Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki

Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki Montaż i demontaż elementów jak: panele boczne, czacha, owiewki, szyby, kanapy, deflektory, lusterka, osłony goleni, błotniki, naklejki, zegary i linki– tylko oryginalne rozwiązania!

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.04.2010, 16:20   #41
tomkow
 
tomkow's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Wrocław
Posty: 722
Motocykl: RD03
tomkow jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 10 godz 37 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Uriel Zobacz post
Te szyby będą pasować do RD03? Ja w mojej mam jakieś strasznie zużyte truchło z popękanymi mocowaniami i tylko czekam na dzień gdy mnie zdekapituje.

Szukam czegoś w miarę wysokiego bo mam 195cm. Pogodziłem się już z tym że będzie mi waliło w pysk bez deflektora, ale chciałbym się móc schować za szybą jak się lekko zgarbię :-)
Jak kupisz wersję do RD03, to będzie pasować - tak jak i u mnie. Jak pisałem na 3 stronie - nawet z deflektorem Kuby nie do końca daje radę (mam 190). Może gdyby ja jakoś spionować bardziej?...

Z ostatnich jazd wyszło, że najciszej mam przy otwartej przyłbicy - z szybki robi się kolejny chyba deflektor. W desperacji zakupiłem jakieś sportowe okulary, żeby chronić oczy przed obiektami latającymi i chyba będę w tej kretyńskiej konfiguracji latał na dłuższych trasach.

Krótką szybę miałem wcześniej, targało klatą, ale kask dobrze pracował w czystej strudze. Kto wie, czy po nieuchronnym popękaniu MGG nie wrócę po prostu do tej opcji...

Ostatnio edytowane przez tomkow : 16.04.2010 o 16:25
tomkow jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.05.2010, 08:35   #42
bouli
 
bouli's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: نيسا Nysa
Posty: 264
Motocykl: RD04
Przebieg: rośnie
bouli jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 23 godz 19 min 35 s
Domyślnie

Mam podobny problem w swojej AT mam szybę MRA wys. 50 cm prosta i przy predkości powyżej 60 km/h wiatr uderza w kask tak, że w srodku jest jak w wirówce. Gdy się uchyle jest lepiej ale to nie oto chodzi bo mozna nbawić sie garba, a jazda na moto ma dawać satysfakcję. Może ktoś jeździł z szybą podobn ale w górnej części wywinietą bo widziałem na zdjeciach takie lecz nie wiem jak sie sprawuja przy wzroscie kierowcy 191 cm.
bouli jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2010, 22:02   #43
duzy79
 
duzy79's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Ustroń
Posty: 237
Motocykl: RD07a
Przebieg: 95000
duzy79 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 23 godz 10 min 45 s
Domyślnie

Mam MRA, ten model z możliwością obniżania, jest wywinięta górą. Mam 194 wzrostu i od wiatru chroni mnie bardzo dobrze. Przy prędkościach do około 100 km/h da się jechać z podniesioną szczęka w kasku i opuszczoną blendą. Polecam. Niestety cena jest mało atrakcyjna.
duzy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.05.2010, 01:39   #44
bouli
 
bouli's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: نيسا Nysa
Posty: 264
Motocykl: RD04
Przebieg: rośnie
bouli jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 23 godz 19 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał duzy79 Zobacz post
Mam MRA, ten model z możliwością obniżania, jest wywinięta górą. Mam 194 wzrostu i od wiatru chroni mnie bardzo dobrze. Przy prędkościach do około 100 km/h da się jechać z podniesioną szczęka w kasku i opuszczoną blendą. Polecam. Niestety cena jest mało atrakcyjna.
Lepiej wydać raz na szybę niż na leki przeciwbólowe
bouli jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.05.2010, 13:43   #45
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,592
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 13 godz 40 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał duzy79 Zobacz post
Mam MRA, ten model z możliwością obniżania, jest wywinięta górą. Mam 194 wzrostu i od wiatru chroni mnie bardzo dobrze. Przy prędkościach do około 100 km/h da się jechać z podniesioną szczęka w kasku i opuszczoną blendą. Polecam. Niestety cena jest mało atrakcyjna.
A mógłbyś wrzucić fotki tej szyby na moto. Jak to wszystko wygląda i jaka cena konkretnie była?
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2010, 16:05   #46
duzy79
 
duzy79's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Ustroń
Posty: 237
Motocykl: RD07a
Przebieg: 95000
duzy79 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 23 godz 10 min 45 s
Domyślnie

