Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.03.2019, 11:56   #181
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 14 min 30 s
Domyślnie

Przyglądnę się w takim razie jeszcze raz układowi. Może też moje wyznaczenie nie jest tak bardzo dokładne, wezmę kompas na wieś
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2019, 14:21   #182
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Apropos pradu- była wspomniana, ze średnia cena prądu to 55gr;
właśnie dostałem rachunek: dzieląc kwote rachunku (a wiec abonament, wszelkie opłaty przesylowe, stałe, zmienne, itd.) na ilość kilowatogodzin wychodzi 63gr/1kWh
PGE taryfa G11

Ostatnio edytowane przez ArtiZet : 22.03.2019 o 15:45 Powód: Bład w ilości kWh
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2019, 14:54   #183
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 14 min 30 s
Domyślnie

Dobrze wiedzieć, nie myślcie że zaangażowanie osłabło. Dalej czekam na wycenę płyty fundamentowej, w ostateczności zrobimy projekt płyty i miejscowy fachowiec ja wykona, ja mogę poświecić cały dzień na jazdę zagęszczarką. Dogrywam szczegóły z producentem domu , głównie w zakresie finansowania i harmonogramu wpłat, liczę na kredyt budowano hipoteczny. Niefajnie usłyszeć od pani z banku że będzie tylko na 13 lat bo nie można powyżej 70 roku życia.
Na ewentualne kłopoty z prądem mam ofertę na rekuperację oraz pompę ciepła, ale jak pisałem wcześniej to zawsze można dołożyć.
Rekuperacja z montażem niecałe 20 , pompa z wymiennikiem gruntowym około 36. Plac budowy przygotowany, czekam na wynik geologa. Okno kredytowe otworzy mi się pod koniec maja a do tego czasu chcę mieć gotową płytę, a dom powinien być również pod koniec maja przewidziany do produkcji(tak bym chciał, jak producent zaufa mojemu słowu, mogę go, znaczy słowo podeprzeć zestawem działki budowlanej w Wierzchowiu 32 ary, może są chętni?&#128521
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2019, 21:28   #184
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,057
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 18 godz 25 min 0
Domyślnie

Przeczytałem prawie wszystko.
Drogi consigliero, życzę powodzenia w budowie!

Swój dom budowałem dawno temu, ogrzewam głównie kominkiem z rozprowadzeniem powietrza do wszystkich pomieszczeń, choć mam w wylewce zalane kable ogrzewania elektrycznego i czasem włączam je dla sprawdzenia czy jeszcze działają. Kosztowały jakieś grosze, więc je zalałem. W łazience używam podłogowego cały sezon ze sterowaniem grzania głównie od godz. 22 do 6 nad ranem, bo jest tam też grzanie z kominka.

Plusem mojego rozwiązania są niskie koszty - 10-12 m3 drewna na sezon, dom 220 m2. Minusy to lekko okopcone ściany i noszenie drewna z drewutni - co najmniej dwa razy dziennie po dwa kawałki. Na razie daję radę, będzie to już 17 sezon grzewczy. Jak się to opanuje, to żar utrzymuje się od rozpalenia w październiku do wygaszenia w marcu. Warunek jest jeden - kominek musi mieć wkład największy jaki jest dostępny na rynku. Nie patrzeć na kW bo to marketing, dobry wkład musi mieć gabaryty i sporo ważyć.

Wodę ogrzewam bojlerem 3-faz 200 litrów z rozprowadzeniem wszędzie, nawet do piwnicy i garażu,. Do tego moja dusza inż. elektryka kazała dorobić sterownik do grzania w tańszej taryfie - koszty za prąd są wtedy kilkakrotnie (sic) niższe. Dla naszej 6 osobowej rodziny wystarczało na styk, choć kilka razy brakło ciepłej wody (teraz jest nas już 4, a za trzy lata zostanę sam z plecaczkiem w ogromnej chałupie). Gazu nie posiadam, bo stwierdziłem że inwestycja (przyłącz, piec, kalafiory itd.) to koszt drewna na 20 lat. Na starość pewnie wrócę do tematu, bo wykonanie tego w moim przypadku (piwnica pod całością), to zrobienie trzech pionów po dwa otworki - da radę ogarnąć zawsze.
Gaz do gotowania mamy z butli - wystarcza na miesiąc. Koszt butli to tyle co opłata stała w przyłączu gazowym...

