Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.06.2020, 12:05   #761
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,782
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 4 min 35 s
Domyślnie

W zasadzie jestem przekonany co do tego urządzenia, bo po pierwsze jest na prąd, po drugie jest wystarczająco gadżeciarskie, po trzecie nada się do tego trawnika wokół domu a na tym nam najbardziej w chwili obecnej zależy. Do reszty by może będę potrzebował innego narzędzia.
Pozostaje jeszcze wybór telewizora do puszczania filmów od czasu do czasu, bo jak na razie mam niezły ekran przez ono z tzw saloonu, przed chwilą na nasz niewykończony taras, trochę piachu przyszedł pan przepiór ze swoją kobietą. Pozwolił jej na kąpiel w piachu, pobawili się w trawie i poszli dalej. Być może był to kuropatw z kobietą, ale chyba jednak przepiór po sprawdzeniu w googlach
Ze względu na chorwacką pogodę obciąłem trawnik, to wygląda nawet nieźle ale mimo wszystko kosiarka jest zbyt delikatna na te warunki


Burza gdzieś się włóczy wokół ale do nas nie chce trafić
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Ostatnio edytowane przez consigliero : 27.06.2020 o 18:09
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.06.2020, 17:48   #762
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,782
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 4 min 35 s
Domyślnie

Myślałem że zostały prace wykończeniowe ale okazuje się że musimy wrócić do okien


Tych przesuwnych. Jak je pierwszy raz zobaczyłem to miałem duże wątpliwości bo były strasznie marne, cienkie. Przed warunkami zewnętrznymi chroni nas tylko szyba i w tym wypadku zestaw dwuszybowy, tutaj się zacząłem czepiać bo w umowie jest trzyszybowy zestaw.
Sam profil jest tak cienki że nie wiem jak będzie w zimie.


Zacząłem drążyć temat dlaczego nie ma trzech szyb i czy okno spełnia normy. W odpowiedzi zaopatrzeniowiec wysłał mi parametry okna które ma UW 2w/m pozostałe moje okna mają 1,02 . Pojawił się też dopisek od producenta że w systemie duo slide nie można zrobić zestawu na trzy szyby, bo jest za lichy (to mój dopisek ale słowa technologa firmy Ekookna który też dodał że to okna na południe Francji albo do Chorwacji gdzie nie ma ujemnych temperatur) . Sytuacja się zagęszcza bo teraz dzwoniąc do producenta domu, on twierdzi że zareklamował okna (ciekawe jest dla mnie jaka jest podstawa prawna), mnie się wydaje że ktoś się zorientował że walnęli babola, bo montaż tych okien jest niezgodny z obowiązującym prawem. Mnie bardziej interesuje jakie ostatecznie okna będą zamontowane, bo te nie mogą zostać, jest system przesuwny patio, który spełnia parametry określone prawem i można zastosować pakiet trzyszybowy.
Zobaczymy co będzie dalej.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.06.2020, 19:08   #763
lotnik

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Lublin
Posty: 504
lotnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 2 godz 19 min 53 s
Domyślnie

Rozumiem ze zamawiałeś okna z pakietem 3 szybowym a pozwoliłeś zamontować inne okna 2 szybowe czyli niezgodne z zamówieniem ? W dodatku widzę na zdjęciach ze już prowadnice są uszkodzone , ciekawe co będzie jak się gwarancja skończy ;(
Obserwuję Twoją budowę i jak wrócisz do moich wpisów w tym temacie to zauważysz ze już pisałem ze to partacze a nie wykonawcy (chyba w temacie elewacji)
Powiedz im niech wyp..... z tymi oknami póki jeszcze demontaż jest możliwy bez niszczenia podłogi czy pomalowanych ścian.
lotnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.06.2020, 20:29   #764
talar185


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Baranowo
Posty: 91
Motocykl: RD07A . CRF 1000 .CRF 300L
talar185 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 20 godz 54 min 4 s
Domyślnie

Ja bym ich wytrenował.Zęby zjadłem na takich wykonawcach.
talar185 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.06.2020, 22:37   #765
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,782
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 4 min 35 s
Domyślnie

