Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.02.2022, 14:56   #1341
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

OBY tylko w tym....
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2022, 15:02   #1342
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,801
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 13 godz 38 min 13 s
Domyślnie

Najbliższe lata będzie fakap. Chyba trzeba planować inne kierunki.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2022, 22:22   #1343
kdf
 
kdf's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: Jarocin
Posty: 345
Motocykl: RD07
kdf jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 21 godz 37 min 35 s
Domyślnie Kilka ciekawostek z Kuby z której właśnie wróciliśmy z Szaloną

Miejsce przylotu (dla motocyklistów) nie mogło być inne jak Varadero. Przed wyjazdem przeczytanych kilkadziesiąt poradników co i jak (okazały się do d..Y) i w drogę. Na Kubę można przylecieć bez testów i szczepień (w przypadku lotów czarterowych). Poradniki jednogłośnie stwierdzały "przede wszystkim gotówka w Euro, bo dolary są na Kubie zupełnie bezużyteczne". "Karty nie przydatne z powodu bardzo małej ilości bankomatów, a w sklepach najczęściej brak możliwości płacenia lub notoryczne odrzucanie kart"
Jak się okazało, jedna wielka bzdura. Tak Euro jak i Dolar są bardzo pożądaną walutą. Co więcej na Kubie wartość Dolara jest równa wartości Euro. Czyli biorąc dolary wychodzi wszystko taniej. Oficjalnie za jedno Euro dostaniemy 27 Pesos. Na czarnym rynku..........100!!! Znalezienie konika nawet w niewielkiej miejscowości jest dziecinnie łatwe. Wystarczy podejść do pierwszego z brzegu straganu z pamiątkami. Po co Pesos? Bo płacąc kartą (np na stacji benzynowej) skasują nam za litr benzyny w przeliczeniu ok 6 PLN. Płacąc wymienionymi wcześniej u konika Pesos-grubo poniżej 2PLN/litr. Dotyczy to wszystkich miejsc gdzie można ich waluty użyć.
Bardzo ciekawym tematem jest kontrola kierowców przez policję. Policjanci nie mają ŻADNYCH urządzeń do kontroli prędkości. Nie potrzebują ich bo drogi są takie sobie, a dodając do tego stan techniczny sprzętów po nich się poruszających... Policjant sprawdza prędkość "na oko" i jeżeli tylko stwierdzi że jedziesz za szybko, dostajesz mandat za przekroczenie prędkości. Drugi nurtujący temat polskich kierowców to kontrola trzeźwości. Kontrola polega na testach znanych z amerykańskich filmów. Dopiero po oblaniu testu jesteś zawożony na komendę gdzie jest alkomat stacjonarny. Z braku możliwości wypożyczenia większych maszyn musieliśmy się zadowolić skuterami 50cc. Koszt wypożyczenia dwóch to ok 240PLN/dobę. Nie żałujemy żadnej złotówki na nie wydanych. Wreszcie można było wyjechać ze strefy turystycznej i zobaczyć nieco prawdziwej, autentycznej Kuby. Dziennie robiliśmy prawie 150 km. Nie ma żadnych problemów z przemieszczaniem się. Można było wjechać tam gdzie mógł wjechać każdy Kubańczyk. Zaopatrzenie sklepów to temat bardzo krótki. W sklepach nie ma niczego. Mleko tylko na kartki tylko dla matek z małym dzieckiem. Jajka-kilka sztuk na jedną osobę miesięcznie. Mogą hodować drób, ale już krowa od samego początku żywota jest państwowa. Możesz "korzystać z jej mleka, ale zabicie jej dla mięsa, to już kryminał.
Motoryzacja: Taaaaaak, to jest to po co się tam (oprócz plaż i ciepłego oceanu) jeździ. Widok tylu amerykańskich klasyków u każdego powoduje przyspieszenie bicia serca. Przynajmniej na początku. Po kilku dniach gdy już się z tymi widokami oswoisz czujesz tylko smród spalin i benzyny pomimo stosunkowo niewielkiego ruchu. Dopiero po powrocie człowiek docenia te wszystkie katalizatory i inne DPFy. Na drogach widać sporo polskich Maluchów, oczywiście Ład i Moskwiczy, a z motocykli MZ czy Jawy.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_20220223_112547.jpg (469.6 KB, 32 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20220223_164459.jpg (406.9 KB, 28 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20220223_170553.jpg (526.3 KB, 25 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20220302_122559.jpg (281.9 KB, 27 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20220304_114637.jpg (542.5 KB, 24 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20220305_101414.jpg (286.6 KB, 26 wyświetleń)
Typ pliku: jpg Zdjęcie od KdF.jpg (207.5 KB, 28 wyświetleń)
Typ pliku: jpg Zdjęcie od KdF1.jpg (359.8 KB, 25 wyświetleń)
Typ pliku: jpg Zdjęcie od KdF2.jpg (203.4 KB, 31 wyświetleń)
Typ pliku: jpg Zdjęcie od KdF3.jpg (431.2 KB, 32 wyświetleń)
kdf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2022, 05:15   #1344
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Ale czad!

