Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza > 4x4

4x4 Do gadania o terenowych pudełkach.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 17.01.2023, 02:39   #1
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 56 min 37 s
Domyślnie Zbiornik na wodę użytkową w kamperowym samochodzie 4x4 - pomysły/rady

Czy ktoś ma doświadczenie w przewożeniu wody terenówką lub widział gdzieś ciekawe patenty? Chodzi o wodę użytkową a nie pitną. Czyli mycie tyłka, mycie garów, pranie i chyba tyle.

(Woda pitna to osobny temat, używam kanisterka z kranikiem 5l z atestem do żywności i taki zostanie)

W Fabince woziłem dwa kanistry po 20l, czyli było 40l wody i ta ilość wydawała się idealna jak na 2 osoby. Do "napędu" wody używałem prysznica z pompką 12V. Fajnie było to że pompka wchodziła przez zakrętkę więc nie trzeba było wiercić, kombinować i narażać się na powódź w wozie. Teraz rozważam użycie kompresora powietrza do napędu wody i pozbycia się elektrycznej pompki prysznicowej.


Co do rodzaju zbiornika:

Pomysł numer jeden to rozwiązanie sprawdzone w Fabii. Czyli w bagażniku, za fotelami siedzą 2 kanistry po 20l. Spory minus to zajmowanie miejsca w bagażniku. Kanisterki można jeszcze dać na bagażnik dachowy w celu oszczędzania miejsca

Pomysł dwa to zrobienie zbiornika z kibel rury. Na Youtubie jest sporo relizacji i wydaje się to dość popularne. I tu znowu może to wylądować na dachu, może siedzieć w środku jak i jest opcja wrzucenia tego pod auto.

Pomysł numer trzy to uspawanie własnego zbiornika z nierdzewki. Tylko nie mam TIGa, nie umiem tym spawać i zajęłoby to najwięcej czasu Zaletą rozwiązania może być ładne wkomponowany zbiornik we wnękę, w nadkole itp. Jak nie teraz to takie rozwiązanie pewnie wpadnie na kolejny rok...


Lokalizacja zbiornika:

Bagażnik dachowy:
+ darmowe podgrzewanie wody jak mamy czarny zbiornik,
+ więcej miejsca w środku samochodu,
- wysoki środek ciężkości (?), 40kg na dachu jakoś średnio mi się podoba ale może przesadzam?

Środek samochodu:
+ niski środek ciężkości
- mniej miejsca w środku samochodu

Pod podłogą:
+ niski środek ciężkości
+ więcej miejsca w środku samochodu
- ryzyko uszkodzenia zbiornika w terenie (?), z drugiej strony jakiegoś szalonego terenu to nie będzie.


To tyle co udało mi się wymyślić i zgapić przeglądając internety i zabudowy kamperowe w terenówkach. Macie jakieś pomysły/rady co się może sprawdzić a co tylko ładnie wygląda na fotkach? Co może być problematyczne w użytkowaniu na co dzień?
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.