Jakbym mógł coś doradzić.
1. Buduj dom możliwie mały, mniejszy niż chciałbyś mieć, bo na starość będzie dużym obciążeniem. Wszystkie moje dzieci chcą iść na swoje.
2. Zrezygnuj z akumulacyjnego ogrzewania w tej płycie, bo sprawność spadnie dramatycznie. Nie mam siły tłumaczyć, ale piece akumulacyjne to były dobre za Gierka. Prąd i gaz tego nie lubią.
3. Pytaj, czytaj... decyzję podejmuj sam. Bierz poprawki na marketing i na to że każdy gospodarz chwali wodę w swojej studni. I sprzedawcy i użytkownicy mają swoje najswojsze racje.

Powodzenia!

Ostatnio edytowane przez MrWaski : 24.03.2019 o 22:37
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.03.2019, 17:02   #185
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 960
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 31 min 27 s
Domyślnie

Bądź czujny

b-biała.jpg
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.03.2019, 17:41   #186
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,057
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 18 godz 25 min 0
Domyślnie

Podobno mają uprawomocnić samowolki na korzyść gapy budującego niezgodnie z prawem. Zatem należy poczekać aż to zrobią (nie wiem, może już to zrobili) i wtedy załatwić papiery, dogadać się z właścicielem lub oprzeć sprawę o sąd. To mogą być też duże koszty, ale na pewno nie takie jak rozbiórka samowolki.
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.03.2019, 23:42   #187
Pferdek


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: na zachodzie
Posty: 14
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Pferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 16 godz 56 min 39 s
Domyślnie a co powiecie na takie cuda ?

https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=0OVmPhaGAxE
Pferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2019, 19:32   #188
lotnik

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Lublin
Posty: 504
lotnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 2 godz 19 min 53 s
Domyślnie

Jak idzie budowa ?
lotnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2019, 20:16   #189
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 14 min 30 s
Domyślnie

Na razie nijak, przeżyłem już huśtawkę nastrojów w stylu na co mi dom, ile jeszcze pożyję, lepiej wsiąść na motocykl i pojechać w świat. Tak naprawdę to jutro się wyjaśni kwestia finansowania, plan jest splłafić jeden kredyt a wziąć taki normalny hipoteczny, który mam obiecany . Tylko mój plan zakładał że dom jest już w przygotowaniu a niestety nic bez kasy nie wystartuje. Seria porażek i permanentny brak czasu, próbowałem odnaleźć szpilkę i wczoraj nawet fizycznie podjąłem temat ale wykrywacz świetnie wykrywał blachę w ręce. Zresztą po ostatnich opadach wody jest nawet za dużo , za to jutro jak się uda to podjadę do studniarzy w Szczucinie i powiem aby to zrobili od nowa. Mapka się jeszcze robi ,może nawet już jest do odbioru , teraz sobie przypomniałem że i badania geologiczne też czekają na odbiór i zapłatę tylko gość się nie odzywa . Zasadniczo jest mokro i zielono



__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2019, 22:20   #190
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 14 min 30 s
Domyślnie

Zasadniczo mam przyznany kredyt ale ciężko mi się do niego dobrać, bank wymaga pozwolenia na budowę. Jutro jadę do Buska złożyć papiery, ostatecznie zdecydowałem się na ustawienie domu w taki sposób że kalenica będzie w kierunku mniej więcej tak

Choć patrząc na wyrysowany kierunek północy o miejsce zachodu słońca, zastanawiam się czy nie wyrównać ściany dłuższej równolegle do wjazdu do garażu





Tak patrząc pod kątem zagospodarowania terenu ten skos trochę mi bruździ w mojej inżynierskiej głowie.
Gdyby go postawić równolegle do tego wjazdu to mielibyśmy dużo południa i dużo zachodu w salonie



W środę jedziemy też podpisać umowę na budowę domu i niech się dzieje. Oczywiście zapraszam chętnych na wizję lokalną połączoną z degustacją lokalnych wyrobów.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 18:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.