmar75 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 9 godz 10 min 36 s
Domyślnie

Panowie
Wiem, że jest wątek odnośnie wałka ale napiszcie proszę jak wkleja się zębatkę, jestem właśnie w trakcie wymiany zębatki i aby jej dalej nie nadwyrężać zastosował bym może ten patent
Dziękuje z góry





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
"W życiu piękne są tylko chwile"
Kaczmar75 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2020, 21:28   #6
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 33 min 59 s
Domyślnie

1) czyszczenie szczotką drucianą, ale ostrożnie na uszczelniacz wałka. Potem psikasz zmywaczem do hamulców, ma być bez rudej i bez tłuszczu.
2) zębatka fabrycznie może być naoliwiona, więc jej wielowpust też traktujesz zmywaczem, najlepiej całą
3) wycinasz w kartce papieru dziurkę i nabijasz na wałek, ma być dość szczelnie aby klej nie ubabrał uszczelniacza, nie wpadł pod metalową osłonę uszczelniacza itp
4) robisz klej, loctila z tego co pamiętam miksujesz 60 sekund a potem masz około 5min na całą operację
5) smarujesz wałek i zębatkę, mocno ale bez przesady, jak wsuniesz zębatkę to ma być wszędzie klej a nie bąbelki powietrza. Ja wkładałem i ściągałem zębatkę ze 2 razy i dokładałem kleju aby był zalane wszystkie ubytki na wieloklinie. Im klej bardziej zastyga tym jest lepiej bo nie płynie
6)trzeba jeszcze pomyśleć, jak masz trochę wyrobiony wieloklin to zębatka po przekręceniu może zablokować się o fragment zdrowego wieloklinu i nie ściągniesz jej ściągaczem bo się zablokuje. Dlatego ja wrzucałem bieg i zębatkę przekręcałem przeciwnie do wskazówek ruchu zegara. Opierała się wtedy o zdrowy wieloklin i jest możliwe jej ściągnięcie. Wada to to, że podczas rozpędzania działa cała siła przez warstwę kleju co naprawia wieloklin i dlatego musi to być dobrze zalane klejem.
7) szybko przykręcam zabezpieczenie i naciągam zębatkę i trzymam tak kilka minut aż klej będzie twardy. Możesz kontrolować pozostałość rozrobionego kleju na boku aby nie ruszać zębatką
8) na koniec wyrywasz fragmenty tej kartki papieru co zabezpieczała uszczelniacz, jak jakiś fragment zostanie z tyłu to masz to gdzieś

Powinno być git.


Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2020, 01:12   #7
szymon_kus


Zarejestrowany: Feb 2017
Miasto: Grójec
Posty: 40
Motocykl: RD07a
Przebieg: 72000
szymon_kus jest na dystyngowanej drodze
Online: 22 godz 12 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CzarnyCzarownik Zobacz post
1) czyszczenie szczotką drucianą, ale ostrożnie na uszczelniacz wałka. Potem psikasz zmywaczem do hamulców, ma być bez rudej i bez tłuszczu.
2) zębatka fabrycznie może być naoliwiona, więc jej wielowpust też traktujesz zmywaczem, najlepiej całą
3) wycinasz w kartce papieru dziurkę i nabijasz na wałek, ma być dość szczelnie aby klej nie ubabrał uszczelniacza, nie wpadł pod metalową osłonę uszczelniacza itp
4) robisz klej, loctila z tego co pamiętam miksujesz 60 sekund a potem masz około 5min na całą operację
5) smarujesz wałek i zębatkę, mocno ale bez przesady, jak wsuniesz zębatkę to ma być wszędzie klej a nie bąbelki powietrza. Ja wkładałem i ściągałem zębatkę ze 2 razy i dokładałem kleju aby był zalane wszystkie ubytki na wieloklinie. Im klej bardziej zastyga tym jest lepiej bo nie płynie
6)trzeba jeszcze pomyśleć, jak masz trochę wyrobiony wieloklin to zębatka po przekręceniu może zablokować się o fragment zdrowego wieloklinu i nie ściągniesz jej ściągaczem bo się zablokuje. Dlatego ja wrzucałem bieg i zębatkę przekręcałem przeciwnie do wskazówek ruchu zegara. Opierała się wtedy o zdrowy wieloklin i jest możliwe jej ściągnięcie. Wada to to, że podczas rozpędzania działa cała siła przez warstwę kleju co naprawia wieloklin i dlatego musi to być dobrze zalane klejem.
7) szybko przykręcam zabezpieczenie i naciągam zębatkę i trzymam tak kilka minut aż klej będzie twardy. Możesz kontrolować pozostałość rozrobionego kleju na boku aby nie ruszać zębatką
8) na koniec wyrywasz fragmenty tej kartki papieru co zabezpieczała uszczelniacz, jak jakiś fragment zostanie z tyłu to masz to gdzieś

Powinno być git.


Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
Co to znaczy naciągam zębatkę? Trzeba ją trzymać zablokowaną o wieloklin na biegu przeciwnie do ruchu zegara aż klej złapie?
szymon_kus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2020, 01:33   #8
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 33 min 59 s
Domyślnie

Dokładnie.

To moja metoda, może ktoś robił inaczej. Ale wolałem tak zrobić nawet kosztem trwałości tego połączenia niż potem przeklinać i nie wiem jak się męczyć aby "przekręcić" zębatkę przed wysunięciem jak będzie zazygana klejem. (Mimo to ściągnięcie chwilę trwało i była kupa dłubania igłami/drutami/blaszkami).

Znalazłem kilka fotek podglądowych







__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures

Ostatnio edytowane przez CzarnyCzarownik : 07.03.2020 o 01:49
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2020, 04:29   #9
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,058
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 17 godz 59 min 59 s
Domyślnie

Ciekawy patent. Zastanawiam się czy mocne hamowanie silnikiem z czasem nie poluzuje tego, ale i tak będzie się mniej zużywać - to pewne.
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2020, 07:43   #10
Kaczmar75
 
Kaczmar75's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Parczew/Lublin
Posty: 24
Motocykl: RD07
Przebieg: 183000>
Kaczmar75 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 9 godz 10 min 36 s
Domyślnie

CzarnyCzarodziej, dziękuję Ci bardzo za szczegółowy opis jak później wygrywasz zabezpieczenie i zębatkę o czyszczeniu walka nie wspomnę
Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
"W życiu piękne są tylko chwile"
Kaczmar75 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Luzy zębatki - klej Loctite do wielowypustów? Zając Rama, zawieszenia, napęd 111 10.05.2022 18:09
LOCTITE 3090 i BEKO Maxbound szynszyll Inne tematy 5 07.04.2015 12:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.