Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS

GPS Wszystko co związane z elektronicznymi pomocami nawigacyjnymi. Sprzęt, mapy, porady.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.10.2016, 11:25   #11
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał cygan Zobacz post
To jeszcze jedno pytanie: jak z parowaniem z telefonem i obsługą funkcji dzwonienia - ja mam Samsunga S6 więc android?
Rider i Zumo, oba równie sprawnie łączą się ze smartfonami
Tu obie nawigacje spełnią wszystkie twoje wymagania
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.10.2016, 11:25   #12
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Fucktycznie , Dzieki
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.10.2016, 12:55   #13
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,730
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 12 min 45 s
Domyślnie

Mam Zumo 390 na drogi. Kupiłem na chwilę przed premierą chyba tego TomToma.

Obiektywnie, jak się nie ma przyzwyczajeń - to wydaje mi się że TomTom oferuje więcej, także jeśli chodzi o mapy na dzień dobry.

Z drugiej strony ilość map dostępnych na Garmina jest taka, że nic go nie przebije, tylko kto to realnie wykorzysta.

Zumo 390 jest bardzo fajne dla osób przyzwyczajonych do interfejsu, sposobu działania i ergonomii Garmina. Na pewno nie jest to ideał, ale akurat u mnie spełnia swoje zadania bardzo dobrze. Opcja kręte drogi działa bardzo fajnie dopóki nie jedziemy po mieście bo wtedy bywają jaja jak berety

TomTom miałem samochodowy i jakoś mi nie podchodził - ale to zupełnie inna bajka.

Nie wiem czy ktoś takich bajerów używa ale Garmin 390 ma opcję dokupienia czujników ciśnienia w oponach. Czy TomTom też to nie wiem, czy to przydatna funkcja nie wiem i nie wiem czy się dowiem z uwagi na cenę czujników

Sądzę że dla kogoś kto nie ma przekonań, przyzwyczajeń - oba sprzęty sprawdzą się bardzo dobrze.

Pozdr
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.10.2016, 13:08   #14
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Kolega Cygan pytał o Zumo 395 i TomTom Rider 410.

390 nie ma kilku extrasów które ma 395.

Ale z Kolegą Miszel ustaliliśmy, że te ekstrasy wymagają kupna specjalnych map od Garmina, które same w sobie.. Nie obejmują Polski, usługi zbliżone do GPSspot są dodatkowo płatne. itd itd.

Różnica cen Zumo 395 i Rider 410 też jest spora, 2199zł kontra 1649zł

Przy cenie ponad 2000zl wolałbym osobiście ZUmo 590 z 5" ekranem.
Nie widziałem lepszego ekranu w GPS nawigacji.

Ostatnio edytowane przez rambo : 14.10.2016 o 13:14
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.10.2016, 13:16   #15
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,730
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 12 min 45 s
Domyślnie

Tak Rambion, zdaję sobie sprawę z tego, że pytanie było o 395. Jednak biorąc pod uwagę ceny wskazałem na 390 - bo to jest konkurencja bezpośrednia dla tomtoma 410 jeśli chodzi o cenę. I z tego co jakiś czas temu, dla obiektywnego użyszkodnika gremlin słabiej wypada.

Jakbym miał za jakieś bajery w 395 dopłacić 500-600zł to kupiłbym TomToma Nie wiem czy 390 jest jeszcze w sprzedaży.

Z doświadczeń wiem że extrasy w Garminie często gęsto nie są warte wykładania paru stów więcej. Dla mnie okolice 1600 za nawigację typową na moto to już górna granica ceny.

Monterry nie wliczam w temat bo to jest zupełnie inna bajka.

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.10.2016, 13:42   #16
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

W tym porównaniu również Zumo 390 wypada słabiej od TomTom Rider 410.

Jeśli zrównać cenę 410 i 390 to mamy dalej:

Plusy dla 410

Mapa Świata
Aluminiowa obudowa
Załadowane 100 najciekawszych tras po Europie (żadna w PL)


Plusy dla 390
Zdecydowanie większa dostępność map dzikich krajów (TOPO i OFFROAD) ale w nawigacji na asfalt i do auta, ma to marginalne znaczenie.