Foty postaram się wrzucić wieczorem. Na odpowiedziałem przepraszam za zwłokę.
duzy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2010, 12:16   #47
duzy79
 
duzy79's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Ustroń
Posty: 237
Motocykl: RD07a
Przebieg: 95000
duzy79 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 23 godz 10 min 45 s
Domyślnie

Przepraszam za zwłokę.
Zdjęcia pochodzą z jakiegoś wyjazdu. Niestety nie miałem czasu i możliwości w związku z podtopieniem mojego garażu na robienie takich strikte samej szyby.
2.jpg

3.jpg

DSC_0172.JPG
duzy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2011, 19:59   #48
tomkow
 
tomkow's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Wrocław
Posty: 722
Motocykl: RD03
tomkow jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 10 godz 37 min 52 s
Thumbs up

Ku przestrodze chyba - nie pasował mi profil mojej wysokiej szyby MGG - za bardzo leżała i mimo deflektora działało to niezbyt zadowalająco. Postanowiłem odgiąć ją lekko na gorąco. Grzałem kilkanaście minut opalarką z regulacją temperatury (ponoć poliwęglan daje się kształtować dość swobodnie przy temperaturze rzędu 180-200 stopni).

Zakładam, że nie dogrzałem odpowiednio, ale szybka pękła mi w rękach przy lekkim wygięciu jak szkło. Ostrość krawędzi złamania również przypomina szkło, kontakt z szyją to niemal pewna dekapitacja.

Z ulgą wracam do oryginalnej owiewki.
tomkow jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2011, 20:10   #49
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Potwierdzam, że MGG jest krucha przeokrutnie. Mi strzeliła jak nią lekko ruszałem na motorze. Na szczęście nie do końca i po nawierceniu małej dziurki na końcu pęknięcia i zaklejeniu powertapem przejeździła jeszcze prawie rok, aż przy figurze na torze zakończyła swój jednoczęściowy żywot.

Z tego co się orientuję to poliweglan jest dość elastyczny i nie pęka tak łatwo. Mi to pachnie pleksą.

Też teraz latam na oryginale i mam spokój.
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2011, 14:37   #50
Miklaz
 
Miklaz's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Lublin
Posty: 793
Motocykl: królowa wróciła
Miklaz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 11 godz 7 min 40 s
Domyślnie

Post o kruchej tematyce

Piękny niedzielny dzień, krzątanina przy afryce, chwila nieuwagi i BUM!!! się przewróciła królowa, w starciu z kosiarką doznała złamania....szyby, tuż nad mocowaniami, dobrze że owiewka cała. Przez głowę przeszedł mi dziwny pomysł i od razu zrodziło się pytanie: jak złamana to może by oddać do spawania Ale czy gra warta zachodu fajna była, dosyć wysoka, gruba firmy nie znam, z taką już kupiłem z Francji. Ostatnio same nieprzewidziane wydatki, łożysko główki ramy, zębatka przednia no i dzisiaj szyba, i tak grosz do grosza.......
A więc- spróbować spawać? czy nie skąpić 140zł i kupić mgg? weekend majowy się zbliża wyjazd w góry i kurcze żeby 200km od domu spawana szyba w ręku nie została. Porady Opinie
Miklaz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szyba turystyczna jaka? LegacySVX Wszystko dla Afryki 40 17.06.2022 22:06
jaka szyba turystyczna i gmole do RDO7a ?? wojtalek Wszystko dla Afryki 8 02.04.2014 20:56
kupić, nie kupić - oto jest pytanie? norweg Hamulce, kola, opony 31 24.05.2013 19:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.