Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.11.2017, 20:34   #21
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Podsumowując fakty:
1. Henry będzie pisał tylko w soboty.
2. Każdy odcinek to jeden dzień w podróży.
Czyli końcówki doczekamy się gdzieś w okolicach czerwca 2018.
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2017, 20:34   #22
henry
 
henry's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: INOWŁÓDZ tel - 504894578
Posty: 326
Motocykl: RD03
henry jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 3 godz 2 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
To samo chciałem zapytać. Wyjątkowo 'niekorzystne' miejsce.
To tylko tak wygląda, a miejsce jest wyjątkowo korzystne. Po zalaniu kanistrów motor jest równomiernie dociążony.
Przygodę miałem w ubiegłym roku w Kirgistanie. Ślizg 10 m po asfalcie i wszystko w porządku dlatego, że pod kanistrem jest półka i to ona przyjęła uderzenie i tarcie (szlifowanie) po asfalcie.
henry jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2017, 22:40   #23
marcinos11
 
marcinos11's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Londyn / Bystrzyca Kłodzka
Posty: 87
Motocykl: XL700V
Przebieg: 45kk
Galeria: Zdjęcia
marcinos11 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 12 godz 17 min 6 s
Domyślnie

Zdziwiłem się widząc te 'marne' opony w 700 ale jak wróciliście to musiały dac rade
aha! 700 sie nie grzała przez te gumowe osłony goleni ?

A tak pozatym to do przodu i waćpanie nie daj pan czekać za długo
marcinos11 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2017, 23:13   #24
gdziala
 
gdziala's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Nysa/Reykjavik
Posty: 405
Motocykl: CRF1000
gdziala jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 9 godz 25 min 47 s
Domyślnie

Heniu, a nie zabrales swojej baranicy pod dupsko?
gdziala jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.11.2017, 10:55   #25
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,158
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 23 godz 22 min 43 s
Domyślnie

Czytamy, czytamy.
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.11.2017, 11:48   #26
henry
 
henry's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: INOWŁÓDZ tel - 504894578
Posty: 326
Motocykl: RD03
henry jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 3 godz 2 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał chemik Zobacz post
Podsumowując fakty:
1. Henry będzie pisał tylko w soboty.
2. Każdy odcinek to jeden dzień w podróży.
Czyli końcówki doczekamy się gdzieś w okolicach czerwca 2018.
1. Czasem również w środy
2. Zgadza się
Czyli skończę gdzieś w kwietniu, bo w maju wyjeżdżam
henry jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.11.2017, 11:58   #27
henry
 
henry's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: INOWŁÓDZ tel - 504894578
Posty: 326
Motocykl: RD03
henry jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 3 godz 2 min 8 s
Domyślnie

[QUOTE=marcinos11;559329]Zdziwiłem się widząc te 'marne' opony w 700 ale jak wróciliście to musiały dac rade
aha! 700 sie nie grzała przez te gumowe osłony goleni ?

A tak pozatym to do przodu i waćpanie nie daj pan czekać za długo [/QUOTE
90 % to był asfalt, reszta to szuter i zimnik, każde dały by radę.
Nie grzała się.
henry jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.11.2017, 12:01   #28
henry
 
henry's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: INOWŁÓDZ tel - 504894578
Posty: 326
Motocykl: RD03
henry jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 3 godz 2 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał gdziala Zobacz post
Heniu, a nie zabrales swojej baranicy pod dupsko?
Spodziewałem się, że na północnym wschodzie będzie chłodno i deszczowo, dlatego baranica była by nieprzydatna, a poza tym, dupsko mam twarde
henry jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.11.2017, 12:15   #29
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie

Czytam i wyobraznia pracuje
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.12.2017, 16:59   #30
henry
 
henry's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: INOWŁÓDZ tel - 504894578
Posty: 326
Motocykl: RD03
henry jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 3 godz 2 min 8 s
Domyślnie

Dzień 2
16 Sierpnia 2017 Niedziela

Rano skoro świt, pobudkę robią nam dzikie kaczki pluskające się w kałuży obok namiotu.
Jest ich kilka i robią spora hałasu, a najdziwniejsze, że nasza obecność prawie im nie przeszkadza. Popatrzyły na nas przez chwilę i zajęły się swoją toaletą, czyli kąpielą i czyszczeniem piórek.
Jest bardzo wcześnie, bo słońce dopiero wstało, a w sierpniu robi to naprawdę wcześnie.
Nie ma sensu jednak wsuwać się znowu w śpiwory, bo mogło by się zdarzyć, że wybudzimy się gdzieś koło południa. Za przykładem kaczek, zabieramy się za własną toaletę, potem śniadanie i pierwsze składanie wysuszonego przez słońce namiotu.
W końcu, opuszczamy urokliwą łączkę i pędzimy w kierunku Litwy.



I tutaj stery znowu przejmuje Dafik, który bywał w miejscach które będziemy odwiedzać.
Przed nami Troki, a dokładniej, zamek w Trokach. Piękny, urokliwy, prawie bajkowy zamek z XIV wieku wybudowany na wyspie na jeziorze Galwe. Większość z Was zapewne już tam była, więc nie będę się rozwodził, a kto jeszcze nie był, polecam. Kilka zdjęć zamku i wnętrz.

















Teraz Dafik prowadzi nas do Wilna, a w tam, grzechem było by nie podjechać pod Ostrą Bramę i nie pomodlić się o pomyślność naszej wyprawy.



