Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Dział Producentów i Dostawców

Dział Producentów i Dostawców Zarabiasz na życie w branży motocyklowej? Tutaj zareklamuj swój produkt.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.05.2020, 18:03   #1
CzarnyCzarownik

CzarnyCzarownik's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Miasto: Wrocław
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 23 godz 33 min 47 s
Domyślnie Zestaw naprawczy do amortyzatora centralnego XRV750, przeróbki i serwis

Cześć!

Chciałem wystawić ostatnio powstałe zestawy naprawcze na sprzedaż. Temat wystartował już jakiś czas temu, ale już są pierwsze efekty

Aktualnie jest przetestowany tylko zestaw od RD07A. Do RD04 powinien pojawić się pod koniec miesiąca (trzeba dobrać uszczelki do zaworka tłumienia i sprawdzić zgodność wymiarów pozostałych uszczelek). Co do RD03 i RD07 temat jest nadal otwarty.

Jak skończę budowanie stacji do ładowania azotem to myślę powiększyć ofertę o naprawę amortyzatorów Z czasem jest w planie rozbudowanie serwisu o podciśnieniowe/próżniowe odpowietrzanie i wymianę oleju, serwis bardziej zaawansowanych amorów oraz robienie pomiarów charakterystyki amortyzatorów.

Jako reklamę napisze, że mój stary amor padł idealnie po dwóch latach po profesjonalnym serwisie. Naprawiłem go sam używając tych samych części co teraz mam w ofercie (chodzi głównie o uszczelniacz olejowy). Amor ma teraz 3 lata i ostatnio słyszałem, że nadal się trzyma (moto sprzedałem w tamtym roku).

Sam zestaw wygląda to tak:

Wszystkie części zapakowane w woreczki z podpisami:

Do tego jest wydrukowana instrukcja w formie książeczki A5 (około 50 stron, 3 obrazki na stronę + krótki komentarz do każdego obrazka):

W ofercie aktualnie się znajdują zestawy naprawcze:

Zestaw #1 [Africa Twin 750 RD07A]

Podstawowy zestaw do serwisu amortyzatora (gdy mamy już zmodyfikowany zaworek do pompowania puszki)
Cena 175
W zestawie:
wzmocniony uszczelniacz olejowy (30% grubszy niż oryginał OEM, ciśnienie maksymalne 150 bar – czyli około 10 razy więcej niż wymagane),
uszczelniacz przeciwpyłowy z dwoma wargami (OEM ma jedną),
tulejka ślizgowa,
o-ring głowicy uszczelniającej,
o-ring dla oryginalnego korka puszki powietrza.
instrukcja
naklejki

Zestaw #2 [Africa Twin 750 RD07A]

Podstawowy zestaw do serwisu amortyzatora oraz zaworek do samodzielnego montażu w oryginalnym korku*.
Cena 200
W zestawie:
wzmocniony uszczelniacz olejowy (30% grubszy niż oryginał OEM, ciśnienie maksymalne 150 bar – czyli około 10 razy więcej niż wymagane),
tulejka ślizgowa,
instrukcja
naklejki
Oraz:
zaworek gazowy uszczelniany oringiem, zakręcany nakrętką i kapturek
drugi o-ring do oryginalnego korka puszki powietrza.

*Szczegóły w filmiku numer 2, przewijac do 8:47 https://youtu.be/fmiq-SgIHMk?t=527 Dodatkowo polecam zaopatrzyć się w wiertło 7.8mm pod wentyl, klej do gwintów najlepiej mocny oraz dla 120% pewności trochę dobrego silikonu.

