Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.02.2012, 22:32   #1
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie Poszukuję wsparcie przy robótkach ręcznych:)

Pisałem też na TA (tam jestem pod tym samym nickiem) ale nie ma nikogo z Kielc i oklicy, który mógłby mi pomóc
zabrałem się za moje moto a właściwie za gaźniki itp. ale chyba przeceniłem siebie...jest ktoś w okolicy kto mógłby do mnie przyjechać (ja przywiozę i odwiozę - no chyba, że popijemy przy tym ) kto przy moim udziale będzie nadzorował przebieg prac? Chciałbym mieć kogoś, kto będzie pilnował mnie i ewentualnie dawał opr jak coś nie teges zrobie Warsztat, browarki są, opłata za usługę (jesli ktoś będzie sobie takowej życzył ) - do uzgodnienia, cel:diagnoza, czemu nie odpala po wymianie króćców i filtra powietrza i czy ewentualnie trzeba jakieś regulacje. Narzędzia (oprócz specjalistycznych, typu wakumetr itp) też są. Termin - byle do wiosny i do uzgodnienia. Rola bedzie "kierownicza" i mentorska więc nawet się nie ubrudzicie - ja będę Waszymi ręcami - potrzebuję tylko instruktażu.

Z góry dzięki

Kontakt - na e
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2012, 13:01   #2
Marcin.111
 
Marcin.111's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Podkarpacie
Posty: 401
Motocykl: raczej juz nie bede mial
Marcin.111 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 7 godz 1 min 39 s
Domyślnie

Ja mam trochę za daleko więc nie pomogę ale po przeczytaniu przypomniał mi się przypadek mojego kolegi któremu motocykl nie zapalał po podobnym zabiegu. Czasem najprostsze rzeczy nie przechodzą przez myśl. Kiedyś koledze w górach prawie motocykl zaczęliśmy rozkręcać bo nikomu nie przeszło przez myśl że nie może mu zapalić bo zapłonu nie włączył. Był tak wykończony fizycznie że zapomniał Jak się okazało ten kolega od gaźników nie odkręcił kranika a kilka dni przy tym grzebał i już załamany był że nie wie co może być źle Jak nie nie rozbierałeś gaźników tylko wymieniałeś króćce to nie za bardzo miałeś co popsuć. Jeżeli gaźniki dobrze siedzą na króćcach, ssanie jest poprawnie podpięte to upewnij się że dochodzi tobie do gaźników paliwo. Do wężyka paliwowego możesz podpiąć jakąś butelkę z benzyną (ja zakładam lejek na wężyk i zalewam bezpośrednio do lejka jak kręcę bez baku). Jak będziesz pewny że masz paliwo w gaźnikach i dalej nie pali to sprawdź czy masz iskrę. Jak jest iskra to wtedy można zacząć szukać problemów
Marcin.111 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mobile Atlas Creator wsparcie Google pawelb Mapy 2 02.06.2014 17:48
Kratka na lampę BY HISZPAN-potrzebne wsparcie NUROFEN Wszystko dla Afryki 39 30.11.2013 13:59
Dziękuję za wsparcie lena Inne tematy 23 03.12.2008 17:24


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.