Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.10.2009, 01:57   #1
amnonim
 
amnonim's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 154
Motocykl: RD07
Przebieg: 58000
amnonim jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 19 godz 7 min 3 s
Domyślnie nowa wiązka elektryczna

Witam,
mam taki plan, żeby wykonać nową wiązkę elektryczną do motocykla. ponieważ swojego motocykla cały czas używam, chciałbym uniknąć rozbebeszania go na dłużej niż pare godzin w nocy Myślę zatem, czy nie kupić używanej wiązki, by mieć wzór. Potem może udałoby się ją sprzedać lub jakoś sensownie użyć. Zapytacie być może, dlaczego chcę nową wiązkę? Otóż wydaje mi się, że nowa w porównaniu do starej będzie o niebo sprawniejsza, mniej zaskakująca, mniej awaryjna, lepiej zabezpieczona przed warunkami atmosferycznymi... chciałbym użyć w niej hermetycznych złączek. Obecnie mam przecież kilkunastoletnie kable z kilkunastoletnią izolacją, do której ktoś gdzieniegdzie się dobierał. Być może udałoby usunąć problem min grzania się regulatora... Pomysł generalnie nie wydaje mi się głupi. Co do kupienia używanej wiązki - by wykonać własną, nową chciałbym mieć jakiś wzór. I nie chodzi mi tu o schemat elektryczny, a raczej o dość prozaiczne kwestie, jak choćby długość przewodów. Praca ta nie wydaje mi się ograniczona w czasie. Po prostu licze się z tym, że w najgorszym wypadku na przyszłą jesień przyjdzie mi wymienić wałek zdawczy. W takim układzie chiałbym możliwie maksymalnie wykorzystać fakt, że motocykl będzie rozbebeszany. Gdybym na tą okazję miał nową wiązkę, niewątpliwie bym ją podmienił. Do tego czasu chciałbym ją wykonać, przetestować "na sucho", być może cośtam poprawić. Temat wydaje mi się być dobry na zimowe wieczory

W związku w powyższym przydługim wstępem mam pare pytań:
1. Czy pomysł jest sensowny? Jeśli nie jest sensowny lub po prostu jest głupi, proszę mnie uświadomić rzeczowo argumentując.
2. Czy wykonanie takiej wiązki, jest możliwe zakładając użycie do przeróbki wiązki z innego świeżego (2008, 2009) motocykla? Gdzie należy szukać podobnej wiązki?
3. Czy ktoś próbował to już robić? Czy może wyważam uchylone drzwi?
4. Czy koszt ok 200 pln za używaną wiązkę to dużo, czy mało?
__________________
pozdrawiam, Konrad.
amnonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.10.2009, 08:35   #2
klanol
:O
 
klanol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: warszawa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Przebieg: 38000
Galeria: Zdjęcia
klanol jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 22 s
Domyślnie

o tym czy jest sens decydujesz ty jak ci się chce wszystko ma sesn. w sumie do usprawnienia istalacji wystarczy wymienić istniejące kostki, polutować, a dodatkowo założyć osobne zasilanie lamp przednich. ciągnie się kabel od okolic regulatora i daje przez przekaźnik. odciążysz wtedy całą instalację ponieważ lampy biorą najwięcej energii. w sumie można poprzerabiać istalację bez zbędnych kosztów. dodatkowo, jak koloega pisał, warto zmienić przewody od alternatora na 2,5 mm i wywalić tą kostę od stycznika.
__________________
:O
klanol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.10.2009, 11:16   #3
LukaSS
 
LukaSS's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Biała Podl./Warszawa
Posty: 368
Motocykl: Afryka? Nie, dziękuję. ;)
Przebieg: 60000
LukaSS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 godz 37 min 9 s
Domyślnie

Amnonim, ja mam podobne założenie na zimę. Moja ST ma już 18 lat, wiec nowe przewody przydadzą się.
Wiem że to robota trochę bez sensu, ale wolę mieć coś pewnego, zrobionego za całkiem małą kasę niż stara instalację z odświezanymi końcówkami. W dodatku chcę dać przekaźniki do swiateł i założyć grzane manetki.
Kładłem instalcję w kilku zabytkach - robota nudna, ale efekt końcowy wspaniały.
Najgorzej jest z tymi speclajnymi konektorami, opaskami itp.

