Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Polska

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.07.2017, 13:13   #71
Skeeb


Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 267
Motocykl: Inne moto
Przebieg: 77777
Skeeb jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 9 godz 33 s
Domyślnie

Vee, czytało się z uśmiechem od ucha do ucha. Dzięki!
Skeeb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2017, 13:59   #72
wezyr
 
wezyr's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2016
Miasto: Kraków
Posty: 399
Motocykl: już nie mam ;(
wezyr jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 13 godz 11 min 28 s
Domyślnie

Jeżdżę do Podgai od około 20lat (pierw ja jeździłem na wakacje,a teraz moją córkę tam na miesiąc wywożę na wakacje),.... dopiero z twojej relacji się cokolwiek dowiedziałem o Podgajach
....jak trochę w głąb lasu wjedziesz w Podgajach to jest jeszcze jedna tablica upamiętniająca walki w tamtym terenie https://www.google.pl/maps/@53.46199...7i13312!8i6656
gdzieś między Podgajami i Jastrowiem w lesie jest stary poligon ale nie pamiętam już gdzie dokładnie byłem na nim jakieś 17lat temu
wezyr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2017, 14:07   #73
Vee
BRAAP BRAAP
 
Vee's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2015
Miasto: ZK
Posty: 160
Motocykl: DL650AL4; XT660z
Przebieg: rosnący
Vee jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 10 godz 2 min 43 s
Domyślnie

@Kisiel, @Skeeb
Dzięki za dobre słowo.

Cytat:
Napisał piotr_3miasto Zobacz post
Nie wiem, czy również doznałeś tego wrażenia, że ta okolica posiada swój specyficzny zapach. Nie mam na myśli poradzieckich obiektów, siejących zapach nafty, tylko zapach pól, wsi, miasteczek...
No i czas płynie zupełnie innym tempem, wystarczy przystanąć przy sklepiku w małej miejscowości.
Tak jak mówisz - coś w tym jest.

Mówiąc wprost - zakochałem się w Pojezierzu. Do tego stopnia, że widziałbym tam miejsce dla małej daczy, na jakimś totalnym zadupiu pośród lasów i jezior.

Czas faktycznie płynie inaczej. Doświadczyłem tego przesiadując na szczycie wieży pośród pól.

Wyprawa ta to zupełnie inne doświadczenia niż pobyt w Bieszczadach czy na Kaszubach. Mam wrażenie, że odnalazłem swoje miejsce wśród tych zapomnianych poligonowych wioseczek i śladów historii.

Cytat:
Napisał wezyr Zobacz post
Jeżdżę do Podgai od około 20lat (pierw ja jeździłem na wakacje,a teraz moją córkę tam na miesiąc wywożę na wakacje),.... dopiero z twojej relacji się cokolwiek dowiedziałem o Podgajach
....jak trochę w głąb lasu wjedziesz w Podgajach to jest jeszcze jedna tablica upamiętniająca walki w tamtym terenie https://www.google.pl/maps/@53.46199...7i13312!8i6656
gdzieś między Podgajami i Jastrowiem w lesie jest stary poligon ale nie pamiętam już gdzie dokładnie byłem na nim jakieś 17lat temu
Coś mi się właśnie wydawało, że Garniak pokazywał jakiś waypoint koło wsi, ale tego nie sprawdziłem. Dzięki za informację, nie omieszkam tam zajechać następnym razem.

Co do poligonu, to nie omieszkam poszperać, bo się z tym nie spotkałem w trakcie prac nad relacją. Dzięki!
Vee jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2017, 14:26   #74
wezyr
 
wezyr's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2016
Miasto: Kraków
Posty: 399
Motocykl: już nie mam ;(
wezyr jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 13 godz 11 min 28 s
Domyślnie

będę tam pod koniec lipca córkę obierał to podpytam miejscowych gdzie dokładnie jest ten poligon - pamiętam jak własnie z 17-18 lat temu chodziłem po lesie to jeszcze saperzy chodzili i niewypałów szukali - od czasu do czasu coś detonowali
.....aaa w Podgajach masz jeszcze elektrownię wodną

Ostatnio edytowane przez wezyr : 05.07.2017 o 14:45
wezyr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2017, 14:44   #75
wilq.bb
 
wilq.bb's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,279
Motocykl: zJAWA 350 TS
wilq.bb jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 8 godz 16 min 24 s
Domyślnie

Czytałem na bieżąco twoją relację, dziś skończyłem i czapki z głów po prostu.
Jak ktoś napisał świetnie mieszasz dziś z wczoraj - dużo ciekawych rzeczy się dowiedziałem - raz jeszcze dziękuję za włożony trud w relację. Brawo Ty.
__________________
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas

Nie piję alkoholu skażonego....akcyzą.
wilq.bb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2017, 17:24   #76
motoMAUROxrv
 
motoMAUROxrv's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: OOL-OPOLSKIE
Posty: 377
Motocykl: RD07
motoMAUROxrv jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 24 min 53 s
Domyślnie

Vee - i ja również przyłączam się do podziękowań za tą wyjątkową relację, dzięki której mogłem konkretnie poszerzyć swą wiedzę, -zarówno historyczną jak i współczesną o tym regionie..
Życzę Ci nawinięcia jeszcze mnóstwa k.km w podobnych klimatach i realizacji kolejnych świetnych dokumentów, których będę wyczekiwał z niecierpliwością.. -Bo tak jak pisał Stopa-uć :
"Ty już na Forum MASZ wyjazdy służbowe!
MASZ wyjeżdżać i pisać!! "
-Pozdrowionka
__________________
-szerokości, przyczepności i powodzonka!... MAURO
motoMAUROxrv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2017, 19:12   #77
tomajkAT
 
tomajkAT's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Rudnica
Posty: 179
Motocykl: SD04
Przebieg: 30k 25k
tomajkAT jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 9 godz 28 min 19 s
Domyślnie

Władywastoki, nordkapy, kazakstany, bałkanice...., a tu proszę, " cudze chwalicie, swojego nie znacie".
Brawo, za propagowanie historii i naszego pięknego kraju.
tomajkAT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
drawsko , offroad , relacja , tenere , xt660z

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
XVII zlot ADV - POJEZIERZE DRAWSKIE - Zaproszenie! ex1 Imprezy forum AT i zloty ogólne 13 17.04.2017 23:09
XVII zlot ADV - POJEZIERZE DRAWSKIE - przygotowania (ŁOWCY NIEWYGÓD) ex1 Imprezy forum AT i zloty ogólne 44 06.04.2017 11:00
Wyprawa motocyklowa po Afryce zachodniej „Przez Wagadugu” – Spotkanie 23 Kwietnia 2015 pekos1988 Trochę dalej 0 20.04.2015 21:32
Z Polski na Kolski :) Ronin Trochę dalej 58 27.06.2012 18:22
Polski Dakkar 11-12.06.11 AmberBamber Imprezy forum AT i zloty ogólne 5 23.06.2011 11:15


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.