Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.05.2020, 22:24   #11
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

To może ja też się trochę tu podzielę wrażeniami z jazdy 900 Rally. Zrobiłem łącznie jakieś 1500 km więc pierwsze wrażenia już mam.



Nigdy nie miałem wcześniej Triumpha i Tigery wydawały mi się jeszcze bardziej GS-owe niż sam GS. Jak już gdzieś napisałem, pierwsza przejażdżka T900RP bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Pozycja siedząca jest aktywna, nie tak krzesełkowa jak w NAT czy T700. Asfalt, zakręty, wszystko super. Jak nie 21”.
Z kolei na stojąco, wrażenie jakby cały motocykl był poniżej kolan. Zachęca do powolnej, technicznej jazdy. Jedynie silnik mąci trochę, o czym dalej.
Żeby nie było, silnik jest genialny. Bardzo lekko napędza moto już od niskich obrotów. To dodatkowo potęguje wrażenie, że Tiger jest lekki. No w sumie jest relatywnie lekki bo 201-204 kg (zależnie od źródeł) masy na sucho to jest nieźle.
Powinienem dłużej wychwalać jego zwinność i sprawność w terenie bo w moim odbiorze ani NAT (żadna) się nie umywa, ani T700. Kat 690, którym zrobiłem 9000km w rok był oczywiście lepszy w terenie (146 kg na sucho no i wiadomo - wzorzec duala) ale głównie za sprawą genialnego WP XPlor bo już wysokość siodła czy środek ciężkości nie były tak super. Tiger strasznie pozytywnie mnie zaskoczył. A jeszcze nie zmieniłem opon na właściwe.




Czy nie ma wad. Oczywiście, że ma. Z istotnych mam na razie jedną na liście. Silnik na niskich obrotach potrafi zgasnąć bez ostrzeżenia. Czasem ze startu z 1-ki, czasem przy toczeniu się i przy włączonej 2-ce w momencie puszczania sprzęgła nagle zgon. Nie daje wtedy znać szarpaniem, prychaniem itp jak o robi np. NAT czy KAT tylko nagle zgaśnie. I to zwykle w momencie newralgicznym jak ruszanie czy manewr na skrzyżowaniu. Żeby nie było - jak się w trakcie jazdy zejdzie na zbyt niskie obroty to szarpie i daj znać. Gaśnie tylko gdy wciśnięte jest sprzęgło i nie dodało się dużo gazu przy puszczaniu sprzęgła. To mi wyglada na dziwne zaprogramowanie kompa lub zbyt ubogą mieszankę, ale pojeździmy zobaczymy. Dokładnie tak samo robi BMW F800.

Drugi temat to płyta pod silnik. Przy zjeżdżaniu z asfaltu trzeba fabryczną wymienic, a nic nie jest jeszcze dostępne. Na drugim zdjęciu widać może jak krótka jest. Za nią jest katalizator i kiwaczka niczym nie osłonięte.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2020, 22:53   #12
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,740
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 41 min 13 s
Domyślnie

Całkiem zgrabny ten Spitfire. Graty.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2020, 23:31   #13
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie

Gratulacje.Bardzo mi sie podoba.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2020, 23:54   #14
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,488
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 6 godz 20 min 34 s
Domyślnie

Kristoch, z tym gaśnięciem to mi się nie zdażyło. Użytkownicy Tigera 800 borykają się z tym problemem i tu miał być wyeliminowany. Może za mało jeździłem aby natrafić.
A co myślisz o pracy quick shiftera? (Ja porównanie do BMW mam)
Jak tam zasięg na zbiorniku?
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.05.2020, 00:09   #15
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 18 min 48 s
Domyślnie

Gratulacje z nowej bryczki
A powiedz mi ilu mniej więcej dealerów Triumpha jest w PL? Bo jakoś zawsze tak kojarze, że marka ta po macoszemu była/jest traktowana w PL i to chyba powodowało, że nie są to za bardzo popularne i chodliwe motocykle.
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.05.2020, 00:15   #16
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Jeden? IM?

Z tym gaśnięciem może coś być bo ostatnio spod knajpy podnosiłem gościa.
Podejrzewałem ze się wyjebie na tym nowiutkim trumpie i tak było.
Może tez mu komputer odmówił szczęścia?
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.05.2020, 00:28   #17
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Dzięki Panowie.
Tiger ładniutki jest i to, obok opon, powstrzymuje mnie przed zjeżdżaniem z asfaltu i szutrów. Ale do czasu 😉.

QS miałem w 690 i kiedyś testowałem w GS1200 wodniaku i S1000XR, ale to były pierwsze lata produkcji (2015 chyba).
W 900 trzeba go wyczuć. Czasem zadziala jak masło, a czasem szarpnie. To szarpanie to raczej efekt momentu obrotowego przy mocnym przyspieszaniu. Przy obrotach powyżej 4000 już jest płynnie w górę i w dół. Daje radę tez na niższych obrotach, ale lepiej mocno nie przyspieszać.
KTM robił to lepiej i do zwykłej zmiany biegów w off nie używałem sprzęgła.
GS robił to wtedy gorzej niż teraz 900 (trzeba było wysokich obrotów do płynnej zmiany biegów). Za to XR zmieniał biegi bez sprzęgła tak płynnie jak DCT dzisiaj w Hondzie.
Generalnie QS w Tigerze jest spoko i potrzebny bo silnik jest tak elastyczny, że ciężko nadążyć ze zmianą biegów przy przyspieszaniu.