Mam pytanie do bardziej oblatanych:
- czy jest możliwość zakupu łączników kablowych... nie wiem jak to nazwać - okrągłych, w tulejkę wchodzi bolec. tulejka ma przeciecie i jest spręzysta, a okrągły bolec wchodzi w nią - blokując sie swoim rantem.
- będe miał coraz więcej rzeczy podłączonych pod akumulator, więc czy jest sens pchać wszystkie przewody do bieguna dodatniego? w końcu zabraknie mi miejsca przy klemie. Jest jakieś rozwiazanie, powiedzmy dodatkowy gruby przewód z jakąś śruba zbiorczą czy kilkoma srubami zbiorczymi do których będzie mozna podłączyć manetki, przekaźniki, zapalniczkę itp?
__________________
Yamaha XTZ 800 Super Tenere
LukaSS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.10.2009, 20:35   #4
Dzięgiel
 
Dzięgiel's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Poznań
Posty: 130
Motocykl: RD04
Dzięgiel jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 11 godz 49 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał LukaSS Zobacz post
- będe miał coraz więcej rzeczy podłączonych pod akumulator, więc czy jest sens pchać wszystkie przewody do bieguna dodatniego? w końcu zabraknie mi miejsca przy klemie. Jest jakieś rozwiazanie, powiedzmy dodatkowy gruby przewód z jakąś śruba zbiorczą czy kilkoma srubami zbiorczymi do których będzie mozna podłączyć manetki, przekaźniki, zapalniczkę itp?
Moze oni by Ci coś na to zaradzili...skoro mają jakieś patenty dla wojska nawet: http://www.technokontakt.com.pl/index.html

Pzdr
__________________
A challenge for those who go. A dream for those who stay behind...
Dzięgiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.10.2009, 22:15   #5
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Przepraszam że tu, ale jakie macie napięcie na kostce od H4 na wolnych obrotach..? u mnie koło 12.7V na jednej lampie i nie wiem czy też sobie nie przejrzeć kabli na ścieżce do świateł
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.10.2009, 23:44   #6
LukaSS
 
LukaSS's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Biała Podl./Warszawa
Posty: 368
Motocykl: Afryka? Nie, dziękuję. ;)
Przebieg: 60000
LukaSS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 godz 37 min 9 s
Domyślnie

Jednym słowem - wujowe. Dlatego oprócz oczyszczenia połączeń, czy nowych przewodów, chcę dac przekaźniki - znacznie poprawiaja wydajność żarówek.
__________________
Yamaha XTZ 800 Super Tenere
LukaSS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2009, 08:33   #7
klanol
:O
 
klanol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: warszawa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Przebieg: 38000
Galeria: Zdjęcia
klanol jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 22 s
Domyślnie

ja miałem wersję z żarówkami "bańkami" i przeabiałem instalację na H4. wymagało to właśnie wstawienia przekaźników. tak jak wspominałem, założenie ów przekaźników i doprowadzenie zasilania bezpośrednio spod kostki od regulatora (nie podłączamy nic pod aku, tylko za bezpiecznikiem 30A!) prowadzi do odciążenia istalacji w znaczny sposób. same lampy pobierają ponad 10A. a jak chcesz podpinać różne urządzenia to skombinuj sobie kostkę z bezpiecznikami i od nich ciągnij dalej. pamiętaj o odpowiednim dobraniu bezpieczników i przewodów do mocy urządzeń.
__________________
:O
klanol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
prawdopodobnie nowa VFR i jej nowa skrzynia rambo Inne tematy 12 19.09.2009 16:32
grzałka elektryczna Dejvid Szpej turystyczny - Produkty i Porady 6 22.09.2008 11:09


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.