Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.07.2017, 20:57   #71
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,398
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 8 godz 29 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał radiolog Zobacz post
Ja jestem tylko ciekawy
DCT nie zachowuje się jak automat w aucie, czyli możesz toczyć moto. Ktoś już to wyżej napisał. W związku z tym musisz trzymać na hamulcu.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2017, 21:02   #72
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,398
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 8 godz 29 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pirania Zobacz post
Masz dwa hamulce to po h..j Ci jeszcze coś ?
Automat=skuter/ auto dla Zony..
Niemalże każdy Twój post to beka z Afryki w DCT. Nieraz jak się połapiesz to skasujesz post, trochę to takie niefajne. Czy ktoś ciśnie z Twojego zamiłowania do 'pomarańczowego' koloru?
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2017, 21:06   #73
colles


Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Jaworzno
Posty: 333
Motocykl: CRF1000l
colles jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 16 godz 31 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał HarryLey4x4 Zobacz post
Colles, nie o tym piszę. Nie musisz wbijać N na skrzyżowaniu, bo nie ruszając manetki gazu nic się nie dziej. O tym piszę. Znaczy się , możesz przepychać motocykl do przodu i do tyłu.
Wiem ale ja odpisywałem do Myku a twój post poszedł wcześniej niż mój i stąd wyszło nieporozumienie
colles jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2017, 21:34   #74
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,765
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 5 godz 45 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
Niemalże każdy Twój post to beka z Afryki w DCT. Nieraz jak się połapiesz to skasujesz post, trochę to takie niefajne. Czy ktoś ciśnie z Twojego zamiłowania do 'pomarańczowego' koloru?
Ja cisnę z pomarańczową sieczkarnią nie ma co się.pitolić.

Trochę dystansu Panowie by się.przydało. Autorowi wątku chodziło o porównanie automatu z manualem a tu tylko achy i ochy nad tym jaki to automat jest cudowny. Że biegi zmienia szybciej etc. I co z tego wynika? Niewiele. Powiedzcie jakie wady dostrzegliście w obu wersjach bo odnoszę wrażenie że powstał "funclub DCT", który nie dopuszcza nie tylko krytyki ale i polemiki. Nie jeździłeś to ch.ja wiesz.
Nie jeździłem ale jeździłem wieloma automatami zdecydowanie bardziej zaawansowanymi niż to hądowskie DCT i swoje zdanie mam ale już pozostawię je dla siebie coby nie było że cokolwiek czy kogokolwiek krytykuję.
Więc ponawiam pytanie bo naprawdę jestem zainteresowany informacją w temacie a już na kilku forach pytałem i dalej pustka.

Sytuacja z życia wzięta - UA stromy zjazd w dół a ostatnie kilka dni padało więc więcej dodawać nie trzeba. Wbijam jeden puszczam sprzęgło i toczę się.w dół stoku. Wbicie dwójki bezsensowne bo za szybko, użycie hamulców kończy się tańcem moto i glebą.
Moja afra sprawnie hamuje silnikiem i jestem w stanie kontrolować zjazd. Jak w takiej sytuacji zachowa się DCT bo jakby jest jasne że moment hamujący silnika w automacie jest dużo słabszy?

1. Nabierze prędkości i wbije wyższy bieg.
2. Będzie jechać na jedynce i nie wbije wyższego biegu.
3. Tego nie wie nikt.

Z innej beczki. DCT jednak gasną. Nie wiem czy to wina konkretnego egzemplarza ale nie jest to odosobniony przypadek.


Zmiana biegów nogą w DCT - litości. To jakby proteza k#$asa.

Żeby nie było że manual cudowny u mnie przy zbyt lekkim wbiciu biegu czasem potrafi wyskoczyć.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2017, 21:51   #75
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,398
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 8 godz 29 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Sytuacja z życia wzięta - UA stromy zjazd w dół a ostatnie kilka dni padało więc więcej dodawać nie trzeba. Wbijam jeden puszczam sprzęgło i toczę się.w dół stoku. Wbicie dwójki bezsensowne bo za szybko, użycie hamulców kończy się tańcem moto i glebą.
Moja afra sprawnie hamuje silnikiem i jestem w stanie kontrolować zjazd. Jak w takiej sytuacji zachowa się DCT bo jakby jest jasne że moment hamujący silnika w automacie jest dużo słabszy?

