Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.09.2015, 06:39   #81
Maurosso
 
Maurosso's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Rz-ów
Posty: 648
Motocykl: RD07
Maurosso jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 14 godz 2 min 49 s
Domyślnie

Cześć,

Dość leniuchowania w Osh. Łożyska dostałem, dzisiaj trze je założyć i jechać dalej...

Z uwagi na opóźnienie, pojawił się jednak inny mały problem. Mianowicie wiza Kazachska zaczyna mnie ograniczać...mam ją do 30go, a chciałbym tak z tydzień lub troszkę więcej pokręcić się po Kirgistanie...

Czy wiecie jak wygląda sytuacja w razie W? Można w Kazachstanie (w Almatach np.) przedłużyć wizę o parę dni? Jakie jest ich podejście, jak się przekroczy termin wizy o kilka dni? Gułag i kula w łeb? Czy jakaś drobna kara? Bo obie te wersje słyszałem...
__________________
Marcin vel "Gruby" aka "Maurosso"
Maurosso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.09.2015, 09:34   #82
miro&afryka
 
miro&afryka's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Stalowa Wola
Posty: 293
Motocykl: RD07a
Przebieg: 32000
miro&afryka jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 13 godz 42 min 6 s
Domyślnie

Słyszałem opowieści osoby, która tego doświadczyła na własnej skórze. Opowieści o tej gorszej wersji. Był areszt, perspektywa sądu, chyba posądzanie o szpiegostwo, nieskuteczne telefony do ambasady. Bardzo nieprzyjemnie.
miro&afryka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2015, 13:54   #83
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,521
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 16 godz 29 min 47 s
Domyślnie

hej

ogarnales temat lozysk?
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2015, 16:57   #84
Maurosso
 
Maurosso's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Rz-ów
Posty: 648
Motocykl: RD07
Maurosso jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 14 godz 2 min 49 s
Domyślnie

Uch...lipny temat...jestem wielce podkurwiony na szpeca, ktory wpakowal mi te kitajskie gowna w glowke ramy. Do tego stopnia ze chetnie rozpetalbym gownoburze na internetach...

Ekipa z advriders.eu, prawie zalatwila je w Londynie, ale przedstawiciel tamtejszej Hondy dal ciala na calej lini i wylecieli bez nich, z tym ze mieli je ugadane w Bishkeku.

Na miejscu je odebrali i przywiezli tutaj do Osh. Uchachany jak dziecko (mimo ze byly same lozyska, bez uszczelniaczy, a stare byly w oplakanym stanie), pojechalem na warsztat gdzie Afra czekala, bez nog, na nowy staw biodrowy.

I co sie okazuje? Oznaczenie sie zgadza, wymiar zewnetrzy i glebokosc tez, ale wewnetrzy jest o milimetr za maly. I huj...nie wlezie na sztyce...

Jako ze na miejscu w Osh byla tez ekipa z vVagary.pl, Bartek i Laura, pomogli mi niezmiernie. Gdyz okazalo sie, ze Bartek potrzebuje krociec ssacy do gaznika w swojej BMie, i wysylke jakims UPS'em robi nastepnego dnia (czyli dzisiaj). Wiec szybka akcja, kumpel w Ww, wpadl do Larsona, zgarnal porzadny zamiennik, z dwoma lozyskami i dwoma uszczelniaczami (jak Pan Bog przykazal) i zawioz na miejsce, z ktorego dzisiaj zostalo wyslane.

Ponoc ok. 5 dni roboczych ma isc...dla ciekawskich, tutaj nr. paczki, mozna sledzic gdzie obecnie jest wielce potrzebny staw biodrowy Afry ;] 1ZA8902E0499369671

Takze troche lipa...bo lacznie chyba z dwa tygodnie bede tutaj zamulal...ale jutro mam ambitny plan sie ruszyc i podzialac choc pare dni turystyki w starym stylu...czyli autostop, etc. Jak lozyska przyleca, to wroce, poskladam moto i dzida...

Tyle ze pewnie bede musial cos wykombinowac z wiza Kazachska...mozliwe nawet ze wyrobic ja ponownie. Moze udalo by sie przesunac termin jej rozpoczecia? Nie wiem, to ogarne jak bede w Bishkeku...

Podsumowujac...nie ogarniam jak ludzie podrozowali bez internetu i telefonow komorkowych. Jest to niewykonalnie. Nie da sie, a wszelkie wzmianki o takich wyprawach, to sciema. Na pewno....

