Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.08.2008, 10:36   #11
Jarek
taaak, świeży- od listopada 2004...
 
Jarek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,042
Motocykl: KTM 1190 Adv
Jarek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 5 godz 18 min 23 s
Domyślnie

Witaj Piotrze....gratulacje z powodu udanego wypadu...dla Ciebie, Plecaczka, no i oczywiście..Naszej Afri....a'propos tylnych łożysk- wymieniałem je w 2005, przed Albanią- były wkładane polskie , z Krosna..
__________________
N 51*52'57,12"
E 21*41'15,90"
-życie to taka piękna forma lotu...P.B.
Jarek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.08.2008, 10:43   #12
Jarek
taaak, świeży- od listopada 2004...
 
Jarek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,042
Motocykl: KTM 1190 Adv
Jarek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 5 godz 18 min 23 s
Domyślnie

coś nie tak z edycja mojego textu...: chciałem napisać, ze bardzo sie cieszę, ze Afryka trafiła w dobre ręce....a opis wypadu dla mnie dodatkowo ciekawy- znam te rejony z narciarskich wyjazdów, poza tym we wrześniu (15-28.09) mamy z Młodym zaplanowany objazd włoskich Dolomitów (tylko tak bardziej na zachód- Passo Pordoi,Val Gardena, Lago Di Fedaia, Val Di Fassa, Fiemme, itd- również w plan ie jest zaliczenie Toskanii..
serdecznie pozdrawiam...
__________________
N 51*52'57,12"
E 21*41'15,90"
-życie to taka piękna forma lotu...P.B.
Jarek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2008, 12:43   #13
BlackGodiva
 
BlackGodiva's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Duszniki Zdrój, Ziemia Kłodzka
Posty: 17
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
BlackGodiva jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 16 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jarek Zobacz post
a opis wypadu dla mnie dodatkowo ciekawy- znam te rejony z narciarskich wyjazdów, poza tym we wrześniu (15-28.09) mamy z Młodym zaplanowany objazd włoskich Dolomitów (tylko tak bardziej na zachód- Passo Pordoi,Val Gardena, Lago Di Fedaia, Val Di Fassa, Fiemme, itd- również w plan ie jest zaliczenie Toskanii..
serdecznie pozdrawiam...
Dla mnie opis też jest bardzo wartościowy. Znam bardzo dobrze Dolomity z corocznych wypraw trekkingowych, szczególnie właśnie Val di Fassa, Passo Pordoi, Lago di Fedaia - wróciłam 3 sierpnia a dwa dni później zakupiłam Trampiego Za każdym razem, kiedy widziałam te dziesiątki motocykli na serpentynach i przełęczach, żal mi było, że mam buciory trekkingowe na nogach a nie motocyklowe I już wiedziałam, że muszę mieć Transalpa, bo tak samo kocham góry jak i motocykle więc na trekking w przyszłym roku chciałabym wybrać się ... na dwóch kółkach...

http://blackgodiva.blox.pl/2008/08/I...s-nothing.html

Dużo muszę się jeszcze nauczyć, dlatego z niecierpliwością będę czekała na relację z wyprawy wrześniowej.

Ostatnio edytowane przez BlackGodiva : 23.08.2008 o 12:54
BlackGodiva jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2008, 13:01   #14
don_Pedro
 
don_Pedro's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: EL
Posty: 106
Motocykl: RD04
Przebieg: 4równik
don_Pedro jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 9 godz 27 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jarek Zobacz post
Witaj Piotrze....gratulacje z powodu udanego wypadu...dla Ciebie, Plecaczka, no i oczywiście..Naszej Afri....a'propos tylnych łożysk- wymieniałem je w 2005, przed Albanią- były wkładane polskie , z Krosna..
Dzięki Jarku! Sorry, że dopiero teraz odpisuję, ale dopiero co wróciłem z górskich wędrówek - w końcu wakacje nie są po to by siedzieć w domu.
Też mieliśmy pomysł, żeby dojechać bardziej na zachód, na Paso di Stelvio, ale byliśmy mocno ograniczeni czasem. Jest powód żeby tam wrócić... We wrześniu jest taniej - ceny na kempingach poza sezonem schodzą o 1-2 EUR na wszystkim (osoba, namiot, moto).
Łożyska wymieniłem, bo przed wyjazdem tylne koło miało mały luz - po 40 tys. km to chyba nic dziwnego. Pomyślałem, że jak włoże nowe to bedę miał spokój na długo, he, he. Po powrocie resztki łożyska oddałem w sklepie do reklamacji - na razie cisza.
A Afri chodzi jak zegareczek, mimo że dobiega już 100 tys.
Pozdrawiam i życzę udanej wyprawy wrześniowej - liczę na relację
don_Pedro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2008, 14:35   #15
don_Pedro
 
don_Pedro's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: EL
Posty: 106
Motocykl: RD04
Przebieg: 4równik
don_Pedro jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 9 godz 27 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał BlackGodiva Zobacz post
Za każdym razem, kiedy widziałam te dziesiątki motocykli na serpentynach i przełęczach, żal mi było, że mam buciory trekkingowe na nogach a nie motocyklowe I już wiedziałam, że muszę mieć Transalpa, bo tak samo kocham góry jak i motocykle więc na trekking w przyszłym roku chciałabym wybrać się ... na dwóch kółkach...
Oj tak, motocykli bez liku - ręka boli od machania. Choć tak naprawdę przeważają plastiki i nakedy na jedniodniowym lataniu po winklach - głównie Włosi. Posiadacze czopków jeżdżą najczęściej w grupach. Kredensy i HD spotykaliśmy raczej na głównych drogach, bo z jazdy po ciasnych zakrętach nie ma fanu. Nietrudno zgadnąć że wśród turystycznych enduro dominują tam Niemcy na BMW, najczęściej na maksa wypasionych. Afryk i Trampków też nie brakowało, chociaż niewiele było podróżujących z kuframi - raczej na lekko.

Mnie się dobrze jeździ właśnie w butach trekkingowych, zresztą w salonie motocyklowym Hondy widziałem bardzo podobny model w cenie o połowę wyższej. A kurtka motocyklowa po wyjęciu protektorów może służyć jako przeciwwiatrowa/przeciwdeszczowa (sprawdzone!). Połączenie trekkingu z motocyklem? - jak najbardziej. Zwłaszcza że na większość alpejskich szlaków trzeba wychodzić na tyle wcześnie i wracać tak późno, że często nie da się zrobić dwóch ambitnych dróg dzień po dniu. Potrzebny jest dzień odpoczynku od wspinania. I wtedy przydałby się motocykl...
Pozdrawiam
don_Pedro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Alpy od 01/02.08.- 07/08.09 Kojot Umawianie i propozycje wyjazdów 3 31.08.2013 09:58
Wypad w Alpy - Zell am See ramires Trochę dalej 96 21.07.2012 01:25
Polska, Słowacja, Węgry, Słowenia, Włochy (Arco - Dolomity) fari2 Umawianie i propozycje wyjazdów 0 27.07.2010 01:48
Polska, Słowacja, Węgry, Słowenia, Włochy (Arco - Dolomity) fari2 Imprezy forum AT i zloty ogólne 3 26.07.2010 20:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.