Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.03.2017, 08:44   #1
WojtekBBI
 
WojtekBBI's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Bielsk i Akalice
Posty: 1,207
Motocykl: Była ST, była DR, była RD03 Rejli. Czas na LC8 Ładwenczer. KTM690R. ATRD07
WojtekBBI jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 1 godz 31 min 15 s
Domyślnie Dysk twardy do laptopa

Witam wszystkich. Stała się rzecz straszna padł mi dysk twardy w laptopie a wraz z nim poszło w delegację wszystko z ostatnich 5 lat. Zdjęcia, filmiki, manuale...
Dwa szybkie pytania.
Co byście polecili na nowy dysk bo dostałem podpowiedź żeby iść tylko w Szajsunga. Poj 500-1000GB HDD bo SSD to trochę już kosztują.
Dwa może są się odzyskać jakoś zdj
Ogólnie to wszystko stało się może w ciągu godz najpierw się ostro zamulił potem zawiesił i zrobił jeb. Wlożyłem dysk z drugiego laptopa i wszystko jest ok.
Może ktoś posiada namiary na jakieś fajne okazje ale w grę wchodzi tylko nowy sprzęt ze sklepu lub nowy nie uzywany który komuś zalega z różnych przyczyn w domu

Ostatnio edytowane przez WojtekBBI : 25.03.2017 o 08:51
WojtekBBI jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.03.2017, 09:04   #2
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,132
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 16 godz 36 min 31 s
Domyślnie

1. nie rozumiem ograniczenia tylko do Szajsunga, można brać inne, padają dyski różnych firm i jeśli dzieje się to szybko to zazwyczaj przez błędy produkcyjne.
2. uderz do firm, które odzyskują, w zależności co się stało, można często większość odzyskać.
3. wiem że po sprawie, ale kup sobie dysk zewnętrzny 1tera i połóż w domu..teraz taki czas że trzeba co jakiś czas zgrywać, po prostu.
Powodzenia
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.03.2017, 09:09   #3
WojtekBBI
 
WojtekBBI's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Bielsk i Akalice
Posty: 1,207
Motocykl: Była ST, była DR, była RD03 Rejli. Czas na LC8 Ładwenczer. KTM690R. ATRD07
WojtekBBI jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 1 godz 31 min 15 s
Domyślnie

Ad1
Mozna kupic Dysk np Hitachi itp a to czasem nie sa podzespoły od wkretarek Moja wiedza w tym temacie jest mała i dlatego proszę o podpowiedź ludzi którzy więcej wiedza
WojtekBBI jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.03.2017, 09:14   #4
WojtekBBI
 
WojtekBBI's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Bielsk i Akalice
Posty: 1,207
Motocykl: Była ST, była DR, była RD03 Rejli. Czas na LC8 Ładwenczer. KTM690R. ATRD07
WojtekBBI jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 1 godz 31 min 15 s
Domyślnie

Info o szajsungu mam od lokalnego szamana Lecz gdybym mu ufal bezgranicznie to bym już coś kupił
WojtekBBI jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.03.2017, 09:15   #5
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,132
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 16 godz 36 min 31 s
Domyślnie

Żółtki tak mają i tym bym się nie sugerował, Honda też robi różne rzeczy.
Jest sporo firm, choćby WD, seagate i na pewno dają radę.
Wiem że ma być tanio, ale zastanów się czy nie chcesz wymienić komputera na nowy przy okazji..

Edycja - lokalny szaman..wczoraj byłem u takiego co mi dorabiał db killer do moto. Mówi że xr650r to jest NAJLEPSZY MOTOR ZE WSZYSTKICH, a ktm jest słaby..serio....takze tego, kup to co Ci podpasuje i się nie sugeruj jakoś specjalnie

Ostatnio edytowane przez Mhv : 25.03.2017 o 09:19
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.03.2017, 09:22   #6
WojtekBBI
 
WojtekBBI's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Bielsk i Akalice
Posty: 1,207
Motocykl: Była ST, była DR, była RD03 Rejli. Czas na LC8 Ładwenczer. KTM690R. ATRD07
WojtekBBI jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 1 godz 31 min 15 s
Domyślnie

Brałem i to pod uwagę. Dysk parę stow, system u szamana też trochę wyniesie stacja dysków też padła ale dawno. Wszystko w sumie daje już jakaś sumę nowego sprzętu. Ale wybór padł na dysk jak narazie A za pozostałą kwotę kupię se kolejne gadżety do KATeemika
WojtekBBI jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.03.2017, 10:18   #7
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,436
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 21 godz 10 min 47 s
Domyślnie