P.a. mody - może wydzielić do relacji? Szkoda aby taki rarytas utonal
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2022, 08:16   #1345
kdf
 
kdf's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: Jarocin
Posty: 345
Motocykl: RD07
kdf jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 21 godz 37 min 35 s
Domyślnie

Zdjęć bardzo ciekawych (dla nas szczególnie) mam mnóstwo-nie chciałem przesadzać. Trafiłem w moment gdy zaczęło się to szaleństwo na Ukrainie więc było jeszcze dziwniej.
kdf jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2022, 09:09   #1346
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,795
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 11 godz 9 min 44 s
Domyślnie

Mieliśmy okazję lecieć samolotem do i z Izraela. Jeżeli chodzi o lot tam to wszystko było jasno opisane na stronie przewoźnika, jaki test kiedy i jakie dokumenty i procedury po wylądowaniu. Lot z powrotem to wielka niewiadoma, albo brak jasnych i klarownych wytycznych. Po zapoznaniu się z informacja wyszło na to że potrzebujemy certyfikat i tylko tyle. Po przylocie niespodzianka, podobno test trzeba zrobić. Najlepsze że jak przeglądałem linki ze strony przewoźnika pojawił się monit o wypełnieniu formularza lokalizacyjnego, jednak po przekierowaniu w to miejsce okazało się że dotyczy on tylko obywateli Izraela. Straż graniczna sprawdziła certyfikat i poinformowała że musimy zrobić test albo iść na 7 dniową kwarantannę. Nikt się nie pytał o formularz lokalizacyjny. Nie wiem w jaki sposób są w stanie wychwycić że zrobiliśmy test, połączyć to z przylotem i zastosować kwarantannę bez informacji na temat pobytu. W budce SG siedzi 6 osób, jedna pracuje a reszta się przygląda. Celnicy rozpaczliwie szukają sobie zajęcia, my na przykład zostaliśmy wytypowani do kontroli, na szczęście daktyle można przewozić w przeciwieństwie do owoców.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2022, 09:34   #1347
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Na przylocie spoza Shengen trzeba było test gdy wracałem z Turcji. Karta lokalizacji też do wypełnienia.

Możesz przejść przez kontrolę paszportową bez testu ale wtedy dostajesz kwaratanne którą możesz zniesść testem wpisywanym do systemu.

WYchywcic czy masz test jest bardzo prosto i maja to w systemie. Testy są wprowadzane do sanepidu więc należy robić testy takie które są do tego podłączone a nie w domu .
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2022, 10:53   #1348
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,844
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 12 godz 0
Domyślnie

W związku z przyjazdem (nie przylotem) na Wielkanoc z UK do PL i brakiem jasnych odpowiedzi na stronach gov.pl i SG mam następujące pytania:
1. Czy planowane jest w PL zniesienie jakiś obostrzeń w najbliższym czasie (UK w najbliższy piątek znosi resztki obostrzeń typu kwarantanna itp)?
2. Czy jadąc z UK i przekraczając granicę DE/PL jesteśmy traktowani jako "podróżnicy" z Schengen czy spoza Schengen?
3. Czy 17-latek według polskich zasad musi mieć 2 szczepionki aby był zwolniony z kwarantanny? Co gdy ma tylko jedną dawkę?
4. Czy przy podróży kołowej obowiązuje wypełnienie KLP oraz posiadanie negatywnego testu COVID?

Będę wdzięczny za odpowiedzi lub akiś sensowny link co to wszystko opisuje...
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2022, 12:24   #1349
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,239
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 20 godz 23 min 25 s
Domyślnie

Pytanie jaki masz paszport, choć i to mało prawdopodobne żeby cie na granicy ktoś zatrzymał. Od stycznia, kilka razy wracałem do Polski samochodem. Nie zauważyłem na żadnej granicy patrolu. Problem masz raczej z głowy wjeżdżając na kołach.
Podobno na dniach niedzielski ma wnioskować o koniec pandemii do rządu, poczekaj może się dużo zmienić.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2022, 13:18   #1350
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,844
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 12 godz 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał luk2asz Zobacz post
Pytanie jaki masz paszport, choć i to mało prawdopodobne żeby cie na granicy ktoś zatrzymał.
Paszporty mamy wszyscy polskie. Nawet gdybyśmy mieli podwójne czy potrójne obywatelstwo w Polsce zawsze musisz posługiwać się polskim paszportem.

Cytat:
Napisał luk2asz Zobacz post
Podobno na dniach niedzielski ma wnioskować o koniec pandemii do rządu, poczekaj może się dużo zmienić.
Nie rozumiem na co mam czekać? Aż Wielkanoc ogłoszą w innym terminie Termin przyjazdu jest raczej sztywny.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasz kolega Bartek vel. Kołek. Smutne wiesci. Fitsakis Kołek 6 29.06.2017 11:17
niestety przykre wieści Harnaś111 Inne tematy 2 02.09.2009 20:13


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.