Zestaw #3 [Africa Twin 750 RD07A]

Podstawowy zestaw do serwisu amortyzatora oraz nowy 2 w 1 korek puszki powietrza. Dzięki temu możemy zmienić położenie membrany oddzielającej olej lub zostawić tak jak wymyśliła fabryka. Korek jest wykonany z wytrzymałego stopu aluminium PA6 (używany też w lotnictwie )
Cena 375
W zestawie:
tulejka ślizgowa,
instrukcja
naklejki
Oraz:
nowy 2 w 1 korek puszki powietrza, z zamontowanym zaworkiem, zaklejonym klejem do gwintów (czerwony) i uszczelniony silikonem reinzosil.
o-ring do nowego korka lub na drugi korek, do którego jest oryginalnie zamocowana membrana

Tutaj rzut oka o co chodzi z tą modyfikacją puszki.
Na rysunku poniżej widać jak zbudowana jest puszka powietrza. Po przeróbce nie trzeba demontować głowicy uszczelniającej do wymiany oleju, nie trzeba nawiercać głowicy, generalnie wymiana oleju i odpowietrzanie jest prostsze i spokojnie można to zrobić samemu. W amortyzatorach z zaworkiem tłumienia mamy jeszcze opcję wymiany oleju przez ten właśnie zawór, ale trzeba posiadać specjalną nasadkę z kubeczkiem na olej.

W ofercie jest również pręt amortyzatora z mocowaniem odboju gumowego (bo strasznie trudno go odkręcić). Pręt amortyzatora ma przedłużony gwint, dzięki temu możemy podnieść motocykl maksymalnie o 6cm. Jeśli nie damy żadnych podkładek dystansowych to oczywiście wysokość pozostanie taka jak w oryginale. Cena około 300zł.

Oraz przewód w oplocie

Jak zrobić samemu serwis:

Czynności serwisowe zostały pokazane na 3 filmikach, dostępne na YT:

Część 1 rozbiórka:
https://youtu.be/luo3R10weyo

Część 2 o serwisie, o częściach, o wymianie oleju, o przeróbkach, o modyfikacji oryginalnego korka:
https://youtu.be/fmiq-SgIHMk

Część 3 składanie:
https://youtu.be/vu0mbvVnpAk

Powstała też instrukcja w PDF, do pobrania pod adresem: https://dmmotoadventures.com/shock-absorber-service/ (tłumaczenie na PL nadal czeka).

Na koniec fotki z tym co ostatnio dostałem i co jest gotowe do oddania. Nawiasem mówiąc ten amortyzator jest do sprzedania przez znajomego i mam pozwolenie go sprzedać w jego imieniu, przewidziana jest też gwarancja. Temat jeszcze chwilę poczeka bo chciałem przed wysyłką napompować go azotem.

Przed:

Po:

Ten post to tak jakby kontynuacja tego wątku: http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36738

To chyba wszystko. W razie pytań można pytać
Stary 14.06.2020, 22:33   #2
CzarnyCzarownik

CzarnyCzarownik's Avatar

Domyślnie

Za kilka dni będzie zestaw do RD03 w ofercie

Znajomy ostatnio znalazł czas i podesłał amora:

Lata robią swoje:

Ostatnio edytowane przez CzarnyCzarownik : 15.06.2020 o 10:51
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2020, 17:44   #3
CzarnyCzarownik

CzarnyCzarownik's Avatar

Domyślnie

RD03 po myciu. Trochę rudej zeszło, pod spodem kryły się nawet ładne części. Ale niestety trochę nadgryzione przez czas.

Tulejka ślizgowa posiada wytartą warstwę PTFE z jednej strony i widać przebijającą warstwę brazu na fotce. Pręt też ma delikatny ślad z jednej strony, ale po polerowaniu powinno być git.

Nie wspominam jaki gnój był po myciu ...

Co ciekawe sprężyna ładnie trzyma wymiar. Na 240mm producenta jest 241,6mm. Pod obciążeniem jeszcze nie sprawdzałem, ale pewnie też będzie ok.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
Stary 30.06.2020, 00:44   #4
CzarnyCzarownik

CzarnyCzarownik's Avatar

Domyślnie

RD03 prawie gotowa. Wszystko pasuje jak ulał.