1. Nabierze prędkości i wbije wyższy bieg.
2. Będzie jechać na jedynce i nie wbije wyższego biegu.
3. Tego nie wie nikt.
Po błocie nie jeżdżę, nie umiem, nie wypowiadam się
Ale jeśli chodzi o zjeżdżanie w dół na (załóżmy) pierwszym biegu to DCT nie zmieni biegu na wyższy dopóty, dopóki nie dodasz gazu manetką. Możesz zjeżdżając z góry sam zrzucić bieg i hamować silnikiem, będąc cały czas w trybie D - nie ma problemu.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2017, 22:14   #76
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,048
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 15 min 17 s
Domyślnie

Tak jak Emek pisze..zrobiło sie nie miło... Jest dużo nowych użytkowników forum posiadających nową AT i ciężko u nich z dystansem...

Panowie na tym forum to nie przejdzie.. tutaj każdy się lubi czasem mniej a czasem bardziej... ale każdy sie szanuje i szanuje to forum.. a także zasady nie pisane jakie tu panują...

Kiedyś tam miałem okazję poznac wielu z FAT i byłem bardzo zaskoczony jacy to ludzie i jaka jest atmosfera w realu czy na forum..

Ja rozumiem że jak ktoś wyda 50 kawałków na moto to się bedzie bronił rękami i nogami przed jakąkolwiek krytyką chociażby gównianego plastikowego uchwytu pod kufer który już chyba lepiej by chińczycy wymyślili...

Ale na tym forum krytyka jest i będzie i czasem pstryczka w nos się dostanie...ale to wszystko zawsze z dystansem.. bez uraz i fochowania się..

Manual jest dla tych hardkorów co będa sie na Stoja wspinać,a DCT dla tych którzy będą sobie gdzieś tam podróżować... w inny sposób

Hardkory potrzebują mniejszej wagi i prostych rozwiązań,inne ADV będą potrzebować jak najmniej obsługi i jak najwiecej komfortu.. I tu honda trafia w sedno bo daje tym i tym...

to tak jak z rekluse w enduro,jedni lubią i zakładaja drudzy nie chcą bo im to nie potrzebne..

Są wady i zalety DCT jak i manuala... dla mnie osobiście przeskakując z jednej na drugą liczył sie tylko manual...zrobiłem nie wiele km ale na tyle żeby sie przekonać iż nie ugośiło by u mnie to długo... czegoś w Dct brakuje...czego sam nie wiem, może opcjonalnego manuala...

Zdrowie tych co dct i manuala mają..

pozdro
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2017, 22:19   #77
Zmyler
 
Zmyler's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Lublin
Posty: 2,277
Motocykl: LC8-950ADV,EXC 450, ROAD KING EVO
Zmyler jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 22 godz 47 min 17 s
Domyślnie

Z jedynki już nie bardzo jest gdzie zrzucać - z tego co Emek pisał -zjeżdża ja jedynce. A co do dct to chętnie przejechałbym się z czystej ciekawości żeby wiedzieć o co to całe alooo.
Zmyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2017, 22:26   #78
HarryLey4x4
 
HarryLey4x4's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Wlkp
Posty: 451
Motocykl: CRF 1000D Transalp-XL650V CB750 BMW-R850R
Przebieg: 400
HarryLey4x4 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 53 min 12 s
Domyślnie

Emek, połowa Twojego ostatniego postu to pierdo...nie., ale druga połowa to konkretne pytanie. Powiem, że nawet bardzo konkretne. Ja na razie nakulałem pierwszy tysiak i jeszcze nie odważyłem się potestować Afry w offie na podjazdach i zjazdach. Jest tam u nas taki śmiszny guziczek opisany "G" . Owy punkt G ma własnie pomagać w takich sytuacjach. Nie sądzę ,żeby spece od hłondy zrobili samorozpędzający się pocisk , bez możliwości spowolnienia. Chętnie odpowiem po testach na Twoje pytanie ,chyba ,że ktoś zrobi to przede mną.
Odpowiadając tylko w sprawie Twojego pojeżdżenia innymi automatami , bardziej zaawansowanymi , to powiem tylko ,że DCT jest właśnie dość specyficzną skrzynią, więc nie jestem przekonany , czy Twoje dotychczasowe doświadczenia wystarczą by odnieść się do owego DCT. Pisząc ,że dopóki nie jeździłeś motocyklem z DCT, nie powinieneś do końca jej krytykować, bo trudno jest ją porównać z czymś innym. Zapewniam ,że miałem mnóstwo aut z automatami i jeździłem nimi w terenie , także wokół Twojego komina i powiem ,że ma się to nijak do skrzynki DCT w motocyklu.
I ostatnia sprawa, ja nie wychwalam tej konfiguracji, tylko zachęcam do jej spróbowania. Na razie ze wszystkich moich znajomych , którzy spróbowali jazdy tym "dziwolągiem" większość była albo mile zaskoczona, albo wręcz zdecydowała się na jej zakup. Rozumiem, że Ci wszyscy na razie sa niedojrzali, albo przejrzali , bo często ich wiek jest powyżej 4 dyszek, ale może to właśnie jest target w konkretnym kierunku.
Musisz troszkę wyluzować, bo kiedyś jakaś żyłka pęknie i nawet DCT nie pomoże

P.S.
DCT gasnące na filmiku, myśle,że jest to efekt jakiejś awarii. W przypadku sprawnego motocykla nie jest taka akcja możliwa.