Jak mi padł dysk w laptoku to system sam sobie nowy stawiałem, z pomocą trochę bardziej ogarniętego kumpla, bo też jestem lajkonikiem w tych sprawach. Napisałem do Toshiby, przysłali mi trzy płytki, trzeba wkładać po kolei i robić co napisy na ekranie każą Tak to pamiętam, bo to było już 6 lat temu. Więc może jakiś w miarę ogarnięty komputerowo kumpel jest w stanie Ci to zrobić przy piwku.
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.03.2017, 10:45   #8
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał WojtekBBI Zobacz post
Witam wszystkich. Stała się rzecz straszna padł mi dysk twardy w laptopie a wraz z nim poszło w delegację wszystko z ostatnich 5 lat. Zdjęcia, filmiki, manuale... (...)
Przepraszam za bezpośredniość ale ja pier...ole, ludzie! RÓBCIE TE CHOLERNE KOPIE ZAPASOWE! Świetnie rozumiem że nie każdy jest informatykiem ale to jest kwestia waszego życia, waszych nerwów i kasy. Denerwuję się za każdym razem gdy ktoś traci ważne dla niego dane bo uniknięcie problemu jest w zasięgu każdego, tylko się nie chce. W mojej pracy - na uczelni - poważni naukowcy tracą wyniki nieraz wielomiesięcznych badań bo mieli wszystko na jednym penie, studenci masowo gubią nośniki w pracowniach, a ci z ostatnich lat często mają tam zapisane jedyne kopie swoich prac magisterskich czy doktorskich...

Dobra, do rzeczy bo backup to temat na osobny wpis, a marudząc nie pomagam.

1) dysk który padł jest "starego" typu czy SSD? Jeśli starego to można poszukać identycznego modelu, przełożyć samą elektronikę i często w ten sposób uzyskać dostęp do danych aby je zgrać. Potem dysk wyrzucamy - nie nadaje się do pracy, a przynajmniej nie powinno się na takim pracować.

2) jeśli nie chcesz się w to bawić samemu, poszukaj pomocy u specjalistów byle nie osiedlowych. Nie musi to być od razu Kroll Ontrack, na rynku jest już trochę firm mających dobre opinie.

3) wybierz dysk który Ci odpowiada w kombinacji cena/pojemność ponieważ kupując jedną sztukę nie ma sensu silenie się na próbę unikania potencjalnych awarii. Wszystkie dyski mogą paść w dowolnej chwili, nawet najmniej awaryjne serie mogą mieć jedną wadę na milion, a akurat Ty na nią trafisz i co Ci po statystykach? Czasem firmy korzystające z dziesiątek tysięcy dysków publikują statystyki podobne do poniższych, można się nimi podeprzeć ale i tak jedynym sposobem uniknięcia utraty danych są KOPIE ZAPASOWE.

Chętnie jeszcze popiszę na ten temat ponieważ jest mi szczególnie bliski. Uważam bezpieczeństwo danych za kluczową współcześnie bolączkę gdy właściwie całe życie nieraz mamy tylko w formie elektronicznej.

PS
Żeby nie było że jestem taki mądry - sam straciłem sporo cennych danych gdy kiedyś wydawało mi się że kopie na płytach DVD są wieczne. Nie były, po kilku latach przechowywania w domowych warunkach połowa nie dała się odczytać bez pomocy specjalistycznego sprzętu, co przekraczało moje możliwości.
__________________
Konto zamknięte na stałe.

Ostatnio edytowane przez Neo : 25.03.2017 o 11:15 Powód: Dopisane PS
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.03.2017, 11:23   #9
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Na system i programy, to zdecydowanie SSD.

Większość Windowsów z otoczeniem programów mieści na ludziom na 120GB.SSD.

Zamiast napędu cd/dvd/bd drugi dysk, HDD na magazyn.
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.03.2017, 11:32   #10
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał WojtekBBI Zobacz post
Witam wszystkich. Stała się rzecz straszna (...)
Jak nie będziesz wiedział co dalej po zakupie dysku, daj znać, napiszę krok po kroku i na 90% jestem pewien że sam wymienisz dysk i postawisz system od nowa. Napisz jaki to laptop: model i firma. Poszukam opisu wymiany dysku i sposobu uzyskania fabrycznego systemu do niego od producenta.

Z odzyskiwaniem danych będzie pewnie więcej dłubania ale będziesz miał chociać laptop działający.

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
Na system i programy, to zdecydowanie SSD.
Większość Windowsów z otoczeniem programów mieści na ludziom na 120GB.SSD. (...)
Celna uwaga, przy czym warto policzyć kasę i zobaczyć czy optymalnym wyjściem nie będzie współcześnie coś trochę powyżej 200GB w przeliczeniu pojemności na złotówki. Zawsze to troszkę więcej gdyby naszło nas kupowanie bardziej rozrośniętego oprogramowania. Do tego nie warto pchać się w najtańsze dyski SSD które - w zależności od intensywności pracy - po roku lub dwóch mogą znacząco zwolnić (w wyniku złego zarządzania pamięcią przez wbudowaną elektronikę wraz z oprogramowaniem ale tu już zbyt głęboko włazimy w informatykę). To też przerabiałem ze sknerstwa na jednym z laptopów w rodzinie
__________________
Konto zamknięte na stałe.

Ostatnio edytowane przez Neo : 25.03.2017 o 11:38
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wypadł dysk i co dalej z moto ??? ArtiZet Inne tematy 20 25.01.2012 00:44


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.