Zrobiłem sobie jeszcze końcówkę do szlifowania rur od środka na drukarce 3D Zapiety papier 2500 i gąbka ścierna. Działa całkiem fajnie, tylko jak jest w rurce to wyglada jak wirująca swastyka ...

Stary 30.06.2020, 07:38   #5
madafakinges
Moderator

madafakinges's Avatar

Miasto: Nowy Sącz
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 6 dni 3 godz 50 min 51 s
Domyślnie

Pełna profeska.
Stary 30.06.2020, 20:49   #6
kurol

kurol's Avatar

Miasto: Kraków
Motocykl: Yamaha ttr600 Bmw gs 1150 Yamaha XT660Z
kurol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 14 godz 47 min 55 s
Domyślnie

A taki szlif nie powinien byc w jodelke jak po honowaniu ?
kurol jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2020, 09:04   #7
CzarnyCzarownik

CzarnyCzarownik's Avatar

Domyślnie

Najlepiej jakby było tam lustro, wtedy oring najlepiej uszczelnia. Jak są jakieś mini ryski to oring może nie uszczelnić i masz malutki kanalik, którym bardzo powoli ucieka gaz

Tymczasem amor już zalany i napompowany (ale tylko powietrzem, nadal butla z azotem czeka na kupienie)

Tym razem wnętrze jest fabryczne (miało być tanio ). Zalewanie olejem i odpowietrzanie za pomocą "bleeding cup". Normalnie taki kubeczek do odpowietrzania kosztuje koło 60$ ale jak widać zbiorniczek od ursusa za 5zł i przewód gumowy działa tam samo ... haha. Metoda sama w sobie bardzo fajna.

Teraz kilka dni poczeka na ewentualny wyciek, a z roboty zostało malowanie sprężyny i dorobienie naklejek

Stary 01.07.2020, 09:18   #8
ArtiZet

ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: akalicy stolicy
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 1 dzień 23 godz 55 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CzarnyCzarownik Zobacz post
RD03 prawie gotowa. Wszystko pasuje jak ulał.
Czy w związku z tą informacją można zamówić zregenerowanie mojego padniętego amora do RD03 Interesuje mnie pełna usługa a nie zakup zestawu naprawczego (notoryczny brak czasu, żeby samemu to zrobić
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2020, 09:24   #9
Calafior

Miasto: Knurów
Motocykl: RD04
Calafior jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 4 godz 57 min 14 s
Domyślnie

A co z RD04?
Calafior jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2020, 12:17   #10
CzarnyCzarownik

CzarnyCzarownik's Avatar

Domyślnie

Z braniem amortyzatorów od ludzi jeszcze się chwilę wstrzymam. Generalnie też mam mały problem z czasem. Najbardziej mi teraz odpowiada robota jak mam "swój" amortyzator i zero ciśnienia na robotę. Do tej pory ten RD03 zjadł 8.5h roboty (+ kilkanaście godzin moczenia aby syf się odkleił), a jeszcze zostało troszkę kosmetyki. Na szczęście nikt mnie nie popędza, bo Afryczka jest w częściach i dopiero będzie za jakiś czas składana

Na dniach będę ogarniał azot, ale jeszcze chciałem zrobić zakupy w sklepie chemicznym i zacząć cynkować samodzielnie elementy. Fajnie by było, jakby człowiek nie musiał codziennie "tracić" 8h w korpo

Teraz jeszcze muszę zająć się XR, DR i przygotowaniami wakacyjnymi, bo ruszamy w sierpniu na Bośnię A motory trochę leżą odłogiem ...

Na forum dostałem propozycję kupna amora z RD07 i pewnie on będzie kolejny do sprawdzenia. Jak będę miał wolny czas to będę powoli go dłubać a jak nie to będzie czekać kolejny miesiąc. Jak się trafi amor z RD04 to sobie kupię, albo jak będę miał okienko czasowe to wezmę od kogoś i zrobię w kilka dni.
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania