Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Forumowy Mechanik

Forumowy Mechanik Poradniki ludzi doświadczonych w dziele nie gębie.

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.08.2018, 19:21   #11
Zmyler
 
Zmyler's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Lublin
Posty: 2,276
Motocykl: LC8-950ADV,EXC 450, ROAD KING EVO
Zmyler jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 21 godz 59 min 53 s
Domyślnie

Rozumiem wkurwienie - ostrzegaj konkretnie - kogo omijać?
Zmyler jest offline  
Stary 31.08.2018, 19:26   #12
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Czasami gównoburza jest potrzebna.
Tak jak pisałem - niech każdy wyciągnie swoje wnioski.
Druga strona wytoczy swoje argumenty totalnie odwrotne.
Dlatego ja dałem zdjęcia.
Niech każdy oceni czy tak wygląda profesjonalny serwis.
Rdza w chłodnicach, obita totalnie rama świeżo piaskowana, silikon tu i tam ( czy inne gówno - ok stosować można ale trzeba wyczyścić), niedziałajcy motocykl, luźne dysze w środku, nienaprawione urwane śruby, nic nie wyprostowane. Opis jest emocjonalny, ale
zdjęcia są jednak już bez emocji.
Wystarczyłoby przepraszam, na dowód luźnych dysz w gaźniku (co jest według mnie niedopuszczalnym błędem). Wątek by się nie pojawił.
Całą reszta ? Pogodziłem się z nią już od dwóch dni gdy walczyłem z motocyklem.
Ale zamiast przepraszam, dostałem gównem w pysk.
Jeżeli ktoś ma problemy emocjonalne jak ja (cokolwiek to znaczy) to po prostu będzie wiedział, że ma szukać gdzie indziej, albo oddać choćby na serwis do szklarza.
adoado0 jest offline  
Stary 31.08.2018, 19:40   #13
ural2


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Dubiecko
Posty: 321
Motocykl: Ktm620sx, RD07a
Przebieg: 67
ural2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 13 godz 48 min 26 s
Domyślnie

Pewnie nie ma rachunku.
Ale jaja, szok.
Kolego pisz kto tak Cię potraktował!!!
ural2 jest offline  
Stary 31.08.2018, 19:53   #14
tyran
Kiedyś R.T70
 
tyran's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Częstochowa
Posty: 1,420
Motocykl: Była RD04
Przebieg: 120000+
tyran jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 5 dni 6 godz 2 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Skeeb Zobacz post
@tyran, przejrzyj posty, będziesz wiedział.
Już wyczaiłem.

Z opisu MASAKRA.
Ja nie mam zaufania do mechaników. Sam niestety nie mam czasu na grubsze grzebanie. Wydawało by się że forum do czegoś zobowiązuje...
Szkoda.
__________________
Serdecznie pozdrawiam.
Romek T.
tyran jest offline  
Stary 31.08.2018, 20:00   #15
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Panowie, nie mam w zwyczaju pokazywać palcem, sam wątek spowodował u mnie moralniaka, ale jednak nawet po namyśle uważam że jest potrzebny. Kazdy popełnia błędy. Sam ich wiele popełniłem, w tym takie które nie miały się prawa zdarzyć. Ale dorosły człowiek bierze za nie odpowiedzialność. W tym przypadku to winnym zostałem ja. Niech ta osoba zbierze swoje argumenty i je przedstawi to będzie wiadono. z racji że byłby jednostronny lincz, to nie podaje na razie. Na forum posłucham wyjaśnień co do pewnych punktów które wymieniłem wyżej. Bo prywatnie się nie doprosilem. Chętnie przeczytam napisane tutaj od ów osobnika dlaczego wszystko zostało tak oddane, na moje techniczne zarzuty. Mimo wszystko parę kwestii technicznych, do których nam zarzuty, idzie wyłonić z pierwszego postu, tj że zdjęć. Góra silnika, w tym niestety pierścienie, były mierzone u mnie, tzn w Gdańsku przez zakład. Widocznie dali ciała, czyli historia jak z Apollo 13 gdzie wszędzie ktoś zawinił. Nie mówię że.ja nie. Ratowałem czas , był już lipiec, więc oddałem górę silnika gdzie szło, i to był mój blad. Ale prosilem o weryfikacje przed złożeniem. I rzekomo było ok. Do dzisiaj gdy dostałem inne info. Mówimy jednak o całokształcie. O całej pracy. Niech będzie że górę silnika zjebałem ja. Ale od razu mówiłem od mechanikowi, że tym ludziom co to robili nie ufam do końca, niech zweryfikuje. A cała rezta?
adoado0 jest offline  
Stary 31.08.2018, 20:09   #16
tadzik
 