Kiedy zastanawiamy się jak najlepiej wyjechać z Wilna w kierunku wschodnim, podchodzi do nas pani i pyta po polsku, czy potrzebujemy pomocy. Mówimy w czym problem i pani Danuta pokazuje na mapie jak najlepiej wyjechać z Wilna. Przy okazji dowiadujemy się, że pani Danuta Rynkiewicz jest polką, jest prawnikiem, a jej praprzodek, Józef Przeżwiecki walczył pod Grunwaldem, czego dowodem jest pierścień który pani Danuta nosi na palcu. Nie wiem, nie znam się na tym, dlatego wierzę, że to jest rzeczywiście pierścień spod Grunwaldu.





Żegnamy panią Danutę, opuszczamy sprawnie Wilno i drogą A14 lecimy w kierunku Uteny.
Po drodze jakiś obiad i dalej pędzimy drogą A6 na Zarasai.
Dzień powoli zbliża się do końca, więc zaczynamy rozglądać się za jakimś dobrym miejscem pod namiot. Nie ma, nic nie ma, o jest jakiś taki znaczek sugerujący, że będzie jakaś wiata, albo przynajmniej miejsce pod namiot. Za znakiem skręcamy w prawo na szutrową dróżkę i gdzieś po pół kilometra wjeżdżamy do kogoś na podwórko. Ojjj chyba nie o to nam chodziło. Już mieliśmy zawrócić, ale z domu wychodzi chłopak. Pytam o jakieś miejsce gdzie można by postawić namiot lu przenocować. Nie ma problemu, dobrze trafiliśmy bo możemy albo postawić namiot, albo przenocować w domku. Andrej organizuje strzelania, czyli paintball, a dla gości ma mały domek w którym na dole jest kibelek, kuchenka, jadalnia i … BANIA, a na poddaszu sypialnia.
BANIA … zajebiście … zostajemy !!!
- Ile za nocleg w domku ? - pytam.
- 10 euro.
- Za dwie osoby.
- Tak.
Rewelacja, jest bania i nawet gdyby było 10 euro od osoby, na pewno byśmy zostali.
To jest dom gospodarzy, Andrej ma dwoje dzieci i żonę z polskimi korzeniami.



A to domek dla gości. Za stawem widać teren do zabawy w Paintball.



Na słupie obok domu jest gniazdo, a na nim cztery młode gandrasy. Dla starych gandrasów brakowało miejsca w gnieżdzie, dlatego stały, czasem na jednej nodze na dachu budynku mieszkalnego.



Widoczek z naszego okna.



Kiedy my rozpakowujemy nasze skromne bagaże, w domku pojawia się czarny katinas i kiedy tylko Dafik usiadł na fotelu, ten natychmiast usadowił się na jego kolanach i wcale nie miał ochoty zejść.



W międzyczasie Andrej przyniósł nam drzewa do napalenia w bani.



Ja od razu rozpalam ogień, żeby bania nam się nagrzała, a potem Andrej ładuje nam karabinki i idziemy sobie trochę postrzelać. Nie walczymy jednak ze sobą, a strzelamy tylko do celu.
Całkiem fajna zabawa z tym strzelaniem i coś mi się wydaje, że trzeba będzie się tym zająć, takim albo ostrym, tym bardziej, że jakiś czas temu całkiem nieżle strzelałem sportowo.



Andrej z katinasem na rękach.



Kiedy ogień w palenisku dobrze się rozpalił i zrobiło się ciepło, katinas poczłapał na stryszek i ułożył się na legowisku obok ciepłego komina.
My tymczasem, zajęliśmy się przyrządzeniem skromnej kolacji z puszki do której, oczywiście dla zdrowotności, wypiliśmy chyba połowę „Bolsa”. Jest fajnie, jest przyjemnie, jest wesolutko.





Zadaniem Dafika na tej wyprawie było dbanie o nasze zdrowie i muszę przyznać, że sprawdził się w tym znakomicie, zawsze miał flaszeczkę pod ręką i dzięki temu, żadne wirusy nas nie dopadły.
Wieczorem, bania już mocno rozgrzana, rozbieramy się więc do naguska i rozkładamy wygodnie na ławeczkach. Już po chwili, pot strumykami leje się po całym ciele, ma się wrażenie, że pocą się nawet włosy i paznokcie. Wydaje mi się, że „Bols” miał też w tym swój udział.





Zrelaksowani, wracamy do stołu, wypijamy jeszcze co nieco i gadamy, gadamy, długo gadamy bo dopiero o 23.30 zbieramy się na stryszek.
Cisza … cisza … głucha cisza dookoła aż w uszach dzwoni, nie docierają żadne odgłosy.
Śpimy.




Dystans 300 km Temperatura 17 – 22 oC
henry jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tukan 2017 karol1989 Imprezy forum AT i zloty ogólne 86 13.07.2017 09:28
Bałkany 30.07.2017 - 12.08.2017 giennios Umawianie i propozycje wyjazdów 0 23.06.2017 13:58
Iran trip 2017 - start 12.05.2017. Emek Przygotowania do wyjazdów 137 14.06.2017 16:13
Enduro Pohulanka 29.04.2017 - 01.05.2017 wojtekm72 Imprezy forum AT i zloty ogólne 53 28.05.2017 22:49


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.