---
Ps. Wybacz brak polskich znakow, klawiatura sie zbuntowala.
__________________
Marcin vel "Gruby" aka "Maurosso"

Ostatnio edytowane przez Maurosso : 18.09.2015 o 17:09
Maurosso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2015, 09:16   #85
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,521
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 16 godz 29 min 47 s
Domyślnie

hej

wpisalem numer paczki do sledzenia w ups i wiadomosci nie sa dobre

cyt.

Firma UPS nie obsługuje aktualnie adresu docelowego tej paczki. / Paczka zostanie zwrócona do nadawcy.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2015, 11:05   #86
Maurosso
 
Maurosso's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Rz-ów
Posty: 648
Motocykl: RD07
Maurosso jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 14 godz 2 min 49 s
Domyślnie

Tia...same problemy. Zmiana adresu w toku...jednak trzeba bedzie nadac na Bishkek.
__________________
Marcin vel "Gruby" aka "Maurosso"
Maurosso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2015, 17:05   #87
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,162
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 1 godz 26 min 32 s
Domyślnie

Maurosso nie bym Tobie źle życzył, ale jak tak dale pójdzie, to zima Ciebie tam zastanie
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.09.2015, 22:29   #88
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,399
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 9 godz 51 min 57 s
Domyślnie

większość problemów z łożyskami to ich niewłaściwy montaż oraz niewłaściwy demontaż starych - np uszkodzenie osadzenia łożyska w główce skutkuje szybką jego destrukcją, czasem główka jej jajowata np. po dzwonie i nawet najlepsze łożysko może się poddać... przy demontażu nie można uszkodzić półki oraz sztycy.. (przed montażem wszystko dokładnie obejrzeć z dobrym oświetleniem) łożysko dolne na sztycy zawsze montuje się na prasie z odpowiednim dociskiem i nie ma takiej możliwości aby później samo siadało co ma zawsze miejsce z zabawą w nagrzewanie, które można stosować jako wstępne osadzenie na sztycy ale później należy i tak użyć prasy lub dobić np. przez starą bieżnię.... uszczelnienia zawsze nowe ! i nie żałować smaru (litowy)

podobnie w kołach, tutaj nawet najlepsze padną jeżeli nie wymieni się uszczelniaczy na oryginalne lub tourmax (to samo co orginalne) uszczelniacze z "motoryzacyjnego" można sobie darować bo się nie nadają...

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 24.09.2015 o 08:39
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2015, 01:25   #89
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,682
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 4 godz 25 min 0
Domyślnie

Z wiza kazachska najlepiej tak zrobic,zeby pojechac do Biszkeku i zrobic sobie kolejna wize- trwa to kilka dni roboczych, wiec jedz juz jutro, a jak bedziesz mial afruke sprawna, to sobie ja odbierzesz na spokojnie, razme z paszportem.

Kiedys tak wlasnie robilem, troche z innych przyczyn potrzebowalem kolejna, trzecia wize do Kazachstanu i w Biszkeku ja wtedy robili bez wiekszych problemow
ale to bylo w 2007....
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2015, 04:28   #90
Maurosso
 
Maurosso's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Rz-ów
Posty: 648
Motocykl: RD07
Maurosso jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 14 godz 2 min 49 s
Domyślnie

Mdxmd...wszystko prawda. Zapomniales o jeszcze jednym powodzie padajacych lozysk: zalozenie taniego chinskiego gowna, a nie lozyska. Wszystkie grzechy, ktore wymieniles ostaly popelnione przez pewnego "miszcza" sztuki mechanicznej. Jak wroce do Osz to wrzuce foty sztycy...noz w kieszeni sie otwiera.
Tak tez robie Mirmil. Lozyska juz czekaja na.mnie w Biskeku. Dzisiaj je odbieram, zostawiam paszport w ambasadzie i wracam na bogato samolotem do Osh.
obaczyc klase AirBishkek za 20$ sobie nie opuszcze

Mialem nadzieje ze uda sie to zrobic jakims ulatwionym trybem. W sensie np
Zeby wbili pieczatke ktora tylko zmienia date rozpoczecia/zakonczenia wizy. Ale nie urobi. Trza nowa i basta.

Przy okazji Mirmil: zgarnales spod schodow moj wor pamiatek?
__________________
Marcin vel "Gruby" aka "Maurosso"
Maurosso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wycieczka Pamir. olecki79 Umawianie i propozycje wyjazdów 3 09.06.2015 20:38
Pamir w 4x4 Elwood Umawianie i propozycje wyjazdów 3 07.04.2012 07:30


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.