Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.01.2024, 10:17   #21
Ryży Koń


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 105
Motocykl: CRF300 Rally
Ryży Koń jest na dystyngowanej drodze
Online: 18 godz 54 min 22 s
Domyślnie

Jako, że trochę pracowałem "w olejach" to się wtrącę. Po pierwsze dystrybutor. Im większy tym lepiej. Faktycznie Inter Cars, mimo różnych patologii jest zaufanym źródłem. Po drugie marka. Wszystkie wynalazki "niszowe" i "cudowne" można sobie w buty wsadzić. Żadna z tym firm sama nie robi oleju. Zamawiają w mieszalniach i tyle. Każdy z was może sobie stworzyć własną markę oleju i po sprawie. Można sobie piłować roleczki na maszynie z silnikiem od pralki i taki test ma tyle wiarygodności co ocena jakości oleju na podstawie jego zapachu. Kiedyś miałem przyjemność być w Castrol Technology Centre w Pangbourne i od tego czasu już nic nie było takie jak wcześniej :-). Po trzecie, olej obecnie jest częścią zamienną silnika więc nie należy poprawiać fabryki. Lać olej w klasie lepkości i jakości zalecanej przez producenta auta. Krzywdy nie będzie. Gdzie można poprawić fabrykę? Zmieniać częściej olej. Nie co 30kkm ale co 15kkm. Czy wymieniać częściej? Chyba bez sensu skoro silniki w układach hybrydowych Toyoty robią setki tysięcy kilometrów przy wymianie co 15kkm. Oczywiście jeśli gazem operuje się 0-1 i ogień z rury, to wymieniać częściej. Jeśli jeździmy na przykład autem do pracy 3km, albo po bułki do sklepu, który widzimy z okna, to też częściej. Jeden z moich ulubionych cytatów ze Sławka Borewicza brzmi: Myślenie ma kolosalną przyszłość, nie tylko w milicji.
Aha... i nie słuchać "dziennikarzy" i innych "specjalistów" od motoryzacji... Większość nie odróżnia głowy od dupy.
I taka olejowa zagadka. O ile procent zmieni się lepkość a o ile gęstość oleju z zakresie temperatur od -20 st.C. do 100 st.C. :-)

Aha... tak, to prawda. Najlepszy jest olej wymieniony, a filtry oleju podrabia się tak jak oleje silnikowe.
Ryży Koń jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2024, 10:23   #22
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,155
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 11 godz 2 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ryży Koń Zobacz post
Aha... tak, to prawda. Najlepszy jest olej wymieniony, a filtry oleju podrabia się tak jak oleje silnikowe.
Podrabia się wszystko i piszę to jako były pracownik jednej z dużych hurtowni moto w tym kraju. Tak, widziałem, na oczy podrobiony kontener filtrów Mann'a.

Ja zawsze sprawdzam czy dany producent to produkuje czy tylko brenduje swoim logo. Tak naprawdę pełnoprawnych producentów danej części jest bardzo mała liczba a reszta to tylko logo.

Od lat:
- jak klocki i tarcze to tylko TRW
- jak amory to tylko SACHS i BILSTEIN
- jak oleje to dużo lałem TOTALA

Największy pakowacz w europie co tylko klei logo to wg. mnie Febi.

PS.: Ryży Koniu ciebie to chyba ostatnio widziałem w jakimś programie o samolotach?
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2024, 10:32   #23
Ryży Koń


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 105
Motocykl: CRF300 Rally
Ryży Koń jest na dystyngowanej drodze
Online: 18 godz 54 min 22 s
Domyślnie

Jak klocki to ATE, jak tarcze to Zimmerman. :-)

p.s. Siedem lat temu zrozumiałem, że nie uciekniesz przed przeznaczeniem i głębokim uczuciem... i umościłem się w samolotach. Dery lata a ja mu naprawiam :-)
A widziałeś mnie pewnie w tym g..nie z Discovery, z którym się rozstaliśmy po lekkiej awanturce :-) Przypomnę, że: Telewizja kłamie :-)
Ryży Koń jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2024, 10:55   #24
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,540
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 7 godz 3 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ryży Koń Zobacz post
Jak klocki to ATE, jak tarcze to Zimmerman. :-)

p.s. Siedem lat temu zrozumiałem, że nie uciekniesz przed przeznaczeniem i głębokim uczuciem... i umościłem się w samolotach. Dery lata a ja mu naprawiam :-)
A widziałeś mnie pewnie w tym g..nie z Discovery, z którym się rozstaliśmy po lekkiej awanturce :-) Przypomnę, że: Telewizja kłamie :-)
Dobrze Cię "widzieć" Koniu. Fajnie, że nie zapomniałeś o nas
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2024, 10:57   #25
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,155
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 11 godz 2 min 5 s
Domyślnie

ATE i Zimmerman to dobry wybór bo to producenci.

Telewizji to już dawno nie oglądam Mój syn oglądał i tak patrzę i widzę, że znajoma twarz i głos

Z ciekawostek powiem, że duża część klocków samochodowych pochodzi z fabryk: Textar, Jurid i Ferodo, ATE, Brembo, TRW.
Reszta to tylko klocki zamawiane w tych fabrykach przez inne brendy wg. ich "zamówienia".
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2024, 11:41   #26
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,756
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 14 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
W związku z dużymi możliwościami podrabiania olejów coraz trudniej wyszukać wiarygodne źródło.
W AT próbowałem na przestrzeni czasu różnych oliwek.
Tak naprawdę nie doszukałem się niemal żadnych różnic eksploatacyjnych , no może tylko czasem ciemnienia w stosunku do przebiegu.
Wszystkie smarowały.
Dzieju tylko RD03 będzie jeździć na przysłowiowym oleju do frytek - nowoczesne konstrukcje raczej nie.
I jak mówicie pewny/duzy dystrybutor - ja np 300v do EXC kupowałem tylko w Intercarsie mimo iż była znacznie droższa niż na Allegroszu
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2024, 13:33   #27
Michal
 
Michal's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 647
Motocykl: LC8 1290 Super ADV R i WFM
Michal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 10 godz 11 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
W
Niedawno przewiozłem się na filtrze oleju Filtrona w Vectrze, po 5tyskm tak się przypchał że klawiatura zaczęła głośniej pracować. A producenci zalecając wymianę olejów po 15-30tyskm przewidują że filtr teoretycznie powinien wytrzymać. Bzdury.
Wymieniłem na MANa i nastała cisza, kolejna wymiana na MANoski przejechał już 8 tyskm i nadal dobrze.
Na każdym kroku nas kantują , sztuka się nie dać.

Najlepszy olej to ten wymieniony, marka jest na drugim miejscu
Filtron należy do Manna, nie sądzę, żeby popularne filtry robili na dwóch różnych liniach i w różnych standardach wykonania.

Cytat:
Z ciekawostek powiem, że duża część klocków samochodowych pochodzi z fabryk: Textar, Jurid i Ferodo, ATE, Brembo, TRW
Fabryki TRW, Ferodo itp to rózne fabryki w Chinach i przeważnie to są te same fabryki.
__________________
Pozdrawiam
Michał
Michal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Alarm/GPS jakie obecnie na TOPie? TOMADYNA Wszystko dla Afryki 2 16.01.2021 15:56
Która lepiej brzmi? JarekO Motocykl Forumowicza 2 12.11.2017 09:11
Którą pompe kupić Pils Uklad paliwowy i wydechowy 20 30.03.2017 10:37
Znika Oliwa. _Radko_ Silnik, sprzęgło, skrzynia 9 31.03.2009 18:23


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.