tadzik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2016
Miasto: Rzeszów
Posty: 571
Motocykl: RD03 czeka na reanimację
tadzik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 2 dni 56 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał adoado0 Zobacz post
"To jest ruina, zrobiłem 200 afryk i żadna tak nie chodziłą. Głósno, wszystko nawala jak w sieczkarni. Mówię, że zrobić to trzeba, wymienić wszystko co wymagane. OD SAMEGO POCZĄTKU mówiłem, że pieniądze nie grają roli.
Ma być zrobione. Nagle słyszę, że nie jest Chrystusem by wskrzesić"
Po tym wpisie już wiedziałem o kogo chodzi, nie musiałem nawet sprawdzać tych wcześniejszych postów adoado.
Cytat:
Napisał adoado0 Zobacz post
Motocykl miał mieć zrobione WSZYSTKO CO WYJDZIE, poza elektryką i gmolami - one miały być przerobione przeze mnie .
Malowanie wszystkiego, robienie w silniku wszystkiego POZA koszem, który już zrobiłem wcześniej. Miała być prostowana rama w miejscu, gdzie jest prawy set - wgniotła się przy przewrotce gdy pękł set. Wszystko się da, ma od tego ludzi.
Też tak kiedyś powiedziałem temu panu mechanikowi, też nie było żadnych wycen, negocjacji, nie piernąłem nawet na temat ceny usługi. Później otrzymałem komentarz, żebym "wskazał za co zapłaciłem co nie było zrobione" -sprytnie no nie?

Cytat:
Napisał adoado0 Zobacz post
Proszę oceńcie okiem NIE-idioty poziom serwisu tego motocykla. Motocykla, którego włąsciciel mówił, że kasa to jest sprawa drugorzędna. Ma być tip top, ma być odnowiony, ładny, pewny. Co trzeba - robimy!
no i tutaj to; jak wyżej. Trzeba by wszystkie elementy motocykla spisać na umowie. Ale, ale!! zaraz, zaraz!! jaka umowa przecież my to robimy "po cichutku, po koleżeńsku, żaden urząd nie musi o tym wiedzieć"

-
Cytat:
Napisał adoado0 Zobacz post
regneracja zacisków - i nawet nie zjechać rudej z prowadnic? Zostawić tak samo z rudą jak były wcześniej? NIe przepolerować?
Ja takie rzeczy to sobie sam zrobiłem PO serwisie pana mechanika, nawet tam nie zajrzał, jedynie do zbiorniczka przy pompie płynu było dolane i śrubki smarem miedziowym pomazane. pompa zasyfione fchuj! zaciski tak samo! "klocki masz jeszcze dobre to ci nie wymieniałem", a przywiozłem nowe i kazałem wymienić przy okazji serwisu bo wszystko miało być na tip-top, na Magadan i jeszcze dalej!
Cytat:
Napisał adoado0 Zobacz post
Zostałem na dodatek zrobiony idiotą, o niestabilnej osobowości, który od początku było widać, że ma problemy z emocjami.
A to pokazuje jaki stosunek do swoich klientów ma pan mechanik (celowo z małej).
Wypowiadam się bo z uwagi na skorzystanie z "usług" pana mechanika też mam do tego prawo. W razie czego mam też zdjęcia i filmiki wręcz instruktażowe, jak się profesjonalnie w tamtym warstacie serwisy robi.
tadzik jest offline  
Stary 31.08.2018, 20:10   #17
tyran
Kiedyś R.T70
 
tyran's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Częstochowa
Posty: 1,420
Motocykl: Była RD04
Przebieg: 120000+
tyran jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 5 dni 6 godz 2 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał adoado0 Zobacz post
Panowie, nie mam w zwyczaju pokazywać palcem, sam wątek spowodował u mnie moralniaka, ale jednak nawet po namyśle uważam że jest potrzebny.
Jak najbardziej potrzebny.
Ku przestrodze.
Sam kiedyś zastanawiałem się czy nie zawieść tam motocykla.
__________________
Serdecznie pozdrawiam.
Romek T.
tyran jest offline  
Stary 31.08.2018, 20:13   #18
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,324
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 27 min 41 s
Domyślnie

adoado0- dobrze ze założyłeś ten wątek. Naprawdę. Ale myślę, że powinien zostać szybko zamknięty.

Tak tylko na szybko przytoczę anegdotę. Na którymś z tegorocznych krótkich wypadów pożyczyłem koledze dętkę bo ledwo wjechał już złapał kapcia. Smartfonik, szybka lokalizacja najbliższego serwisu motocyklowego, nówka dętka ode mnie i ogień do mechanika. Najpierw na fejsie pojawił sie opis jak to cudownie podgięli mu dźwignie tylnego hampla, że aż się plastikowa osłona tarczy stopiła. A później oddał mi dętkę przez nich montowaną. Łatki w czterech miejscach. Wszystkie od środka -bez grama wątpliwości od łyżek ;D

Ostatnio edytowane przez Prince : 31.08.2018 o 20:22
Prince jest offline  
Stary 31.08.2018, 20:16   #19
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,390
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 godz 26 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prince Zobacz post
adoado0- dobrze ze założyłeś ten wątek. Naprawdę. Ale myślę, że powinien zostać szybko zamknięty.
Druga strona ma prawo się wypowiedzieć.
Pytanie czy zajrzy do tego wątku i weźmie udział w dyskusji?
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline  
Stary 31.08.2018, 20:25   #20
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,324
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 27 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał żuk Zobacz post
Z jakiego powodu?
Bo nie ma już z tego punktu dobrego/szczęśliwego zakończenia

Za to jak nic szykuje sie jatka i lincz.
Prince jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Serwis Hondy - czy ktoś poleci jakikolwiek serwis w Polsce HarryLey4x4 NAT - Warsztat 3 20.04.2018 14:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.