Ostatnio edytowane przez HarryLey4x4 : 03.07.2017 o 22:49
HarryLey4x4 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2017, 22:38   #79
HarryLey4x4
 
HarryLey4x4's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Wlkp
Posty: 451
Motocykl: CRF 1000D Transalp-XL650V CB750 BMW-R850R
Przebieg: 400
HarryLey4x4 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 53 min 12 s
Domyślnie

Motomax, nie chciałem wczesniej ruszać tematu wagi, głównie z wątku o handbarach, ale Twoje wypowiedzi dotyczyły głównie jak rozumiem lżejszych motocykli. Zatem nie da się w ogóle porównywać charakterystyki tych motorów względem siebie. Tak samo tutaj myślę,że jeśli mamy porównywać możliwości motocykli DCT i Manuala to trzeba by brać pod uwagę możliwości jakie mają przed sobą motocykle ważące ok. 230-250 kg.
Zapewniam,że to ,że wydaję kase na motocykl za tyle czy tyle nie jest dla mnie powodem, by na siłę pisać o nim jedynie w pozytywach. Mam też inne motongi i tylko czekam jak kiedy w jakich warunkach moge sobie nimi pojeździć. Tam nie ma DCT, a taki motocykl kupiłem w konkretnym celu. Jak już pisałem, chętnie dowiem się czy ten zakup wart był swojej ceny, ale chyba nie wcześniej niż po 2-3 latach. Inaczej byłbym takim samym malkontentem, który pojechał po godzince na przejażdżkę i zjadł już wszystkie rozumy.
Dlaczego po 2-3 sezonach, bo wówczas najprawdopodobniej będę miał za sobą przekrój nieplanowanych sytuacji drogowo - offowych. Oczywiście bardziej wprawni jeźdźcy, którzy z motocykla nie zsiadają , może będą potrafili już wszystko powiedzieć po jednodniowym teście , ja jestem ostrożny i daję sobie dłuższy czas.
:-)

Ostatnio edytowane przez HarryLey4x4 : 03.07.2017 o 22:46
HarryLey4x4 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2017, 23:36   #80
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,231
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 godz 23 min 50 s
Domyślnie

Jego mać ..... - przebrnąłem przez wszystkie posty. Masakra jakaś. Było pytanie jaka jest różnica, a wyszło jak zwykle. Manuala powinni wszyscy znać, bo wszystkie mają takie same. Nie będę cytował po kolei tylko z pamięci postaram się opisać kilka wątpliwości. Uwaga: nie namawiam na DCT - opisuję swoje subiektywne odczucia, nie obrażam nikogo ani nie czepiam się nikogo.
DCT - dual clutch transmission.
1. Nie mylcie automata z DCT. Emek - piszesz, że jeździłeś "automatami" różnymi, zakładam że w samochodzie bo poza Hondą nie kojarzę moto z taką skrzynią. W większości przypadków to nie taka skrzynia jak w Hondzie. To są dwie skrzynie manualne (normalne) połączone dwoma sprzęgłami. Możesz normalnie hamować biegami. Zmieniać je kiedy chcesz, nawet w trybie automatycznej zmiany. Przy zjeździe, wbijasz bieg jaki Cię interesuje i system nie wbije w górę. Dodatkowo na takie błoto masz tryb G, który redukuje poślizg sprzęgła. Uwierz, zjeżdżałem już ze stromych górek.
DCT ma 3 podstawowe tryby pracy - Automat, który i tak pozwala w dowolnym czasie zmienić przyciskami biegi, Sportowy, podzielony na 3 poziomy intensywności i Manual - tu jedyna ingerencja komputera to to, że w momencie za niskich obrotów, kiedy grozi nam zduszenie moto, bieg zostanie zredukowany - w górę do odcięcia.
2. Ktoś pytał czy idzie na koło - idzie.
3. Szybkość zmiany biegów - dużo szybsza - jadę obok manuala i nie ma bata zostaje na starcie w tyle. Tu mogę przytoczyć zmianę biegów w samochodach rajdowych, nawet takich ze skrzynią kłową, gdzie biegi zmienia się bez sprzęgła. Jeżeli masz ręce na kierownicy (samochód) i chcesz zmienić bieg, zdejmujesz rękę na lewarek i robisz ruch. On ileś tam trwa. W moto też trzeba kopnąć butem, przy okazji jak ktoś się boi, trzeba wcisnąć sprzęgło - to też trwa. W samochodach rajdowych z sekwencyjną skrzynia biegów i zmianą łopatką, trwa to ułamek sekundy. W DCT tak samo. Masz kciuki na przycisku i w ułamek sekundy masz bieg zmieniony. Tu cały czas bieg parzysty i nieparzysty jest w gotowości, jedno sprzęgło się odpina , drugie zapina.
4. Ktoś się pytał o blokowanie koła na luźnym ( luźnej nawierzchni) - proszę bardzo, odpinasz ABS z tyłu, wciskasz hamulec nożny i robisz slajda jakiego chcesz, w tym czasie napęd wysprzęglony jest, puszczasz hamulec jest napęd.
5. Ktoś pytał o opóźnienie na rakcję gazu , wahania itp. nie ma żadnego. Odkręcasz, idzie. Puszczasz, hamuje silnikiem jak w tradycyjnej szkrzyni. To dlatego, że to są manulane skrzynie, nawet dwie w jednej.
6. Co do staczania się w dół na podjeździe. Tak stacza się. Stacza się łatwiej jak się da na luz. Od tego jest hamulec w lewej ręce. Zaciągasz, trzymasz dwie nogi na ziemi ( jak jest taka potrzeba), dodajesz gazu, puszczasz ręką hamulec tylni i po sprawie, łatwiejszego rozwiązania nie ma.
7. Gymkhana - do tego są inne motocykle ale dla zabawy tez można tyle, że nie z takim efektem.
8. Off - 250 kg i przeznaczenie do turystki. Czy Audi A6 Allroad, Audi Q5, Q7, Mercedesem GLS, GLE jeździ się w offie. Panowie bez jaj. Jak chciałem jeździć w offie samochodem to miałem Wranglera 4.0 przerobionego na maxa. Do offa to są specjalne maszyny, a Afryką czy to manualem czy DCT to się przejeżdża trudny teren. W weekend jeździłem po mazurach na WRC, błoto było po kostki na kilku kilometrach. Kiepski jestem w jeździe po takim terenie i DCT w takich warunkach mi zmiana biegów palcami pomagała.
9. Nikt nie pozna zalet i wad tej skrzyni na godzinnej jeździe próbnej - lepiej sobie taką odpuścić. Ja mam 22 tysiące zrobione w rok i mogę coś o niej powiedzieć. Ale nie po godzinie czy dwóch jazdy próbnej.
10. Porównanie skutera do DCT ma się jak porównanie skrzyni biegów automatycznej hydrokinetycznej (z lat 80) lub bezstopniowej, do DSG z grupy VW (dokładnie ta sama technika) - inna bajka.

Manualem zakładam każdy jeździł, jak ktoś ma ochotę porównać manuala z DCT zapraszam kiedyś na dłuższy wyjazd.
Ostatnio kolega przyjechał Multistradą 950 (nówka sztuka), zrobiłem 3 km i nie chcę już manuala. Jeżeli nikt nie zrobi w takim rodzaju motocykla skrzyni DCT, to Afrykę wymienię na Afrykę. Dodam, że na Transalpie zrobiłem około 60 tyś, Tenerką 40 tys.
Nie namówię i nie namawiam na DCT ale dajcie spokój z niemożnością zrobienia przegazówki czy innych pierdół.
Każdy będzie chwalił to co ma, bo jeden woli blondynki, drugi brunetki.
Aha , Afryka ma też wady. Czy skrzynia DCT ma wady ? Dla mnie nie ale jak widać dla wielu z was ma. No i dobrze, kazdy ma prawo do swojej oceny. Dla mnie w Afryce Manual to wada, ale jak będę chciał jeździć w offie, ( prawdziwym offie) to sobie kupię manuala, który będzie ważył 120 kg.

Więcej grzechów nie pamiętam, jak ktoś chce spytać o konkretną rzecz to zapraszam do wymiany zdań :-)

Aaaa, jeszcze jedno - mam "automata" w Afryce, a klocki po 22 tys jak nowe - jak widać da się hamować skrzynią. :-)
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.