Aaa - jedynka jest trochę za szybka, bo komp podbija obroty jak bieg jest zapięty i przy puszczonej manetce na 1-ce jedzie się jakieś 15km/h. NAT, KAT pozwalały jechać dużo wolniej. Ale to szczegół.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.05.2020, 00:46   #18
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,488
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 6 godz 20 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
Dzięki Panowie.
Tiger ładniutki jest i to, obok opon, powstrzymuje mnie przed zjeżdżaniem z asfaltu i szutrów. Ale do czasu 😉.

QS miałem w 690 i kiedyś testowałem w GS1200 wodniaku i S1000XR, ale to były pierwsze lata produkcji (2015 chyba).
W 900 trzeba go wyczuć. Czasem zadziala jak masło, a czasem szarpnie. To szarpanie to raczej efekt momentu obrotowego przy mocnym przyspieszaniu. Przy obrotach powyżej 4000 już jest płynnie w górę i w dół. Daje radę tez na niższych obrotach, ale lepiej mocno nie przyspieszać.
KTM robił to lepiej i do zwykłej zmiany biegów w off nie używałem sprzęgła.
GS robił to wtedy gorzej niż teraz 900 (trzeba było wysokich obrotów do płynnej zmiany biegów). Za to XR zmieniał biegi bez sprzęgła tak płynnie jak DCT dzisiaj w Hondzie.
Generalnie QS w Tigerze jest spoko i potrzebny bo silnik jest tak elastyczny, że ciężko nadążyć ze zmianą biegów przy przyspieszaniu.

Aaa - jedynka jest trochę za szybka, bo komp podbija obroty jak bieg jest zapięty i przy puszczonej manetce na 1-ce jedzie się jakieś 15km/h. NAT, KAT pozwalały jechać dużo wolniej. Ale to szczegół.

To ja jeździłem jakimś zepsutym jeżeli chodzi o QS. Przy dynamicznej jeździe po czarnym było bardzo słabo, wręcz niebezpiecznie IMO. Są wzorce na rynku do których się odnoszę i nie jest to technologia z kosmosu.

Aaa widzisz. Te podbijanie obrotów jest tym co pisałem wcześniej - ma nie gasnąć :-).

Uzdrawiam
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.05.2020, 00:56   #19
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Jeden? IM?

Z tym gaśnięciem może coś być bo ostatnio spod knajpy podnosiłem gościa.
Podejrzewałem ze się wyjebie na tym nowiutkim trumpie i tak było.
Może tez mu komputer odmówił szczęścia?

IM od roku nie jest dealerem Triumpha. Jest 5 dealerów (https://www.triumphmotorcycles.pl/dealers/find-a-dealer) i jest to faktycznie słabe bo na zakupy i serwis musiałem jechać z WRO do POZ.
Ale wiesz, Triumph to marka premium. Ile masz salonów Apple w Polsce? Najbliższy w Berlinie 😀.

A poważnie?
1. KTM i Huska mają podobną liczbę dealerów. W zeszłym roku obdzwonilem 3/4 z nich by się przejechać 701 lub 690 przed zakupem. „Nie mamy motocykli do jazd próbnych”. IM to multi-Dealer.
2. Triumph: chciałem się przejechać scramem 1200xe to go specjalnie dla mnie przywieźli z WAW do POZ bo nie mieli na miejscu. Nowości jak Tiger 900 mają 2 szt. do jazd próbnych.
3. Afrykę w kwietniu 2016 tez kupiłem w Poznaniu bo pomimo tego, że we Wrocławiu jest dwóch dealerów Hondy to obaj najpierw nie wiedzieli kiedy będą mieli, a potem zaczęli podawać terminy za kilka miesięcy. Zadzwoniłem do Karlika - „tak, mamy 4 szt., jaki kolor Pana interesuje? A jazda testowa? Zapraszamy ale tylko DCT jest dostępna....”. Także może to z tym naszym wrocławskim zaściankiem jest coś nie tak?
4. Bez obrazy, ale drugi raz piszesz o gościu co się wywalił na Triumphie. Na NAT wywaliłem się z 10 razy, na 690 z 20, na Tigerze jeszcze nie ale pewnie utrzymam poziom - nigdy nie obarczyłem za to winą motocykla, ani producenta, ani tym bardziej marki czy komputera.

Nie jestem wcale jakimś fanem Triumpha - motocykl jak motocykl. Służy do generowania endorfin i podróży. Jak każdy inny.
😉
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.05.2020, 01:23   #20
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Radarman Zobacz post
Gratulacje z nowej bryczki
A powiedz mi ilu mniej więcej dealerów Triumpha jest w PL? Bo jakoś zawsze tak kojarze, że marka ta po macoszemu była/jest traktowana w PL i to chyba powodowało, że nie są to za bardzo popularne i chodliwe motocykle.

O liczbie dealerów napisałem z rozpędu w odpowiedzi do Matjasa.
Nie wiem jak popularne są Triumphy w PL, zależy do czego porównywać. Jak kupowałem NAT to nie wiedziałem, że Africa Twin to legenda i że NAT będzie taka popularna. Nie znam się 😉.
Wiem za to, że w zeszły piątek jak odbierałem moto to byłem 4-ty w kolejce. Pan mnie przepraszał bo wszyscy w tym dniu umówili się na odbiór po 17 😂. Zapytałem go, jak sprzedaż w Covidzie idzie. Powiedział, że ten maj jest dużo lepszy od maja 2019.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Triumph Tiger 1050 ablos78 Inne tematy 14 14.12.2017 14:35
Triumph tiger 1050 Foxio Inne tematy 15 25.10.2011 00:55
kondensacja w oleju: Triumph Tiger tomekc Inne tematy 6 29.10.2008 11:41


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.