Teraz to nie mam już wyboru, oczywiście nie uśmiecha mi się chodzenie po sądach i mimo wszystko mam nadzieję że sprawę da się załatwić polubownie, to znaczy wymienią okna i naprawią po sobie doprowadzając do stanu przed wymianą. W umowie jest napisane jakie mają być okna. Co do wciśnięcia , to na te okna czekaliśmy extra i jak przyszły to byłem zadowolony że są i można robić dalsze prace wewnątrz . Dopiero jak człowiek ochłonął to zaczął się przyglądać szczegółom. No i najważniejsze mimo wszystko dom stoi a przecież mógł nie przyjechać i dopiero wtedy byłby problem, tak że teraz to tylko kłopot. Duży ale kłopot, tym bardziej że rozwiązanie jest w zasięgu ręki.
Nie mogę tylko zrozumieć sposobu rozumowania gościa który jest odpowiedzialny za zamówienia. Napisałem prośbę o wyjaśnienie to dostałem w odpowiedzi specyfikację z podaną wcześniej adnotacją że nie da się zrobić w tym modelu 3 szyb. Problemem jest że sama konstrukcja nie spełnia norm na nasze podwórko. Może się gość nie znać ale jak znam życie została zastosowana zasada CCC. Wyjaśnienie co do okien ja ich nie zamawiałem, ja zamówiłem dom który miał mieć okna według specyfikacji.


Miałem kupować dziś tego robota do trawy ale jak przyjechał specjalista to akurat wałkowałem sprawę okien. Żona się wystraszyła że gość jakiegoś robota jej chce sprzedać i pokazała mu nie tylko trawę ale i łąkę oraz to pastwisko. W tym momencie dołączyłem do rozmowy i już po chwili wiedziałem że nie chcemy żadnych robotów bo to nie jest taka technologia jak w przypadku odkurzacza który jest bardziej autonomiczny. Po pierwsze musiałbym teren równać na gdzie krzaczki zakładać pętle , okablować działkę. Pan po zrobieniu wizji lokalnej zaproponował traktorek który opędzluje całość bez specjalnego nakładu sił i środków na przygotowanie terenu. Jednak oczywiście na całości naszego dnia zawisło widmo wymiany okien i w zasadzie siłą rozpędu kupiłem tylko stół od stolarza, bo nie ma na czym postawić komputera.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.06.2020, 22:41   #766
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,738
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 9 min 30 s
Domyślnie

A ile masz tego pola do koszenia?
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.06.2020, 23:12   #767
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Traktorek to taki sobie jest (: ale takim czymś to mi się fanie kosiło https://www.youtube.com/watch?v=brgnCXRgZJc
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.06.2020, 23:28   #768
MUTT


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: nad rzeczką , opodal ...
Posty: 632
Motocykl: RD07a
MUTT jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 9 godz 15 min 30 s
Domyślnie

filmiki reklamowe są super .... proza życia weryfikuje "extrasy"...
elektryczna z kablem rozwiąże dylematy ..
tanio , a spacer to " dla zdrowia "..
aby skosić 1 ha. profesjonalną kosiarką z napędem trzeba przedreptać ok 35 kilometrów .... przerabiałem i ten wariant !
POWODZENIA !
MUTT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.06.2020, 00:03   #769
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,782
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 4 min 35 s
Domyślnie

Weź coś doradźl, bo z kosiarką spalinową na dłuższą metę nie da rady, z kablem elektrycznym na działce teściowej szlag mnie trafiał , do tego raz prawie dosłownie, bo mnie kabel przytrzymał przez chwilę. Na szczęście przerzucałem go dalej i dłoń się nie zacisnęła, teraz mam tam akumulatorową.
Tego jest pewnie tylko z 50 arów a przy domu może z 10 , kawałek łąki raz 2 razy w roku koszenie i łąka pastwisko. Część w przyszłym roku pójdzie w dzierżawę pod uprawę bo mojej mamie kiedyś gość zawadził kosiarką o siatkę to postawiła zostawić spory pas od siatki jako łąkę. Nikt tego nie kosi bo nikt nie potrzebuje siana. Na innym kawałku mam też łąkę i tam przynajmniej ktoś to zbierze, ale tamte hektary dalej od domu i w dzierżawie to nie mój kłopot. Tylko ten kawałek przy domu mnie zajmuje. Pan od robotów odradził kosiarkę z agregatem z przodu bo nie ten areał. Nie mam powodu aby podważać jego kompetencje, proponuje stigę estate z mulczerem w komplecie za niecałe 12, prawie tyle co miałem przeznaczone na telewizor. On twierdzi że będę zadowolony.
Z tym proszeniem się o skoszenie to też nie jest tak łatwo i pozostaje na koniec żelazna zasada, umiesz liczyć? Licz na siebie.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.06.2020, 08:34   #770
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,738
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 9 min 30 s
Domyślnie

Kumpel taką Stigą ogarnia u siebie prawie hektar.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 18:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.