W świetle użytkowania GPS w OFFroad i w terenie, było by mi osobiście łatwiej wypisać dlaczego nie 410 i nie 395 ale nie wiem czy autorowi postu o to w sumie chodzi
Jak coś to zrzucę odpowiedzialność na Miszela - on zaczął

Ostatnio edytowane przez rambo : 14.10.2016 o 15:33
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.10.2016, 13:47   #17
Zet Johny
 
Zet Johny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Limanowa
Posty: 1,585
Motocykl: RD07HRC+CRF1100L
Zet Johny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 3 dni 16 godz 22 min 24 s
Domyślnie

Rambo powiedz mi jak słuchać muzyki przez/w 390 bo chyba się jeszcze nie dokopałem? (395 ma na pewno taką funkcję)
Zet Johny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.10.2016, 13:55   #18
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

A przepraszam !
Jednak to dopiero w 395
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.10.2016, 15:16   #19
Miszel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
W świetle użytkowania GPS w OFFroad i w terenie, było by mi osobiście łatwiej wypisać dlaczego NIE 410 i nie 395 ale nie wiem czy autorowi postu o to w sumie chodzi
Jak coś to zrzucę odpowiedzialność na Miszela - on zaczął
Tu nawet chodzi nie tyle o sam OFF co po prostu o dalszą wyprawę..
W sumie święta racja - autor wątku zadał jasne pytanie, a odpowiedzi się rozłażą
Ale zdaje się większość użyszkodników tego forum prędzej czy później wyprawia się gdzieś dalej, poza Polskę i poza piękne, oznakowane asfalty. I tu właśnie przydaje się porządna nawigacja "wyprawowa". Taką nawigacją jest właśnie Monterra i jak dotąd chyba nic innego jej nie dorównuje.
O co mi chodzi?
Wiadomo, że różne systemy nawigacyjne i mapy różnie się sprawdzają w zależności od kraju/regionu świata. I tak o ile na terenie UE wszystkie nawigacje szosowe sprawdzają się całkiem dobrze, to im dalej na wschód tym większe zróżnicowanie między nimi da się zauważyć. W dziedzinie map topo króluje w zasadzie format dla garminów. Często jednak mapa topo daje w d..ę gdy chcemy przemieścić się po prostu drogami. Przydałoby się wtedy coś innego. Ale co, jeśli możemy używać tylko map garminowskich Konkretne przykłady:
1. Do jazdy po Rosji - przelotówki i miasta używałem wyłącznie Navitela, bo mapy garminowskie zbyt często pokazywały bzdury - i to zarówno oficjalna mapa Garmina jak i rosyjska mapa topo. Ale gdy zjeżdżałem na leśne drogi, to przełączałem się właśnie na rosyjską mapę topo (tutaj sprawdzałą się bardzo dobrze!) i używałem wykreślonych wcześniej tracków. "Przełączałem się" - tak! Bo oba systemy mam na Monterze i co ciekawe, oba mogą pracować równocześnie. Jeszcze mało? No to dodajmy Soviet Military Maps - sztabowe sowieckie rastry z lat 80-tych - w Rosji ciągle bardzo aktualne. Obejmują też PL i resztę EU...
2. W Rosji dobrze jest też wiedzieć gdzie jest najbliższa zaprawka, bo może sie okazać że zostaniemy bez paliwa i trzeba będzie szukać na piechotę. Mapy garminowskie poległy. Navitel był dużo lepszy. Ale całośc bardzo dobrze uzupełnia baza danych 2GIS - niezależny program androidowy, często aktualizowany. Zainstalowany gdzie? - na Monterze....
3. Podobna jak w 1. sytuacja w Gruzji - genialna garminowska wektorowa mapa topo z gruzińskiego Geolandu, z zaznaczonymi nawet małymi źródełkami w górach i przy wjeździe do Rosji zmiana na Navitela. Wszystko w locie, bo zainstalowane na tym samym urządzeniu.
4. Noclegi na kempingach - w systemach nawigacyjnych POI często są nieaktualne. OK, ale jest androidowy Archie's Campings. To niezależny program z namiarami na większość europejskich campingów. Często aktualizowany i wiarygodny. Dodatkowa zaleta: współpracuje bezpośrednio z nawigacją Sygic (cena z dożywotnią licencją na EU - 20 euro). Wybór campingu uruchamia Sygica i automatycznie wyznacza w nim trasę.. Wszystko zainstalowane na Monterze.

Można wspomnieć o robieniu przez Monterrę geotagowanych zdjęć i filmików dla dokumentacji, instalowaniu liczników km, notatnikach i innych pierdołkach ze sklepu play.

To wszystko mam na myśli mówiąc o "nawigacji wyprawowej"

Uff, teraz Rambo może zwalać na mnie samo najgorsze..

Zdrowko,
Miszel
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.10.2016, 15:38   #20
cygan
 
cygan's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2016
Miasto: Wołomin
Posty: 77
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 11000
cygan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 14 godz 9 min 4 s
Domyślnie

To uzupełniając szukam nawigacji na asfalt i to głównie po Polsce ( odrazu dodam że opcja telefon+AM lub google mnie nie interesuje). Do offa mam starego sprawdzonego GPS 62s i on daje radę.
cygan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Problem z TomTom Rider V1 Kojot Hardware 11 22.07.2013 00:53
TomTom Rider? rpp Hardware 15 10.05.2013 18:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.